Hodnocení víkendu: Na poslední podzimní víkend dvě výhry a porážka dorostu

Tři celky uzavřely první část ročníku 2018/19. Všechny nastoupily v domácím prostředí. Víkend otevřelo vysoké vítězství starších žáků. V neděli pak dorost proti Berounu tahal za kratší konec a přesvědčivou výhru, byť ne tolik výsledkově, si připsali junioři.

Junioři

Plzeňané byli v utkání favoritem. Od úvodních minut měli převahu a drželi se na balonku v útočném pásmu. V první třetině se ze vstřeleného gólu radovali dvakrát, když se krátce po sobě trefili Poláček s Chramostou. Stříbrští hokejbalisté měli problém s disciplínou, o čemž hovoří poměr vyloučených 0:9. Mečouni tak i z tohoto pohledu měli duel pod kontrolou. Podzim nakonec uzavřeli vítězstvím 4:1 a přezimují na druhém místě v tabulce.

Komentář trenéra Tomáše Semery: Do zápasu jsme šli se spoustou marodů a tak jsem se obával, jestli budeme mít dost sil a udržíme tempo. Zápas jsme ale odehráli velice dobře. Soupeře jsme téměř do ničeho nepustili a šli si pro tři body. Možná jsme měli vstřelit více gólů z šancí, které jsme si vytvořili. Na tom zapracujeme v zimní pauze.

Neděle 2. prosince: HBC Plzeň – HC Buldoci Stříbro 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)

Podrobnosti o utkání

Dorost

Mečouni nezačali nejlépe, když prohrávali od třetí minuty. Na vyrovnávací gól Miksana soupeř rychle zareagoval a šel opět do vedení. V 21. minutě opět srovnal Deja. To ovšem bylo ze strany domácích vše. Plzeň proměnila jen jednu z pěti přesilovek, a přestože ani jednou nebyli mečouni vyloučeni, inkasovali dvě branky. Kelti poté stvrdili vítězství zásahem do prázdné branky deset sekund před koncem. Plzeň přezimuje na prvním místě, stejně bodů má i Hostivař, která má ale dva zápasy k dobru.

Komentář trenéra Michala Edla: Zápas nám nevyšel tak, jak jsme si představovali. První dvě branky Berouna jsme mu připravili na zlatém podnosu a celý zápas dotahovali. Měli jsme pasáže, kdy jsme soupeře zatlačili, bohužel z tlaku vždy přišel gól soupeře (nedáš/dostaneš). Myslím, že Beroun si odvezl všechny body zaslouženě.

Neděle 2. prosince: HBC Plzeň – SK Kelti 20082:5 (1:2, 1:1, 0:2)

Starší žáci

Do zápasu s Prachaticemi nešli domácí v optimální sestavě, přesto byli jasným favoritem. Týmu trenéra Krále vyšel začátek, když se po minutě hry trefil debutant Procházka. Plzeňané ovládali hru ve všech aspektech a došli si pro jasné vítězství 11:0. Na brankáře Kočku mířila jen jedna střela, hattrick zaznamenal Pavelka. Podzimem prošli starší žáci bez zaváhání.

Komentář trenéra Daniela Krále: Oslabeni o několik marodů a posíleni o trojici mladších žáků jsme odehráli poslední zápasy podzimu. Zároveň jsme načali druhou polovinu zápasů základní části naší soutěže. Celé utkání jsme odehráli s velmi dobrým nasazením, díky kterému jsme soupeři téměř nepoučeli míček. Výsledné skóre a poměr střel hovoří za vše. Hráči mladších žáků zapadli do sestavy bez problémů, důkazem čehož jsou dva góly M. Procházky. Díky všem hráčům za předvedené výkony a rodičům za podporu během celého podzimu !

Sobota 1. prosince: HBC Plzeň – HBC Prachatice 11:0 (3:0, 4:0, 4:0)