Hodnocení víkendu: Muži si zajistili třetí místo, mládežníci bez porážky

Klubová družstva za sebou mají úspěšný víkend. Všem týmům se podařilo zvítězit, byť Áčko se radovalo až na druhý pokus. Brankáři hned ve třech případech udrželi čisté konto. Junioři, dorost a starší žáci zvítězili větším rozdílem. Mladším žákům se podařil fantastický obrat. V kabině A-týmu mají zase radost ze třetího místa.

Utkání proti lídrovi soutěže začalo v pěkném tempu. Plzeňané v první třetině hráli čtyřminutovou přesilovku. Po chybě ale v ní inkasovali jako první. Početní výhodu přeci jen využil Jiří Benedikt, který využil clony před Miklem. V první třetině mečouni svého soka drtivě přestříleli, ve druhé třetině ale vypadli z role. Více ze hry měl Kert Park a naopak se čtyřem oslabením bránili mečouni. Pražané sice přesilovku nevyužili, ve zbytku zápasu se ale dvakrát prosadili od modré a domácí další recept na Mikla nenašli.

Komentář trenéra Josefa Kadaněho: V zápase s lídrem soutěže chyběl z naší strany větší hlad po úspěchu. Leckdy jsme byli až příliš pasivní, a to na vítězství stačí jen výjimečně. Také z naší hry resultoval jediný gól, což na žádný bod nestačilo.

Sobota 23. března: HBC Plzeň – HC Kert Park Praha 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

O den později dohrávalo Áčko odložený zápas na Kovu. Tým do vedení poslal v páté minutě Kavalír. Poté ale byli hosté chvíli v útlumu. Kovo hrozilo z rychlých brejků, pozorný Kráčina s pomocí obránců ale všechny pokusy eliminoval. Krátce poté, co Plzeň nevyužila dlouhou přesilovku, se trefil Kastner a přinesl klid na hole svých spoluhráčů. Od tohoto okamžiku byli mečouni lepším týmem a zodpovědnou hrou mířili k vítězství. To podtrhl ve třetí třetině Kunzmann a zásahem do prázdné klece Valenta. Plzeňané si výhrou s předstihem zajistili třetí místo v tabulce.

Komentář trenéra Josefa Kadaněho: V neděli jsme odjížděli do Prahy s jasným plánem. Nic jiného než výhra pro tým neexistovalo a podle toho se také odvíjel nedělní duel. Na poslední zápas základní části do Karviné pojedeme s jistým třetím místem, ale i s cílem odehrát generálku na play-off v potřebné kvalitě, tedy vyhrát.

Neděle 24. března: TJ Kovo Praha – HBC Plzeň 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)

Byť byl před zápasem mezi týmy osmnáctibodový rozdíl, mečouny nečekal lehký duel. Domácí šli do vedení v první třetině zásluhou Holečka. Vytvořili si další příležitosti, ty ale zůstali bez využití. I po druhou třetinu byl zápas výrazným soubojem domácích střelců s dobřanským brankářem. V této části měli i Kojzar v plzeňské brance co dělat. Duel rozhodla až třetí část, kdy hned z kraje zvýšil vedení Reiser. Mečouni pak svému sokovi nastříleli dalších pět branek a slavili tři body.

Komentář trenéra Tomáše Semery: Myslím, že jsme podali velice dobrý a soustředěný výkon. Od začátku utkání jsme byli aktivní a dobrým pohybem jsme si vytvářeli mírnou převahu, která vyústila v první gól. V této hře jsme pokračovali, ale ve finální fázi nám chyběla přesnost. Houževnatého soupeře jsme zlomili na začátku třetí třetiny, kdy jsme po 19 vteřinách dali druhý gól a tím jakoby odčarovali do té doby jejich dobře chytajícího brankáře. Zatím celou jarní část ladíme sestavu, ale už si to začíná sedat.

Neděle 24. března: HBC Plzeň – TJ Snack Dobřany 7:0 (1:0, 0:0, 6:0)

V pátek na večer se zpožděním dorazili dorostenci do Prachatic. I přesto začali aktivně a přehrávali prachatické Horaly. Ti předváděli snaživý výkon, Plzeňané ale kontrovali většinu aspektů hry. Hosté u vstřelených branek střídali pěkné kombinace s precizními střelami. S přibývajícím časem klesala teplota a s ní i úroveň hry. Plzni to však nemuselo příliš vadit, jelikož měla komfortní náskok, který nakonec přetavila ve výhru 8:0. Hned u čtyřech gólů byl kapitán Miksan (2+2).

Komentář trenéra Michala Edla: Zápas se od začátku vyvíjel dobře. Kluci pracovali a postupně navyšovali výsledek. V zápase se nám podařilo vyzkoušet několik dobrých věcí a naopak nám i pár horších ukázal. Na konci zápasu už byla plocha horší, což se projevilo na kvalitě u obou celků. Soupeři děkuji s posunem začátku zápasu, protože doprava v pátek byla velice náročná.

Pátek 22. března: HBC Prachatice – HBC Plzeň 0:8 (0:2, 0:3, 0:3)

Po jednogólovém vítězství v Českých Budějovicích z minulé neděle si plzeňští střelci spravili chuť o pár kilometrů dále. Plzeňané měli převahu prakticky ve všech ohledech, včetně té věkové. Konto Suchdolu bylo již v úvodním dějství zatíženo pěti plzeňskými zásahy a v nastoleném trendu se pokračovalo. Celkově z kanonády bylo po 45 minutách drtivé vítězství 19:2. Shodně pod devíti góly se podepsalo duo Král (3+6) – Pavlíček (2+7).

Komentář trenéra Daniela Krále: Proti výrazně věkově mladšímu soupeři jsme beze zbytku potvrdili roli favorita. Soupeř po několika obdržených gólech zcela rezignoval, eliminovali jsme i pokusy o brejky pomocí "suchdolského" lobu. Díky týmovému výkonu se mohli mezi střelce zapsat i hráči, od kterých se to příliš nečeká. Budiž to pro ně vzpruhou do dalších bojů.

Sobota 23. března: SK Suchdol nad Lužnicí – HBC Plzeň 2:19 (0:5, 0:8, 2:6)

Stejně jako junioři, také mladší žáci čelili Dobřanům. V jejich hale ale nezačali vůbec dobře. Soupeř byl koncentrovanější a brzy prohrával o dvě branky. V jednu chvíli byl stav dokonce 3:0 pro domácí, těsně před koncem první části ale korigoval Obr, což Plzeňany nakoplo ke zlepšenému výkonu. Ve druhé třetině jej vstřelenou brankou nepodtrhli. V té třetí již ano a předvedli dokonalý obrat! Pohledné žákovské utkání nakonec skončilo výhrou Plzně 5:4.

Komentář trenéra Michala Samce: Zápas v Dobřanech bych mohl hodnotit jako dva oddělené bloky. První třetina byla z naší strany hororová, neplnili jsme nic z toho, co jsme si před zápasem řekli, do soubojů jsme chodili ledabyle, po hřišti se pohybovali vlažně, sledovali jsme, jak hraje soupeř. O to víc musím vyzdvihnout, jakou proměnu tým prodělal o první pauze. Do druhé části tak vstoupili hráči, na nichž bylo jasně vidět, že chtějí hrát svojí hru a nepříznivě se vyvíjející zápas otočit. Lavička žila, hráči se povzbuzovali, pohltila je společná touha po vítězství v zápase, tým konečně bez výjimek fungoval tak, jak by měl. Z toho, jak se hráči prezentovali, jsem měl upřímnou radost a doufám, že to nebyla záležitost jednoho zápasu.

Neděle 24. března: TJ Snack Dobřany – HBC Plzeň 4:5 (3:1, 0:0, 1:4)