Hodnocení víkendu: Mizérie Áčka trvá, junioři s čistým kontem, mladší žáci slavili jednou

Poslední víkend měsíce října přinesl do klubu jen dvě vítězství. Postarali se o ně junioři a mladší žáci, ti měli v neděli hned dvě utkání. Velmi vyrovnaný duel, bohužel bez zisku bodů, sehráli dorostenci v Hostivaři. Mizérie A-týmu se prohlubuje, jelikož těsně padl s ústeckou Elbou a padl na poslední příčku.

Vstup do utkání se povedl více soupeři. Střelou zpoza modré čáry poslal Elbu do vedení Smolík. Mečouni měli poté více ze hry a byli střelecky aktivnější, což přineslo i vyrovnávací branku. Střelu Kejře dorazil Miksan. Obraz hry se poté příliš neměnil. Mečouni nepouštěli soupeře před Kráčinu, na druhé straně ale nedokázali překonat Rechtorika. Rozhodla až třetí třetina. V ní se Plzeň trefila jen jednou, zatímco Elba potrestala dvě plzeňské chyby v obraně a dala mečounům pořádnou lekci z produktivity.

Komentář trenéra Stanislav Kastner: Zápas se mi nehodnotí dobře. Je to už po několikáté kdy soupeře přestřílíme, ovšem bez kýženého efektu. Naopak soupeři darujeme našimi chybami góly jako na podnose. Musíme pracovat na zvýšení efektivity a zjednodušení hry v našem obranném pásmu.

Sobota 23. října: HBC Plzeň – Elba DDM Ústí nad Labem 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)

Naopak junioři proti Ústí nad Labem oslavili sladké vítězství a oplatili soupeři porážku 0:2 z úvodu ročníku. Hned ve čtvrté minutě tým poslal do vedení Svoboda v přesilové hře. Jinak diváci sledovali vcelku vyrovnaný hokejbal. Klid na hole Plzeňanů dala před druhou sirénou nádherná trefa Krále v oslabení. Tým navíc podržel jistý Šlechta v brance a jeho spoluhráči třemi trefami ve třetí třetině pojistili výsledek na konečných 5:0.

Komentář trenéra Tomáše Semery: Ústí jsme chtěli vrátit porážku z prvního kola. A i přes absenci několika hráčů základní sestavy jsme celé utkání odehráli s vysokým nasazením a aktivní hrou. Jen ve druhé třetině jsme měli pasáž, kdy jsme soupeři dali tři přesilovky za sebou a museli jsme se pouze bránit. Myslím si, že v tu chvíli se utkání zlomilo v náš prospěch, když se soupeři nepodařilo z přesilovek vyrovnat a ve třetím oslabení v řadě utekl Dan Král a dal na 2:0. Skvělý výkon předvedl také Jakub Šlechta, který nás několikrát podržel.

Sobota 23. října: HBC Plzeň – Elba DDM Ústí nad Labem 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)

Zápas Plzně na hřišti Hostivařem byl soubojem o první příčku v dorostenecké extralize a divizi Západ. A hra podle toho vypadala. Diváci sledovali dramatické a vyrovnané utkání. Po první třetině se šlo do kabin za stavu 1:1, kdy obě střídačky slavily přesilovkový gól. Za Plzeň srovnával kapitán Beneš. Ve druhé třetině si Hostivař vybudovala dvoubrankový náskok. Mečouni sice korigovali hned v první minutě třetí části, domácí svůj náskok ale uhájili.

Komentář trenéra Michala Edla: Kvalitní zápas s kvalitním týmem. Určitě rozhodly přesilové hry. Prohra mě samozřejmě štve, ale zapas byl odmakaný. Hrálo se nahoru-dolů a oba týmy prokázaly svůj kredit. Budeme dál pracovat, abychom příště vyhráli my. Škoda, že takových zápasů je strašně málo, cca 6-8 za celou sezónu.

Neděle 24. října: HBC Hostivař – HBC Plzeň 3:2 (1:1,2:0,0:1)

Tým mladších žáků sehrál v neděli hned dvě utkání proti týmům z jihu Čech. Dvě formace mečounů tentokrát jako brankář jistil Martin Ptáčník, jinak útočník. V prvním duelu se mu vítězství vychytat nepodařilo, Písek zvítězil o jedinou branku. Proti Prachaticím už ale slavil vítězství, jelikož jeho spolupráci vstřelili hned deset branek, zatímco soupeř jedinou.

Komentář trenéra Josefa Kadaněho: První utkání nás nezastihlo v dobrém výkonu. Hned v úvodu jsme nechali proběhnout soupeřova útočníka až k brance, kterou musel při nemoci Filipa Märze hájit nezvykle Martin Ptáčník. Situace skončila gólem a přes vyrovnání přišel v poslední vteřině první třetiny další úder soupeře. Jednogólové vedení zdatný soupeř z Písku uhájil až do konce. V odpoledním zápase to bylo už jiné. Prachatice sice nekousali tak jako Písečtí, ale na našich hráčích byla vidět velká chuť napravit první letošní soutěžní prohru. A to se podařilo bezezbytku. Teď máme pauzu a po ní plánujeme sehrát pár zápasů s týmy ze středočeské skupiny.

Neděle 24. října: HBC Plzeň – HC ŠD Písek 3:4 (1:2,1:1,1:1)

Neděle 24. října: HBC Plzeň – HBC Prachatice 10:1 (2:0, 3:1, 5:0)