Hodnocení víkendu: Tři týmy odehrály po dvou zápasech, žáci vstoupili do sezóny výhrami

O uplynulém víkendu do hry zasáhla také žákovská družstva a dorostenci. Týmy Áčka, juniorů a mladších žáků odehrály po dvou duelech, při čemž kompletní počet bodů získali jen mladší žáci. Starší žáci v gólově bohatém utkání zdolal Prachatice, dorostu se podařilo otočit zápas v Blatné. FOTO: Ivana Laiblová.

A-tým

Zápas v nedalekých Dobřanech začal opatrně a na plzeňské straně byla vidět nervozita. Tu rozehnaly dva přesilovkové zásahy v první třetině. Na začátku druhé části sice Šneci snížili, rovněž v přesilovce, ale mečouni brzy opět odskočili. Důležitou branku „do šatny“ přidal Roušal a ve třetí třetině dalšími dvěma zásahy Plzeň upravila skóre na konečných 6:1. O vítězství se velkou měrou zasloužila první formace. Po třech bodech přidali Jiří Benedikt, Vágner a Roušal. Po třech sezónách v plzeňském dresu naskočil Michal Slanec.

Sobota 14. září: TJ Snack Dobřany – HBC Plzeň 1:6 (0:2, 1:2, 0:2)

Podrobnosti o utkání

V neděli tým doplnil druhý navrátilec Michal Průcha, tým ovšem oproti sobotě přidal také ztráty. Skóre utkání brzy otevřel Jiří Benedikt, Elba ovšem brzy vyrovnala. První centr týmu ale byl střelecky při chuti a svou druhou brankou poslal Plzeň do opětovného vedení. Druhá třetina se mečounům příliš nepovedla a domácí srovnali. V té třetí pak mečouni skórovali třikrát po vyhraných vhazováních a vítězství měli téměř na dosah. Přišel ale nepovedený závěr a vyrovnání čtyři sekundy před závěrečnou sirénou. Duel nakonec došel do samostatných střílení, ve kterých Ústí zápas otočilo.

Komentář trenéra Josefa Kadaněho: Máme po třech venkovních zápasech 7 bodů. To je slušný začátek. Pravda, v neděli chyběly do plného bodového zisku pouhé 4 vteřiny. Je to škoda, protože nemáme dopustit abychom takto ztratili vyhraný zápas. Na druhou stranu, zejména právě neděle ukázala dobře naše herní nedostatky. Těm musíme věnovat výraznější pozornost. Máme na to teď téměř čtrnáct dní, protože další víkend nehrajeme. Potřebujeme také aby se konečně dali do pořádku marodi, protože pořád není sestava ani trochu ustálená a i to bylo v zápasech znát..

Neděle 15. září: Elba DDM Ústí nad Labem – HBC Plzeň 6:5ss (1:2, 1:0, 3:3 – 0:0)

Junioři

Po A-týmu nastoupili v Dobřanech junioři, kteří se z počátku trápili. V první třetině tým poslal do vedení Miksan. To na dlouhou dobu bylo všechno. Druhá třetina přinesla v podání Plzně aktivnější hru a brzy zvyšoval svým premiérovým gólem v plzeňském dresu Hrdlička. Mečounům vyšel závěr druhé patnáctiminutovky, kdy během tří minut třikrát skórovali a vedli už 5:0. Třetí třetinu bohužel poznamenalo zranění dobřanského brankáře, do statistik se poté žádný střelec nezapsal.

Komentář trenéra Tomáše Semery: V první třetině jsme nehráli, tak jak jsme chtěli a jen díky šťastné střele jsme vedli 1:0. Od druhé třetiny jsme zlepšili pohyb a herní projev celkově, výsledkem byly hned čtyři branky. Ve třetí třetině, která byla na dlouho přerušena lékařským zásahem poskytnutým domácímu brankáři, kterému přejeme brzké uzdravení, se již nic podstatného nestalo.

Sobota 14. září: TJ Snack Dobřany – HBC Plzeň 0:5 (0:1, 0:4, 0:0)

V neděli čekal Plzeň duel na půdě silného Kert Parku. Mečounům se povedl vstup do utkání a byli lepším týmem, z čehož pramenila úvodní trefa Chramosty z osmé minuty. Po přestávce srovnal stav Jágr, s rychlou odpovědí ovšem byl připravený Lukáš Zíka. Jeho zásah byl ale posledním z plzeňské strany. Poté se hra hostů začala rozpadat a domácí dvěma zásahy mezi 23. a 25. minutou otočili skóre. Plzeňští junioři tak druhé víkendové vítězství nezískali. Premiérový soutěžní zápas v plzeňském dresu odchytal Jakub Günther.

Komentář trenéra Tomáše Semery: Zcela rozdílný nástup jsme měli o den později a díky velice dobře odehrané první třetině jsme po zásluze vedli. Bohužel druhá třetina byla z naší strany katastrofická. Kupili jsme jednu chybu za druhou, ztráceli a kazili, co se dalo, domácí tak utkání otočili. Ve třetí třetině jakoby na nás stále ležela deka a už se nám nepodařilo se do utkání vrátit a konečný výsledek změnit.

Neděle 15. září: HC Kert Park Praha – HBC Plzeň 3:2 (0:1, 3:1, 0:0)

Dorost

Dorostenci v Blatné nevstoupili do zápasu tou správnou nohou. Plzeňané se neprezentovali takovým výkonem, kterým by v sezóně chtěli. Blatná se tak dostala do vedení. Ve druhé části se ale už plzeňská hra zlepšila a mečouni vstřelili dvě branky. Stejný počet pak vstřelili ve třetí třetině a došli si pro první vítězství.

Komentář trenéra Michala Edla: Vstup do sezóny byl takový rozpačitý. První třetina byla nijaká. Od té druhé jsme začali hrát více kombinačně a tlačili jsme se více do zakončení. Po první brance už to bylo o tom, kolik jich dáme. Spoustu šancí jsme zahodili.

Neděle 15. září: TJ Blatná Datels – HBC Plzeň 1:4 (1:0,0:2,0:2)

Starší žáci

Na úvod mečouni hostili Prachatice. Hra byla v úvodní třetině vyrovnaná. Do vedení šli hosté, mečouni poté srovnali, ale Horalové si brzy vzali vedení zpět. Prachaticím se ve druhé části nepovedla přesilovka, v níž dvakrát inkasovali a Plzeňanům se podařilo skóre otočit. Mečouni pak další branky vstřelili i ve vlastní početní výhodě. Třetí třetina opět ukázala na okénka v obraně obou týmů a po divokém průběhu nakonec Plzeň přestřílela Prachatice 8:5.

Komentář trenéra Daniela Krále: První zápas sezóny je vždy velkou neznámou. Polovina týmu se obmění a na souhře to bude ještě nějaký čas patrné. Do zápasu s odhodlaným soupeřem jsme nevstoupili dobře a prohráli o gól první třetinu. V té druhé jsme několikrát využili nerovnovážného stavu na hřišti a skóre překlopili na svou stranu. Ve třetí třetině byla hra neurovnaná, plná začátečnických chyb zejména v obraně, náskok z druhé třetiny jsme naštěstí uhájili. Hráčům jsme zdůraznili, že není možné nasbírat v zápase tolik trestů.

Sobota 14. září: HBC Plzeň – HBC Prachatice 8:5 (1:2, 4:0, 3:3)

Mladší žáci

Mladí mečouni v sobotu sehráli odložený zápas proti Třemošné. Od začátku byli aktivnějším týmem a měli střeleckou převahu. V první třetině se ale žádný pokus neujal. V té druhé již domácí hokejbalisté mířili o něco přesněji a výsledkem byly čtyři góly v soupeřově síti. Ve třetí třetině Plzeňané nepolevili a zvýšili na konečných 7:0. Za zmínku stojí dva vstřelené góly v oslabení a čtyři body Matěje Langfelnera (2+2).

Sobota 14. září: HBC Plzeň – TJ Tatran Třemošná 7:0 (0:0, 4:0, 3:0)

O den později na Košutku dorazil tým z nedalekých Blovic. Domácí poslal do vedení ve čtvrté minutě Mach. Na bílovické straně kontroval Král, který později zkompletoval hattrick. Na mečouny to ovšem nestačilo. Na konci druhé třetiny vedla Plzeň 4:2 a nepřipustila žádné drama. S přesností předchozích dvou třetin, i třetí skončila stejným poměrem 2:1 a Plzeňané celkově zvítězili 6:3.

Komentář trenéra Michala Samce: Během víkendu jsme odehráli první soutěžní zápasy. Oba jsme výsledkově zvládli, byly k vidění i krásné herní akce, čeká nás ovšem spousta práce. Během sezóny bych chtěl pracovat hlavně na dovednostech hráčů, zejména se chci zaměřit na zakončení, které nám už tradičně dělá velké problémy. Myslím si, že noví hráči do týmu zapadli, za což jsem upřímně nejvíce rád, protože s fungujícím týmem se pracuje mnohem lépe.

Neděle 15. září: HBC Plzeň – SK Inter Blovice 5:2 (1:3, 0:2, 1:0)