Hodnocení víkendu: Třikrát vítězný vstup do jara, kanonáda Áčka a přestřelky mládeže

Uplynulý víkend pro trojici týmů znamenal první zápasy v jarní části hokejbalových soutěží. Vše načal mužský tým, který deklasoval Karvinou deseti góly. V neděli pak nastoupili dorostenci, kteří v důležitém souboji porazili Kladno. Stejně tak se z výhry na půdě Blovic radovali mladší žáci. Oba duely byly velmi brankově velmi bohaté.

Plzeňané začali proti Karviné aktivně a již v páté minutě vedli o dvě branky. Karviná se brzy přiblížila na rozdíl jedné branky po využité přesilové hře. Mečouni nadále pokračovali v aktivní hře a před přestávkou se podruhé trefil Marek Švarc, který tak podtrhl velmi dobrý výkon druhé formace. Ve druhé části se Plzeň radovala jen jednou. Zato v té třetí se domácí pořádně odvázali. Díky pěkným kombinacím, přesným střelám i precizním únikům si došli pro vysoké vítězství 10:2.

Komentář trenéra Josefa Kadaněho: Vydařený vstup do jarní části je potěšitelný. Výsledek je jednoznačný, ale ve druhé třetině jsme za stavu 4:1 ve výkonu hodně propadli. Třetí třetina už byla z naší strany opět dobrá, což potvrzují mj. i dva góly v oslabení. Nicméně, je to prozatím jen jeden zápas jara. V dobrém světle se předvedla dvojice juniorů Lukáš Zíka a David Štípek, kteří doplnili tým.

Sobota 29. února: HBC Plzeň – HbK Karviná 10:2 (3:1, 1:0, 6:1)

Plzeňané v neděli odehráli důležitý souboj proti Kladnu, které na ně ztrácelo pouhé čtyři body. Do kabin šli domácí s dvougólovým vedením, které vytěžili zejména z dobrého vstupu do duelu. V další fázi utkání už Plzeň neměla tolik větru do plachet, což dokázala například třetí třetina, kterou zvládlo lépe Kladno. Tři body ovšem po výsledku 6:4 zůstaly na Košutce a mečouni se udrželi ve vyrovnané první trojici v tabulce.

Komentář trenéra Michala Edla: Měli jsme velmi dobrý vstup do zápasu, s přibývajícím časem se ale vytratila efektivnost. U některých hráčů je vidět, že na konkurenci týmů z první poloviny tabulky zatím nestačí. Věřím, že tím mají větší motivaci trénovat a zlepšovat se. Zápas měl svoji kvalitu myslím, že dvě branky jsme soupeři darovali zbytečně a na to se zaměříme u videa.

Neděle 1. března: HBC Plzeň – HBC Alpiq Kladno 6:4 (2:0, 2:1, 2:3)

Zimní pauzu vyplnili mladší žáci dvěma turnaji, na kterých se představil velký počet hráčů, na první jarní duel jich ale do Blovic (zejména kvůli jarním prázdninám) vyjela jen hrstka. V zápase měli Plzeňané navrch, domácí mladíci ale byli maximálně efektivní a v první třetině dokázal dvakrát srovnat. V dalším průběhu zápasu Plzeň prohospodařila tříbrankový náskok, dvě slepené branky ve třetí části ale nakonec znamenaly plzeňské vítězství 7:5. Hattrick zaznamenal Jan Meiner.

Komentář trenéra Michala Samce: Do prvního jarního zápasu jsme nastoupili ve značně okleštěné sestavě, takže hráči měli daleko větší zápasové vytížení, než na jaké jsou normálně zvyklí. Soupeř sympaticky bojoval, přesto jsme celý zápas na hřišti dominovali. Bohužel Blovice dokázaly přetavit veškeré naše chyby v útočném pásmu v brejkové situace, které pokaždé využily, zatímco my jsme se již tradičně střelecky poměrně trápili. Přesto jsem s předvedeným obrazem hry poměrně spokojen, mám radost, že se ve hře začínají objevovat prvky stále větší vyspělosti našich hráčů.

Neděle 1. března: SK Inter Blovice – HBC Plzeň 5:7 (2:4, 2:1, 1:2)