Hodnocení víkendu: Muži opět s bodem, výhry dorostenců

Velikonoční víkend nabídl celkem čtyři zápasy klubových družstev. Mladší dorost hrál již ve čtvrtek v Českých Budějovicích a podruhé zvítězil s čistým kontem. Venku se nepodařilo vyhrát starším žákům, ti podlehli silnému Kovu. Výrazná převaha Áčka proti Mostu stačila nakonec pouze na bod. Starší dorost v domácím prostředí přejel Elbu.

Další domácí duel sehráli. Plzeňané proti Mostu, který přijel pouze s jedenácti hráči do pole, to jim ovšem nezabránilo, aby mečounům připravili nepříjemné překvapení. Po trefách Singera a Bačáka se šlo do kabin za stavu 0:2. Svěřenci trenérů Edla a Polívky se poté vzchopili a dvěma trefami v krátkém sledu utkání vyrovnali. Po zbytek zápasu byli ale brankáři na obou stranách připravení a tak se šlo do samostatných střílení. Dovednostní disciplínu hráči Áčka podruhé za sebou nezvládli a opět tak ztratili body.

Komentář trenéra Michala Edla: Zápas pro nás nezačal dobře a 1. třetina pro nás mohla skončit i horším skóre. Myslím, že soupeř přijel ve složení to zkusit a my jsme mu to umožnili. Od druhé třetiny jsme změnili taktiku na aktivní napadání, a to přineslo ovoce v podobě vyrovnání. Obě branky jsme dali z nacvičených kombinací, což mě těší. Ve třetí třetině mi přišlo, že jsme měli strach vyhrát. Nájezdy jsou pro nás černou můrou a to se jim věnujeme na můj vkus až zbytečně. Udělám hráčům videorozbor, aby pokračovali v nacvičovaných kombinacích a nemuseli jsme jezdit nájezdy.

Sobota 31. března: HBC Plzeň – HBC Kovodemont Most 2:3ss (0:2, 2:0, 0:0 – 0:1)

Zápas proti ústecké Elbě byl pro starší dorostence domácí rozlučkou se základní částí. Plzeňané měli skvělý start. Po minutě a jedenácti sekundách skóroval Hurt, brzy nato také Svoboda a domácí rázem hráli s větším klidem. K vidění byli pěkné kombinace v ústeckém obranném pásmu a hosté se příliš nedostávali do šancí. Rozhodnuto bylo po třiceti minutách, kdy tabule ukazovala skóre 5:0. V závěrečné třetině padla jedna branka na každé straně. Plzeň je tak krok od vítězství v první fázi sezóny.

Komentář trenéra Tomáše Semery: Do utkání jsme vstoupili aktivně, s chutí a velice brzy se nám podařilo dát dvě branky. Mohli jsme pak následně kontrolovat hru a jít si pro vítězství.

Sobota 31. března: HBC Plzeň – Elba DDM Ústí nad Labem 6:1 (2:0, 3:0, 1:1)

Čtvrteční předehrávka v Českých Budějovicích začala pro hosty velmi dobře. Vedli gólem ze čtvrté minuty, kdy se trefil Reiser. V první třetině mečouni přehrávali hráče Pedagogu a vyprodukovali ještě jednu branku. V 19. minutě přišel třetí gól Západočechů, poté se hra mnohem více rozkouskovala, a to zejména kvůli vyloučením. Aktivní hra Plzně v oslabení ale otupila veškerou domácí snahu o změnu výsledku. Závěrečných patnáct minut příliš akce nepřineslo.

Komentář trenéra Josefa Kadaněho: Byl to velmi dobrý zápas, a to od obou mužstev. Jsme rádi, že byl pro nás vítězný, protože Pedagog je hned pod postupovou čarou a navíc v posledním vzájemném utkání nám sebral v Plzni dva body. Potěšitelná je další nula, tím spíš, že zejména první lajna domácích je sestavena z velmi kvalitních hráčů.

Čtvrtek 29. března: SK Pedagog České Budějovice – HBC Plzeň 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)

Těžká výzva čekala na starší žáky, kteří nastoupili na hřišti pražského Kova. Oba týmy se nacházejí spolu se Suchdolem v silné trojici, která bojuje o účast na finálovém turnaji MČR. Mládežnický hokejbal vysoké úrovně nenabídl v první třetině branku ani na jedné straně. Skóre otevřel až Tyrš ve 22. minutě. Nadějně rozehraný duel ale nedokázali hosté dotáhnout ke zdárnému konci. Kovo totiž v poslední třetině utkání otočilo dvěma brankami a tři body zůstaly na Palmovce.

Komentář trenéra Václava Tůmy: Všichni hráči opět nekompletní sestavy podali v utkání výborný výkon na hranici svých možností a bojovali o body do posledních vteřin. Domácí měli výraznou výškovou i váhovou převahu, ale naši hráči vše doháněli bojovností, díky které se také dostali do vedení. Ve třetí třetině ale týmu oslabenému nemocemi a zraněními začali síly docházet a soupeř dotlačil dva míčky do naší branky. Přesto jsme se nevzdali a i při závěrečné hře bez brankaře jsme se do šance dokázali dostat, ale bohužel jsme již neskórovali. Což je škoda, protože tým by si to za předvedený výkon zasloužil. Přesto hráči po zápase mohli odejít s hlavami nahoře, protože se rozhodně neměli za co stydět.

Neděle 1. dubna: TJ Kovo Praha – HBC Plzeň 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)