Hodnocení víkendu: Junioři ztratili slibné vedení, jinak se vítězilo

O uplynulém víkendu se rozehrála série juniorského semifinále mezi Plzní a Pardubicemi. Šťastnější byl nakonec soupeř. Dorostenci se po matném začátku zlepšili a před domácím publikem porazili Suchdol nad Lužnicí. V poklidu vyhráli také starší žáci ve Stříbře. Mladším žákům se při rozlučce povedl obrat, kterým podtrhli povedený výkon.

Domácí začali duel aktivně. Hráli více s míčkem a soupeře nutili k faulům. Hned první přesilovku využil Ulč a domácí se lépe dýchalo. Jinak se hrálo ve velkém tempu. Byť diváci sledovali více osobních soubojů, než kombinačních akcí, bylo se na co dívat. Plzeň poslal do vedení Hýbl ve dvacáté minutě. Tato branka ale probudila pardubické hráče, kterým se ještě do přestávky podařilo snížit. Hosté pak ve třetí třetině vyrovnali. Závěr zápasu byl rozháraný několika vyloučeními. Pardubicím se to poslední plzeňské podařilo v poslední minutě potrestat a o gól zvítězili.

Komentář trenéra Tomáše Semery: Utkání se mi nehodnotí dobře. Podali jsme jeden z nejlepších výkonů v sezóně. Zaslouženě jsme vedli 2:0, soupeř poctivě bránil a hrozil z brejků a přesilovek. My jsme chtěli přidat další góly a utkání rozhodnout. Bohužel se tak nestalo a místo toho jsme soupeři darovali vyrovnání jednou vlastní brankou a druhou velice lacinou. Dvě minuty před koncem zápasu přišlo další naše vyloučení a soupeř přesilovku využil a dokonal tak obrat. Cítíme velkou frustraci, ale teď se ukáže, jak na tom jsme. V Pardubicích to bude hodně těžké, ale chceme vrátit sérii k nám.

Sobota 18. května: HBC Plzeň – HBC Autosklo H.A.K. Pardubice 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)

Dorost byl v utkání proti Suchdolu nad Lužnicí jasným favoritem. Vždyť Plzeňané svého soupeře v předchozích dvou případech porazili 10:2. Nyní se ale na úvodní gól čekalo poměrně dlouho, až ve třinácté minutě poslal domácí do vedení Pavlíček. Suchdol ale vzápětí vyrovnal. Po přestávce se Plzeňané probudili, hned po jedenácti sekundách druhé části zvýšil na 2:1 Svoboda a poté už skóre narůstalo jen na plzeňské straně až do konečného stavu 6:1. Před posledním kolem základní části je jasné, že mečouni skončí třetí a čeká je kvalifikační turnaj.

Komentář trenéra Michala Edla: Vstup do zápasu zvládli podle mých představ pouze hráči starších žáků. U hráčů dorostu jsem byl hodně nespokojený a měl jsem jim o přestávce co říci. Od druhé třetiny se hra hodně zvedla. Někdy to byla i přemíra snahy, protože hráči měli v hlavách moji nespokojenost. Konec zápasu se vezl na vlně pohledných akcí.

Neděle 19. května: HBC Plzeň – SK Suchdol nad Lužnicí 6:1 (1:1, 2:0, 3:0)

Mečouni v posledním zápase skupiny proti Stříbru začali aktivně. Z převahy ale rezultoval pouze gól Štrunce ze třetí minuty. Plzeňská mířidla byla seřízena ve druhé části, po které už hosté vedli o pět branek. Obraz hry se v posledních patnácti minutách příliš nezměnil. Mečouni měli nadále převahu a nakonec zvítězili 8:0. Plzeňané s přehledem ovládli skupinu Jih+Západ, ve které ztratili pouze bod. Po zásluze tak postupují na finálový turnaj hraný o prvním červnovém víkendu.

Komentář trenéra Daniela Krále: Poslední zápas výsledkově velmi povedené sezóny jsme začali odhodlaně, ale koncovka se nám příliš nedařila. To se od druhé třetiny změnilo a přišly i nějaké chytré kombinace a z nich plynoucí góly. Zápas byl pro nás posledním herním testem před finálovým turnajem, kde se teprve ukáže naše reálná síla.

Neděle 19. května: HC Buldoci Stříbro – HBC Plzeň 0:8 (0:1, 0:4, 0:3)

Nejmladší Plzeňané duelem proti Třemošné uzavírali soutěžní ročník. Bohužel hned v prvním střídání inkasovali. Plzeňané ale zmobilizovali síly a postupem času se zlepšovali. Brankář Třemošné měl čím dál více práce a vyrovnávací branku inkasoval z hole Kučery v 21. minutě. Mečounům se povedla závěrečná třetina, kdy třemi zásahy otočili vývoj duelu a povedený výkon na závěr korunovali vítězstvím.

Komentář trenéra Michala Samce: Zápas proti Třemošné byl jedním z nejlepších, které jsme letos odehráli. Úvod nám sice vůbec nevyšel, hned po úvodní buly jsme po individuálním průniku soupeře prohrávali. Náš výkon šel ale postupně nahoru a ve druhé polovině zápasu jsme na hřišti dominovali. I přesto si soupeř dokázal vytvořit slibné šance, a jak už bývá letos zvykem, podrželi nás skvělí gólmani. Z naší strany bylo vidět nasazení, pohledné akce, individuální kvalita i týmová práce. Proto můžu velice rád prohlásit, že jsme se se sezónou před domácím publikem rozloučili vítězstvím i velice dobrým výkonem.

Sobota 18. května: HBC Plzeň – TJ Tatran Třemošná 4:1 (0:1, 1:0, 0:3)