Hodnocení víkendu: Muži potvrdili formu, mládež bojovala v mrazech

Mrazivý víkend příliš nepřál hokejbalovému kalendáři. V akci byla tři mládežnická družstva. Z vítěství se radoval mladší dorost a po nájezdech i mladší žáci, starší žáci padli v Suchdolu. Áčko si doma poradilo s Kladnem a dál si upevňuje pozici před play-off.

Mečouni útočili na třetí jarní vítězství v řadě. Zápas začali aktivně a šli do vedení zásluhou přesilovkové trefy Pejchara. Celkově prim hrály obrany. Brankáři na obou stranách měli práci spíše po střelách ze střední vzdálenosti. Kladenští vyrovnali zkraje druhé třetiny po dorážce odražené střely. Plzeňané ale trpělivě čekali na svou šanci. Ta přišla v 27. minutě, když špatnou rozehrávku zachytil Krch a svoji dělovkou rozvlnil síť. Třetí třetinu si domácí pohlídali a slavili tak další cenné vítězství.

Komentář trenéra Michala Edla: Do zápasu jsme měli dobrý vstup. Hráči plnili pokyny a byli odměněni chytrou brankou. Soupeře jsme, ale nechali vyrovnat hrozně lacino a pak jsme měli méně že hry. Naštěstí pro nás i soupeř nám daroval branku lacino a zbytek zápasu hráči takticky zvládli. Budeme dále pracovat na našem systému a taky na tom nedarovat soupeři branky.

Sobota 17. března: HBC Plzeň – HBC Alpiq Kladno 2:1 (1:0,1:1, 0:0)

Ryze zimní duel odehráli mladší dorostenci v Jindřichově Hradci. Hosté byli favoritem, hráli proti poslednímu týmu tabulky. Mrazivé počasí ale nenahrávalo přílišnému počtu pohledných akcí. Mečouni měli drtivou střeleckou převahu a zápas rozsekli třemi góly ve druhé třetině. Celkový výsledek má podobu 0:5. Dva góly zapsali Svoboda a Fiala. Čisté konto získala Tereza Štípková.

Komentář trenéra Josefa Kadaněho: Bude doplněno.

Sobota 17. března: TJ Olymp Jindřichův Hradec – HBC Plzeň 0:5 (0:1, 0:3, 0:1)

Po vysoké výhře nad Prachaticemi přišel soupeř z jiné kategorie. Silný Suchdol. Mečouni naopak počítali ztráty. Začali ovšem skvěle. Rychlé branky Zíky a Banýra znamenali stav 0:2 po třech minutách. Domácí se zabrali a do přestávky vstřelili kontaktní gól. Do plzeňské hry se navíc vloudily chyby a soupeř je trestal. Suchdolu se podařilo zvrátit stav duelu a nakonec zvítězili 5:2. Ani napodruhé tak Plzeňané z jihu Čech body nepřivezli.

Komentář trenéra Václava Tůmy: Do utkání jsme vstoupili dobře a dostali se do vedení o dva góly. Potom jsme ale začali dělat zbytečné chyby, které domácí dokázali potrestat a výsledek otočit. Bohužel nám hodně odskakoval balónek od hokejek a nedokázali jsme si pořádně ani přihrát. Ve třetí třetině jsme chtěli hru zjednodušit a zkusit ještě domácí potrápit, ale vůbec se nám to nedařilo a v nepočetné sestavě zdecimované zraněními a nemocemi jsme na zvrat už nenašli síly. Doufejme, že do dalšího zápasu se nám marodka trochu vyprázdní, ale zatím to příliš optimisticky nevypadá.

Sobota 17. března: SK Suchdol nad Lužnicí – HBC Plzeň 5:2 (1:2, 2:0, 2:0)

Také mladší žáci nastoupili do mrazivého duelu. A poprvé v sezóně ztratili bod. V Prachaticích byli lepším týmem domácí hráči, kteří favorita přehrávali. Naději na zisk bodů držel brankář Kočka, který měl o zábavu postaráno po celou dobu duelu. Základní hrací doba branku nenabídla a tak se šlo do samostatných střílení. V nich se Plzeň radovala z vítězství zásluhou dvojnásobného úspěšného střelce a brankáře Kočky.

Komentář trenéra Marka Štrunce: Domácí tým nás dostal pod obrovský tlak, ze kterého jsme se nemohli vymanit po celé utkání. V osobních soubojích, v kombinacích i ve střelbě byli hráči Prachatic daleko důraznější. Ale brankář mečounů Ondřej Kočka byl neprůstřelný a zneškodnil všech 22 střel. Jen jemu hráči vděčí, že se utkání lámalo až na nájezdy. I tam předváděl skvělé zákroky. Rozhodla až šestá série. Po trefách Beneše,Meinera,Koce a znovu Beneše vyhráli mečouni. Ale s předvedenou hrou nejsme s Rendou Procházkou spokojeni.

Sobota 17. března: HBC Prachatice – HBC Plzeň 0:1ss (0:0, 0:0, 0:0 – 0:1)