Hodnocení víkendu: Dvě prohry Áčka v prodloužení, dělba bodů provázela i mládež

Druhý říjnový víkend kromě veteránského klání přinesl řadu soutěžních zápasů. A-tým a junioři sehráli po dvou utkáních, hned třikrát ze čtyř případů se šlo do prodloužení. Cenné vítězství z Kladna si přivezl dorost. Starší žáci opět jasně vyhráli a ti mladší v samostatných stříleních dokonali obrat.

Pardubičtí do utkání vstoupili s dvěma debakly v zádech. Mečouni toho využili a již ve třetí minutě vedli, zásluhou premiérové trefy Švarce v sezóně. Domácím se podařilo vyrovnat po nedůrazu na brankovišti. Po bezbrankové druhé třetině se diváci dočkali dalších tref až v závěrečné části. Na krásnou trefu Kunzmanna zareagoval využitou přesilovkou Březina. Příležitostí na rozhodující trefu měly oba týmy mnoho, šlo se ovšem do prodloužení. Zde se opakovala situace ze třetí třetiny, kdy početní výhodu využil Březina a rozhodl o pardubickém vítězství.

Sobota 6. října: HBC Autosklo H.A.K. Pardubice – HBC Plzeň 3:2p (1:1, 0:0, 1:1 – 1:0)

Plzeňané začali zostra, když hned v prvních střídáních nastřelili tyč. V Letohradu se hrálo otevřené utkání, ve kterém měli oba brankáři, co na práci. Jak domácí Novák, tak hostující Kráčina ale ničili střelce soupeře, jako na běžícím páse. Utkání nabídlo také několik přesilovek, ani v těch ovšem nepadla branka. Rozhodnout tak opět muselo prodloužení, ve kterém rozhodl letohradský mladík Faltus a Plzeň se tak opět musela spokojit pouze s bodem.

Komentář trenéra Luďka Polívky: Pro nás jsou dva body obrovsky cenné vzhledem k tomu, jak se nám proti oběma soupeřům nedaří. Obě utkání byla dosti podobná, hodně vyrovnaná, rozhodovaly jen maličkosti. Prohráli jsme vždy v prodloužení, v němž jsme začínali vždy v oslabení. Paradoxně jednou se rozhodčí pozapomněli a nechali hrát soupeře klasickou přesilovku místo té čtyři na tři.

Neděle 7. října: SK Hokejbal Letohrad – HBC Plzeň 1:0p (0:0, 0:0, 0:0 – 1:0)

Mečouni nezačali nejlépe, když inkasovali v třetí minutě. Branky Ulče a Hurta ale zvrátily vývoj utkání. Utkání se přelévalo z jedné strany na druhou. Prim hrály přesilovky, ve kterých nakonec Plzeňané vstřelili polovinu branek, sami ale dvakrát inkasovali v oslabení. Před koncem zápasu si domácí nechali ukrást dvoubrankové vedení a šlo se do prodloužení. To rozhodla trefa Lokajíčka, který přiřkl svému týmu bod navíc.

Komentář trenéra Tomáše Semery: Utkání atraktivní pro diváky se spoustou gólů, šancí a pohledného hokejbalu směrem dopředu. Bohužel nemohu být spokojen s naší obrannou hrou a chybami, kterých jsme se v zápase dopustili. Trestuhodně jsme přišli o vedení o dvě branky pár minut před koncem zápasu. Bude potřeba se na chyby podívat na videu, aby se nám toto příště nestalo.

Sobota 6. října: HBC Plzeň – HBC Hradec Králové 1988 6:5p (2:1, 2:1, 1:3 – 1:0)

Proti České Třebové měla Plzeň od začátku více ze hry. Do vedení tým poslal Komanec. Na další branku se čekalo až do 14. minuty. Hostům se podařilo vstřelit kontaktní branku 7 sekund před koncem první části. Zápas rozhodla druhá třetina, v níž padlo do hostující sítě osm branek. Třetí třetina pouze upravila skóre na konečných 13:2. Bodově se vedlo Lokajíčkovi (4+2) a Hurtovi (0+5).

Komentář trenéra Tomáše Semery: Od začátku jsme chtěli odčinit ztrátu jednoho bodu z předešlého utkání. V první třetině jsme se potýkali s neproměňováním šancí, ve druhé jsme soupeře zlomili a nasázeli osm branek. Zatím nejlepší pasáž hry od začátku sezony. Když budeme pokračovat a hrát v zápasech to, co trénujeme, věřím, že to bude přinášet body a především radost ze hry.

Neděle 7. října: HBC Plzeň – TJ Lokomotiva Česká Třebová 13:2 (2:1, 8:1, 3:0)

Na Kladno vyrazili Plzeňané v okleštěné sestavě, přesto srdnatě bojovali a od začátku si vytvářeli brankové příležitosti, sami ovšem inkasovali. Dvě trefy z hole Deji ale zvrátily vývoj utkání a završily povedenou první část. Ve druhé části hosté polevili a Kladenští vyrovnali. Disciplinované (na vyloučení pouze 2:1) a vyrovnané utkání nakonec rozhodla trefa Pavlíka z 36. minuty a pojistka Soukupa o dvě minuty později.

Komentář trenéra Michala Edla: První třetina na Kladně byla zatím nejlepší, co jsme s týmem hráli. Bohužel branková výtěžnost nebyla odpovídající šancím. Ve druhé třetině Kladno přidalo a zápas by vyrovnaný oba týmy měli několik dobrý šancí. Ve třetí třetině jsme zvládli přesilovou hru a dostali vedení na naši stranu. Následně jsme vedení potvrdili další brankou a to bylo podle mě klíčové. Závěr zápasu jsme si už pohlídali.

Neděle 7. října: HBC Kladno – HBC Plzeň 2:4 (1:2,1:0,0:2)

V zápase proti Stříbru byli Plzeňané favoritem. Na hřišti byla znát rozdílná úroveň mezi oběma celky. Hned v první třetině nasázeli domácím čtyři branky, čímž prakticky rozhodli zápas. Ve druhé třetině pak proměnili pouze jednu šanci. Třetí část opět přinesla přísnější měřítka a Plzeňané zvítězili devítibrankovým rozdílem, kdy třetí zápas v řadě neinkasovali. Čtyři branky pak vstřelil Smeták.

Komentář trenéra Daniela Krále: Zápas se Stříbrem pro nás vyzněl jednoznačně, soupeř se k ohrožení naší brány dostával pouze sporadicky. Velmi dobře nám fungovala defenziva, kdy obránci bez problémů likvidovali útočné výpady domácích. V útoku jsme soupeře převyšovali dobrým pohybem a důrazem na brankovišti, z čehož pramenili naše góly. Nadále však musíme pracovat na souhře a kombinaci, tam ještě nevyužíváme celý náš potenciál.

Sobota 6. října: HBC Plzeň 0:9 (0:4,0:1,0:4)

Po zápase proti Prachaticím se setkali Plzeňané s dalším těžkým protivníkem. Suchdol přijel do Plzně pouze se dvěma formacemi, přesto po první třetině vedl o dvě branky. Mečouni poté zlepšili svůj výkon a zásluhou Meinera snížili. V poslední minutě třetí třetiny pak vstřelili vyrovnávací branku. V následné euforii se přehoupli do samostatných střílení, která stejně jako před týdnem opět rozhodl Meiner.

Komentář trenéra Michala Samce: Zápas se Suchdolem byl pro nás zatím ten vůbec nejtěžší. Do utkání jsme vůbec nevstoupili dobře, hned z první akce soupeře jsme inkasovali. První třetina z naší strany nebyla vůbec dobrá, provázela jí spousta nepřesností a chyb v základních herních činnostech, a soupeř tak nadále dominoval. Po přestávkové promluvě se hra zvedla a začali jsme být vyrovnaným soupeřem. Svou roli také hrálo, že týmu hostí, který přijel s velice málo hráči, začaly docházet síly. Kluci srdnatě bojovali a zaslouženě dosáhli na vyrovnání a následný bonusový bod v nájezdech. Jsem rád, že jsme zápas zvládli, protože to hráčům ukázalo, že když hrají týmově a naplno, přináší to ovoce.

Neděle 7. října: HBC Plzeň – SK Suchdol nad Lužnicí 3:2ss (0:2, 1:0, 1:0 – 1:0)