Hodnocení víkendu: Muži zabrali, všechna mládežnická družstva slavila výhru

Před svátečním duelem šla do akce všechna klubová družstva. Áčko po delší době slavilo výhru, když porazilo první tým tabulky po samostatných stříleních. Mládež vítězila podobnými výsledky. Ve čtyřech duelech mečouni inkasovali pouhých pět branek.

Na kladenské půdě se odehrálo bojovné utkání dvou kvalitních týmů. Kladenští si po dvě třetiny drželi výraznou střeleckou převahu, do vyložených šancí se příliš nedostávali. Jirotka v kladenské brance rovněž musel řešit několik ošemetných situací. V utkání padly jen dvě branky. Na premiérovou trefu Vobruby rychle zaregoval domácí Špaček. Pětiminutové prodloužení rozhodnutí nepřineslo. Bonusový bod pak Plzni vystřelil Kavalír. Absolutorium zaslouží brankář Návara, který si připsal hned 43 úspěšných zákroků!

Komentář trenéra Luďka Polívky: Věděli jsme, jakou má Kladno útočnou sílu, a připravili jsme se na něj. Vycházeli jsme z obranného bloku a působilo to proto tak, že nás domácí přehrávají. Do šancí jsme je ale nepouštěli, přesto nás znatelně přestříleli. Jirka Návara ale odchytal výborný zápas. Jsou to pro nás důležité dva body, zvláště když se nám poslední zápasy příliš nepovedly. Navíc nám poprvé v sezoně vyšla i samostatná střílení,

Sobota 21. října: HBC Alpiq Kladno – HBC Plzeň 1:2ss (0:0, 1:1, 0:0 – 0:0)

Také junioři sehráli duel proti Kladnu. Již ve třetí minutě prohrávali po inkasované brance ze třetí minuty. Tři branky během necelých šesti minut ovšem výrazně zvrátily vývoj utkání. Bezbranková druhá třetina nabídla především řadu osobních soubojů. Kladenští se ve třetí třetině nadechli k poslednímu náporu, který ale mečouni ustáli a sami přidali čtyři branky. Z toho dvě v poslední minutě. Výsledné skóre má tak podobu 7:1.

Komentář trenéra Tomáše Semery: Chtěli jsme podat zcela odlišný výkon oproti utkání v Hostivaři. Bohužel jsme hned na začátku utkání byli dvakrát vyloučeni a v oslabení pět na tři jsme obdrželi branku. Poté náš výkon šel nahoru a třemi brankami jsme vývoj otočili. Druhá třetina byla hodně bojovná a moc hokejbalové podívané nepřinesla. Ve třetí třetině začal soupeř velkým náporem, dostal nás pod tlak a štěstí, že jsme za to nebyli potrestáni. Pak přišly naše dvě branky v rychlém sledu a můžeme si tak připsat důležité tři body.

Sobota 21. října: HBC Plzeň – HBC Alpiq Kladno 7:1 (3:1, 0:0, 4:0)

Suchdol v plzeňské hale vzdoroval jen chvíli a po první inkasované brance postupně odpadávali. Mečouni měli převahu nejen na hřišti, ale i na střídačce. Pohodlný čtyřbrankový náskok po první třetině dal mužstvu šanci vyzkoušet si určité herní varianty. Nejvíce branek nakonec padlo ve třetí třetině, kde i domácí dvakrát inkasovali. Na kulatých deset branek uzavřel výčet Plzně Miksan, který spolu se Soukupem a Králem zapsal po dvou trefách.

Komentář trenéra Michala Edla: Zápas jsme zvládli velice dobře. Velice dobře proto, že jsme si na můj vkus hráli, a to jsem hráčům vytknul. Kaňkou jsou dva obdržené góly, které byly zbytečné a lajdácké. V dobrém světle se ukázali hráči SŽ, které doplnila Míša Radová. Tento útok hrál jednoduše a účelně. Od druhé třetiny jsem se zápas snažil pojmout jako trénink určitých věcí, které bychom měli do zápasu promítnout. Pozitivní také bylo, že v zápase hráli všichni tři brankáři, jelikož Jakub Šlechta nastoupil v útoku.

Neděle 7. října: HBC Plzeň – SK Suchdol nad Lužnicí 10:2 (4:0, 2:0, 4:2)

Hosté v Prachaticích šli do vedení již ve třetí minutě. Na další góly se čekalo sedm minut, i kvůli předvedené hře Plzně, která nebyla zcela optimální. Přesto si v závěru třetiny mečouni vytvořili čtyřbrankový náskok. Poté ale Plzeňané polevili a hned zkraje druhé části inkasovali. Brankář Kočka měl poté o práci postaráno. V závěrečné patnáctiminutovce ale Západočeši nepřipustili drama a třemi zásahy definitivně strhli vývoj duelu na svou stranu.

Komentář trenéra Daniela Krále: Přestože výsledek vypadá jednoznačně, nebylo vůbec jednoduché se k němu dopracovat. Sice jsme se v první části rychle ujali výrazného vedení, ale nasazení a herní projev vůbec nebyl optimální. To se projevilo zejména ve druhé třetině, kdy jsme dovolili soupeři několikrát nebezpečně ohrozit naší bránu a bohužel jsme jednou inkasovali. Přestože poslední třetina nesla jisté známky zlepšení, což se projevilo na skóre, zásluhu na tom měla spíše individuální kvalita, než týmová práce. Na té musíme výrazně zapracovat.

Sobota 6. října: HBC Prachatice – HBC Plzeň 1:7 (0:4, 1:0, 0:3)

Plzeňané hostili České Budějovice a od začátku tahali za delší konce, což dokázali proměnit dvěma trefami ke konci první části. Mečouni byli aktivní a neustále vířili v útočném pásmu, problémem ovšem byla koncovka. Domácí ovšem oproti poslednímu duelu zlepšili přístup a zaslouženě si došli pro vítězství 5:1. Dva góly zapsal Matyáš Procházka.

Komentář trenéra Michala Samce: Zápas s budějovickým Pedagogem pro mě byl jakousi zkouškou, zda se hráči dokáží vyvarovat chyb, o nichž jsme mluvili po minulém zápase s Jindřichovým Hradcem. Neříkám, že zápas byl z naší strany dokonalý po dovednostní stránce, zejména koncovka nám dělala velké problémy. Měl jsem ale radost, že hráči přistoupili k zápasu naprosto odlišně a byla na nich vidět chuť dominovat a hrát s míčkem. Soupeře jsme po většinu zápasu nepustili z pásma, k vidění byly pohledné kombinace i individuální šikovnost. Na druhou stranu, soupeř byl velmi dobře rychlostně vybaven a hrozil z brejků, což nám tradičně působilo nemalé problémy v obraně. Celkově bych zápas hodnotil pozitivně, jelikož nejdůležitějším faktorem hodnocení hráčů je pro mě přístup, tedy zápal do hry a chuť hru tvořit. Úroveň těchto aspektů se od minulého zápasu nepochybně zvedla, kluci si hru užili a zároveň se mohli ve spoustě věcí zdokonalit, což je pro trenéra ideální kombinace.

Neděle 7. října: HBC Plzeň – SK Pedagog České Budějovice 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)