Hodnocení víkendu: Těsné výhry Áčka a starších žáků, dorost vstřelil deset gólů

Další březnový víkend opět nabídl zajímavé bitvy. Mužské Áčko zvrátilo nepříznivý vývoj duelu s Kladnem. Junioři přes počáteční problémy porazili pražské Kovo. V duelech dorostu a starších žáků se přesnými zásahy blýskl útočník Daniel Král. Se střílením branek ale měli problém mladší žáci.

Před zápasem mělo Kladno o deset bodů více, než Plzeň. Přesto se dal čekat velice zajímavý duel. Diváci viděli vyrovnanou hru s rychlými akcemi. Brankáři na obou stranách však byli pozorní. Kladenští ve druhé třetině převzali iniciativu, hráli dokonce dvě minuty dvojnásobnou přesilovku. Ujala se až střela Pospíšila ve 32. minutě. Domácí se poté probrali a kýžené vyrovnání zařídil Jiří Benedikt. Heroický obrat pak ve 43. minutě dokonal Kunzmann a těsný výsledek Plzeň udržela do závěrečné sirény.

Komentář trenéra Josefa Kadaněho: Pěkný zápas s těžkým soupeřem a se šťastným koncem pro nás. Vstup do zápasu jsme měli docela dobrý. To se ale vůbec nedá říct o druhé třetině, která přinesla na naší straně příliš mnoho nepřesností a divnou hru směrem dopředu. Vlastně takovou žádnou. Jediný světlý moment této třetiny bylo ubráněné dlouhé oslabení ve třech. To ale smazal obdržený gól na začátku poslední části. I tady jsme byli ještě nějakou dobu v útlumu. Pak jsme se ale začali přece jen více objevovat na kladenské polovině a přineslo nám to vyrovnávací gól. Vyhráli jsme se štěstím, ale myslím, že jsme mu v posledních cca 7 minutách šli zvýšeným úsilím naproti. První dvě místa v tabulce extraligy jsou již obsazena. Bojujeme o tu třetí – je reálné a hlavně v našich silách si tuto pozici udržet.

Sobota 16. března: HBC Plzeň – HBC Kladno 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)

Po týdenní pauze vyjeli plzeňští junioři na Palmovku. Proti Kovu je hned ve druhé minutě poslal do vedení Poláček. Domácí ale potrestali chyby a v následujících pěti minutách otočili vývoj duelu. To Plzeň probralo a do konce třetiny měla vedení zpět. Ještě ve druhé části byl zápas otevřený. Mečouni měli více ze hry, proměnit své šance ale nedokázali. Uklidnili se až ve třetí části, kdy se krátce po sobě trefili Kovářík a Komanec, který uzavřel na konečných 3:6.

Komentář trenéra Tomáše Semery: Začátek zápasu, kdy si v první minutě dali domácí vlastní gól, nám paradoxně ublížil. Byli jsme všude pozdě, nedůrazní a nepřesní - hotová plácaná někde za barákem. Kovo nám tak dalo dvě laciné branky a až potom jsme asi pochopili, že sám se ten zápas nevyhraje. Do konce třetiny jsme stav ještě otočili a od druhé třetiny byli o něco lepší. Bohužel jsme se opět potýkali s proměňováním šancí a tak byl zápas dlouho výsledkově vyrovnaný.

Sobota 16. března: TJ Kovo Praha – HBC Plzeň 3:6 (2:3,1:1,0:2)

Na jih Čech mířili Plzeňané v roli favorita, první vzájemný zápas se Suchdolem zvládli poměrem 10:2. Ke stejnému výsledku došli i v neděli, ale nepředbíhejme. Hned v první třetině si hosté vytvořili několik gólových šancí, ujaly se pouze dvě. Ve druhé části Plzeň soupeře definitivně zlomila. Hlavní hvězdou této pasáže byl útočník Král, který během čtyř minut nasázel čistý hattrick. Plzeňané pokračovali v nastaveném trendu a šest minut před koncem zkompletovali deset branek.

Komentář trenéra Michala Edla: Jsem spokojený s výsledkem i nasazením hráčů. V zápase jsme předvedli několik pohledných kombinací. Povedlo se mi do zápasu zařadit po delší odmlce Vaška Šubrta. Mám radost a taky z týmové challenge, kterou hráči vymysleli. Z čeho radost nemám je opilá hráčka domácích, která by se měla zamyslet nad tím proč vůbec sportuje.

Neděle 17. března: SK Suchdol nad Lužnicí – HBC Plzeň 2:10 (0:2, 1:5, 1:3)

Starší žáky čekal první jarní duel v Českých Budějovicích. Na jihu Čech začali Plzeňané aktivně. Žádná z vypracovaných šancí ale gólem neskončila. Na úvodní trefu se čekalo do deváté minuty, kdy přesilovku využil Král, který na zápas přijel ze Suchdola nad Lužnicí, kde dorostu pomohl hattrickem! Tato trefa se nakonec ukázala jako vítězná, jelikož nikdo další z hostujících střelců úspěšný nebyl. Na druhé straně zavřel klec brankář Kočka.

Komentář trenéra Daniela Krále: Podle předchozích vzájemných utkání jsme byli v zápase favoritem a tuto roli jsme od začátku naplňovali. Měli jsme sice více míček na hokejkách, ale nedařilo se nám využívat vypracované příležitosti. Za celý zápas se ujala pouze přesilovková trefa od modré. Více nám gólman soupeře a naše váhavost nedovolila. Soupeř se dostal k ohrožení naší brány pouze z náhodných brejků nebo při přesilovce. My jsme měli ovšem v bráně vynikajícího Ondru Kočku, který vyřešil všechny ošemetné situace a díky němu jsme přečkali i největší šance domácích při závěrečné přesilovce.

Sobota 16. března: SK Pedagog České Budějovice – HBC Plzeň 0:1 (0:1,0:0,0:0)

Mladí Plzeňané odehráli v sobotu velice hořký zápas. V domácím utkání s Třemošnou byli favoritem, Tatran ovšem nehodlal dát svoji kůži lacinu. Třemošenští hráči bojovali a dlouhou dobu se hrálo bez branek. Mečouni měli střeleckou převahu, opět je ale trápilo zakončení. I z tohoto důvodu byl po dvou třetinách stav 1:1. Obraz hry se v té třetí neměnil. Plzeňané i přes herní převahu nedokázali překonat soupeřova brankáře a naopak sami inkasovali. Po těsné výhře si tak body odvezla Třemošná.

Komentář trenéra Michala Samce: Zápasy s týmem Třemošné jsou pro nás letos nevyzpytatelné. Soupeř měl svou kvalitu, přesto je pro nás prohra zklamáním. Náš herní projev nebyl zlý, i když je rozhodně co zlepšovat. Soupeře jsme po většinu zápasu zamkli na jeho půlce, diktovali tempo hry a umožnili mu hrozit pouze z ojedinělých protiútoků. Co bych hodnotil jako velmi špatné, je opět naše zakončení. Většina našich střel se nevejde mezi tři tyče, a pokud ano, tak jen bezmocně trefujeme brankáře soupeře. Na tom rozhodně musíme pořádně zapracovat. Naše střelecká bezmoc, maximální efektivita soupeře i jeho heroický obranný výkon v posledních minutách nás tak donutily zkousnout další hořkou porážku v této sezóně. Přesto kluky musím pochválit za některé prvky v zápase, které ukazují na postupné zlepšování atmosféry v týmu, přístupu některých hráčů i celkového herního projevu.

Sobota 16. března: HBC Plzeň – TJ Tatran Třemošná 1:2 (0:0,1:1,0:1)