Hodnocení víkendu: Junioři a mladší žáci s čistým kontem, obrat starších žáků

O posledním víkendu v září měli volno dorostenci. Žákovská družstva si užila pocit z vítězství, i když se každé rodilo zcela odlišně. Tři body a čisté konto si přivezli junioři z Rakovníka. A-tým čelil úřadujícímu mistrovi, na hřišti Kert Parku prohrál 5:2. Přípravka má za sebou turnaj ve Stříbře.

A-tým

Mužský A-tým na body nedosáhl ani na třetí pokus, ačkoliv potřetí vedl. Na vedoucí branku Hurta ale Kert Park okamžitě zareagoval a gólem v početní výhodě těsně před koncem první třetiny obrátil vývoj utkání. Domácí měli navrch a ve druhé třetině navýšili skóre. Naději vykřesala trefa Majera, kdy se Plzeň přiblížila na rozdíl dvou branek. Třetí třetina ale přinesla pouze pojistku pro domácí, kteří zvyšovali na konečných 5:2.

Komentář trenéra Stanislav Kastner: Opět jsme šli v zápase do vedení a opět jsme ho neudrželi, kdy soupeř vyrovnal hned v následujícím střídání po naší chybě u červené čáry. Následným zbytečným faulem v útočné třetině jsme soupeři nabídli přesilovou hru, ze které šel do vedení. Pak před veškerou naší snahu bylo složité proti tak zkušenému soupeři se zápasem něco udělat. Teď nás čekají tři domácí utkání, na které se dobře připravíme a budeme konečně bodovat.

Sobota 25. září: HC Kert Park Praha – HBC Plzeň 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)

Podrobnosti o utkání

Junioři

Junioři v Rakovníku začali náporem, trpělivě bránící soupeř, čekající na brejky, jim ale v první třetině povolil jen dvě branky. Ve druhé části žádná branka nepadla. Domácí hráči se mečounům dostali „pod kůži“ a úroveň hry plzeňského družstva šla dolů. Mohli se ovšem opřít o brankáře Šubrta, který nedovolil zdramatizování utkání. Poslední třetina patřila už opět Plzni, když tým pod vedením Tomáše Semery nastřílel během jedenácti minut pět branek.

Komentář trenéra Tomáše Semery: Tak trochu jsem tušil, že utkání bude probíhat tak, jak k k němu přistoupíme. První třetina byla herně dobrá. Ve druhé jsme se přizpůsobili hře soupeře, ztratili jsme pohyb a aktivitu a začali se věnovat provokování a nečisté hře soupeře. Ve třetí třetině jsme do toho opět šlápli a výsledkem bylo dalších pět branek.

Sobota 25. září: HBC Rakovník – HBC Plzeň 0:7 (0:2, 0:0, 0:5)

Starší žáci

Pořádně divoký zápas mají za sebou starší žáci. Ti zvítězili v Dobřanech 6:5, ale výhra se nerodila vůbec snadno. Rozhodčí zápasu měl rovněž napilno, o čemž svědčí poměr vyloučených 9:12. Mečouni prohospodařili první třetinu, po které prohrávali 1:3. Poté ale šel jejich výkon směrem nahoru. Zápas nakonec rozhodla branka Kotouše z 41. minuty po asistenci Meinera, který již v průběhu duelu zkompletoval hattrick.

Komentář trenéra Michala Samce: Zápas se mi nehodnotí lehce. Náš výkon v první třetině byl katastrofální, tomu odpovídalo i skóre. Po celý zápas jsme dopláceli na naprostou nedisciplinovanost a neschopnost udržet nervy na uzdě. Přesto bych chtěl vyzdvihnout tým za obrat v druhé fázi zápasu, kdy kluci přidali a vybojovali si vítězství. Celkově však u mě převládá pachuť ze vzniku zbytečného dramatu se soupeřem, kterého bychom měli porážet a vyhrocených situací na obou stranách, které v mládežnickém sportu nemají místo.

Sobota 25. září: TJ Snack Dobřany – HBC Plzeň 5:6 (3:1, 1:3, 1:3)

Mladší žáci

V neděli se dostalo také na mladší žáky, ti se vydali do Blatné, kde si došli pro třetí vítězství v sezóně. Postupně navyšovali vedení až na konečných 6:0. Bonusem je čisté konto, které se jim podařilo udržet poprvé.

Komentář trenéra Josefa Kadaněho: V Blatné jsme odehráli povedený zápas. Po herní a zejména kombinační stránce pravděpodobně nejlepší od začátku sezony. Díky výbornému gólmanovi soupeře jsme se střelecky prosazovali velmi málo, rozhodly právě ty povedené kombinace v prostoru před brankou.

Neděle 26. září: TJ Blatná Datels – HBC Plzeň 0:6 (0:1, 0:2, 0:3)

Přípravka

Přípravka se o víkendu zúčastnila turnaje ve Stříbře. Vyjma domácích Buldoků sehrála utkání s třemošenským Tatranem.

Komentář trenéra Jiřího Navrátila: Na nedělním turnaji ve Stříbře jsme se v prvním zápase utkali s domácím Stříbrem. Po velmi špatné první třetině jsme se ve zbytku zlepšili a byli jsme domácím vyrovnaným soupeřem. Výrazné manko z první třetiny se nám bohužel stáhnout nepodařilo. Ponaučení z prvního zápasu jsme do druhého zápasu s Třemošnou vstoupili aktivně a výsledkem bylo vysoké vítězství a první vychytaná nula Adama Sotáka v přípravce. Kvůli absenci nejzkušenějších hráčů, kteří už hráli loni za přípravku, odehrálo mužstvo složené pouze z loňské minipřípravky výborné 2 zápasy.