Hodnocení víkendu: Opět zvítězila všechna družstva, jen tři inkasované góly

Klubová družstva si mohou pogratulovat za výsledky, kterých docílila v uplynulém víkendu. Ve svých zápasech vyhráli jak žáci, dorostenci, tak i muži. Domácí turnaj odehrála také přípravka. Hned třikrát tabule se skórem ukázala vítězství 3:1 ve prospěch mečounů. Zároveň šlo o jediné zápasy, v nichž Plzeňané inkasovali. Starší žáci a starší dorost své soupeře vynulovali.

V Hradci Králové to nebyla pro plzeňské Áčko žádná procházka růžovou zahradou. Od úvodních minut si hokejbalisté nic nedarovali. Náboj utkání postupně gradoval a na plné obrátky se rozjel od druhé třetiny. Pasáž na jejím konci se nakonec ukázala jako rozhodující. A to, když mečouni, zásluhou Kunzmanna a Hanuše, potrestali dvě hradecká vyloučení. Hosté Piráty dlouho nepouštěli k útočnému tlaku, až přeci jen ve 44. minutě přišel kontaktní gól. To ovšem bylo vše, jelikož sekundu před závěrečnou sirénou zvýšil na 1:3 Švarc.

Komentář trenéra Michala Edla: „Zápas začal podle našich představ kromě prvních dvou střídání jsme 1. třetinu byli lepším týmem a kdybychom vedli 3:0 tak si nikdo nemohl divit. To se ale nestalo a ještě jsme soupeři dali šanci nesmyslnými vyloučením Šárce, Pauera a Kunzmanna. Nás, ale podržel Kráčina a my jsme soupeřem nabídnuté přesilovky využili a udělali si dvoubrankový náskok, který se nám nepodařilo navýšit.“

Sobota 11. listopadu HBC Hradec Králové 1988 ­ HBC Plzeň 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)

Domácí byli favoritem utkání a povedlo se jim vstřelit branku již v prvním střídání, poté ale polevili a první část byla pro Plzeň spíše trápením. Klid na hole dodala mečounům vstřelená branka v oslabení na začátku druhé třetiny. Rovněž ubylo chyb a brankář Šuhaj tak mohl být o něco klidnější. Plzeňané po celý zápas útočili a bylo jen otázkou, jakou podobu bude mít výsledné skóre. Duel nakonec skončil výhrou Plzně 7:0, hattrick mohli slavit Hurt a Votípka. Starší dorostenci tak stále neztratili ani bod.

Komentář trenéra Tomáše Semery: „V první třetině jsme nehráli dobře a museli jsme si tak o přestávce některé věci ujasnit. Od druhé třetiny už to bylo lepší, vytvářeli jsme si brankové příležitosti a konečné skóre mohlo být výraznější. Zatím mi však v utkáních od hráčů chybí větší preciznost a určitá herní lehkost. “

Sobota 11. listopadu: HBC Plzeň – HC Buldoci Stříbro 7:0 (2:0, 3:0, 2:0)

Mladší dorostenci vyrazili v neděli do Prachatic. A také oni se radovali z gólu hned při prvním střídání, kdy se po vyhrané buly trefil Poláček. Ještě povedenější byl ovšem závěr první části. To se hosté trefili dvakrát během 54 sekund. Domácí se postupně rozkoukali a od druhé části diváci sledovali vyrovnanou hru. Kojzara v plzeňské brance se jim podařilo překonat ovšem jen jednou, a to v 29. minutě. Hostující gólman si totiž poradil se všemi následnými pokusy, kterých ve třetí části výrazně přibylo. Západočeši si tak z jihu Čech ovvezli tři body po vítězství 3:1.

Komentář trenéra Josefa Kadaněho: „Prachatice potvrdily, že jejich výkonost není vůbec špatná, ale to už jsem tvrdil po prvním duelu u nás.
Nám dnes velmi dobře vyšla úvodní třetina. V té poslední jsme bojovali jak se soupeřem tak i s kluzkým terénem. Když nás domácí dostali pod tlak byl naší velkou oporou Libor Kojzar.“

Neděle 12. listopadu: HBC Prachatice - HBC Plzeň 1:3 (0:3, 1:0, 0:0)

Starší žáci vyjeli na půdu Prachatic. Jednalo se o dosud jediného soupeře, se kterým se dosud nepotkali. Plzeňané byli favoritem a od úvodu zápasu tuto tezi potvrzovali. Z počátku ale přeci jen vázla kombinační hra. Postupem času výkon hostů rostl a na prachatického brankáře se valil jeden útok za druhým. Konečné vítězství má podobu 9:0. Plzeň se tak dotáhla za vedoucí Kovo na rozdíl jediného bodu. Hattricku nakonec docílili Matěj Pavlíček a Daniel Král, hned pěti bodů (1+4) dosáhl Daniel Tyrš

Komentář trenéra Václava Tůmy: „V zápase jsme měli jasnou převahu jak v držení míčku, tak v počtu střel. Na začátku utkání nám ale poněkud vázla kombinace a také nám příliš nevyhovoval kluzký povrch. K lepšímu výkonu jsme se rozehráli až v druhé polovině zápasu a poté jsme předvedli i několik pohledných akcí.“

Sobota 11. listopadu: HBC Prachatice - HBC Plzeň 0:9 (0:2, 0:3, 0:4)

Velmi náročný duel svedli mladší žáci v domácím prostředí proti Stříbru. Diváci od počátku sledovali vyrovnanou hru. Plzeňské mladíky poslal do vedení Koc v 5. minutě duelu. Mečouni měli v prvních dvou třetinách více ze hry, na gól se ale dlouho čekalo. V 28. minutě zvýšil na rozdíl dvou branek Eichler. Stříbro ale po chvilce vstřelilo kontaktní gól po jednom ze závarů před Kočkou. Domácí brankář pak svůj tým několikrát podržel a na druhé straně z dorážky uspěl Meiner. Stav se poté již neměnil, mečouni tak zvítězili 3:1 a zůstávají neporaženi.

Komentář trenéra Reného Procházky: „Byl to náš nejtěžší zápas v sezóně, i přes neúčast některých našich opor, jsme zápas zvládli a porazili Stříbro 3:1. Rád bych pochválil všechny hráče, neboť předvedli zodpovědný přístup k taktickým pokynům a trpělivým výkonem dovedli zápas do vítězného konce.“

Sobota 11. listopadu: HBC Plzeň – HC Buldoci Stříbro 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Přípravka

Pro hráče ročníků 2007, 2008 se uskutečnil v neděli turnaj přípravek. Konal se v plzeňské hokejbalové hale. Zúčastněnými týmy byly Dobřany, Stříbro, Litice, Třemošná a mladí mečouni. Plzeňanům se příliš nedařilo. Turnaj zakončili s bilancí jedné výhry a tří porážek.

Komentář trenéra Michala Samce: „Po dlouhé době jsme s přípravkou opět odehráli turnaj, tentokrát v příjemném domácím prostředí. Spousta hráčů, ač je to v půlce října překvapivé, nastoupila letos k prvním zápasům a na předváděné hře to bylo od začátku vidět. Tito hráči potřebovali po dlouhé době opět dostat pod kůži zažité návyky, které po nich s kolegou Hynkem Obrem chceme a ve hře tak vznikala spousta zmatků a nepřesností. Tahouni tentokrát zůstali za očekáváním a kvalitní soupeři dokázali využívat každé naší chyby. Kluci mi na druhou udělali velkou radost, když se po třech prohrách a mém proslovu v kabině dokázali namotivovat, začali plnit to, co po nich chceme a dokázali v posledním zápase díky týmovému výkonu a bojovnosti zvítězit. I díky tomuto zápasu si myslím, že si kluci turnaj nakonec užili, a že je pro ně poučením do budoucna, že ve sportu není nic zadarmo a že v první řadě se sami musejí chtít zlepšovat. Pro mě byl zase poučením v tom, že mimo herních rezerv musíme v blízké době také velmi zapracovat na fyzické kondici hráčů.“