Hodnocení víkendu: V sobotu se nedařilo. Další den byl veselejší, dorost vsítil devět branek

O prvním listopadovém víkendu neměli žádné utkání na programu jen starší žáci. Zato Áčko se mezi mantinely představilo oba dny. Nejprve v Kladně bylo neúspěšné stejně jako junioři, ale neděle už se mu vydařila. Dorost slavil vysokou výhru před svými fanoušky, mladší žáci se z Dobřan vraceli s vysokou porážkou.

Plzeňští vycestovali k prvnímu víkendovému duelu do Kladna. S domácím týmem sehráli vyrovnaný souboj, ovšem nebylo jim přáno. Po dvou částech hry svítil na světelné tabuli stav 2:0 pro Středočechy. Jirotka v domácí kleci byl sice také již dvakrát překonán, ale branky nebyly uznány. V závěru poslední třetiny pak nejprve zachránila Alpiq tyč, ale o chvíli později přeci jen přišel kladenský gólman o čisté konto, když se při hře bez brankáře prosadil Michal Průcha. Další gól ale mečouni nepřidali a z Kladna odjížděli poraženi.

Komentář trenéra Josefa Kadaněho: I když měl náš výkon rezervy, zejména pak úvodní branka padla po špatné organizaci hry, tak bychom si nejspíš odvezli minimálně bod. Góly jsme dali celkem tři. Jeden padl po střetu s brankářem, ale ten další, který viděl na stadionu leckdo včetně delegáta utkání, nám rozhodčí, který u branky stál, upřel.

Sobota 2. listopadu: HBC Kladno – HBC Plzeň 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

O den později se plzeňští hráči představili na asfaltovém hřišti v Sudoměřicích. I přes nepříznivé počasí do střetnutí vstoupili skvěle, když ve čtvrté minutě otevřeli skóre a již ve dvacáté třetí minutě vedli 3:0. Na konci druhé části se podařilo vsítit branku také Jihomoravanům. Plzeňští ale s odpovědí dlouho nečekali a ještě před přestávkou si vzali tříbrankový náskok zpět. V závěrečném dějství už se stav nezměnil, a Plzeň si tak dokráčela pro důležité vítězství za tři body.

Komentář trenéra Josefa Kadaněho: Hra byla do značné míry poznamenána asfaltovým povrchem, ale i silným větrem. I tak jsme dokázali být v koncovce celkem efektivní, a to už v první třetině, kdy jsme část našich šancí zužitkovali ve dvě vstřelené branky.

Neděle 3. listopadu: SK Sudoměřice – HBC Plzeň 1:4 (0:2, 1:2, 0:0)

Mladší mečouni se v akci objevili poprvé od 13. října a hned je čekal těžký soupeř. Junioři totiž nastoupili na hřiště kladenského Alpiqu hned po Áčku, ale ani oni úspěšní nebyli. Domácí se v první třetině ujali vedení, Plzeňští však srovnat nedokázali, naopak přišel nepovedený úvod do druhé části, ve které hráči ze středních Čech na své konto přidali další tři góly, zatímco Plzeň se mezi tři tyče trefila jen jednou. V posledním dějství už Kladenští výhru nepustili a jedna branka na každé straně jen upravila na konečných 5:2 pro Kladno.

Komentář trenéra Tomáše Semery: Do utkání na Kladně jsme šli po delší herní pauze. Chtěli jsme se držet určité taktiky, a to se nám dařilo pouze první třetinu. Na začátku druhé přišel herní kolaps a nám se již utkání nepodařilo ani zdramatizovat. Soupeř byl lepší a zaslouženě vyhrál. My jsme chtěli tak napůl, k tomu jsme dělali zase spoustu chyb, a to je prostě na takové soupeře málo. Čekají nás teď zápasy doma a je potřeba si uvědomit, že musíme zápasy odjezdit po prdeli od začátku do konce, abychom pravidelně sbírali body. Jinak budeme jen účastníci těch zápasů.

Sobota 2. listopadu: HBC Kladno – HBC Plzeň 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)

Dorostenci vstoupili do utkání v plzeňské hale výborně, na soupeře vytvářeli velký tlak a po první třetině již odcházeli do kabin s vedením 3:0. Na skvělou první část pak navázali čtyřmi přesnými ranami ve druhé periodě a do závěrečné sirény se mezi tři tyče trefili ještě dvakrát. Hosté si v zápase také vypracovali několik příležitostí ke skórování, ovšem plzeňský brankář jim vystavil stopku a vychytal čisté konto. Tím kromě úspěšných střelců pomohl k vysoké výhře a důležitým bodům po dvou těsných porážkách, kdy mečouni prohráli jen o gól.

Komentář trenéra Michala Edla: Na začátku zápasu jsme měli velký tlak, který jsme proměnili v gól až v 10. minutě. Soupeř měl několik šancí, které pokryl Vašek Šubrt a pak už jsme navyšovali skóre. Věříme, že si zakončení přeneseme do dalších zápasů, abychom vyhrávali zápasy i v Ústí nebo s Rakovníkem. Hodně kombinací bylo pohledných a to nás těší.

Neděle 3. listopadu: HBC Plzeň – SK Suchdol nad Lužnicí 9:0 (3:0, 4:0, 2:0)

Mladší žáci po týdnu volna sehráli utkání v nedalekých Dobřanech. Na půdě hostů se jim ale nedařilo. Na dobřanského gólmana si nedokázali najít recept po celou bitvu, zatímco Šneci byli přesní dokonce sedmkrát. Pro mladé Plzeňany to znamenalo nejvyšší porážku v sezóně, předtím prohráli maximálně o dvě branky.

Komentář trenéra Michala Samce: V utkání se nám bohužel nedařilo vůbec nic, soupeř byl jasně lepší a zaslouženě jsme utrpěli debakl. Je třeba jít dál, intenzivně pracovat, zlepšovat se a z podobných zápasů si vzít poučení, že to prostě nejde samo od sebe. Neřeším výsledek, spíše mě trápí, že většina hráčů zůstala pod svými možnostmi a nepředvedli to, co dokáží. Věřím, že napříště to již bude lepší.

Neděle 3. listopadu: TJ Snack Dobřany – HBC Plzeň 7:0 (3:0, 1:0, 3:0)