Hodnocení víkendu: Dorost zvítězil na hřišti lídra, zlepšený výkon mladších žáků

O uplynulém víkendu odehrály zápasy tři celky. Dorost vyjel na hřiště první Hostivaře a na hřišti lídra soutěže získal dva body po výhře v samostatných stříleních. Starší žáci odehráli domácí rozlučku stylově, když sedmnácti góly vyprovodili soupeře ze Suchdola. To mladší žáky čeká taková rozlučka za týden, naladili se na ni výhrou.

Špičkový dorostenecký hokejbal na Palmovce nenabídl v první třetině žádnou proměněnou šanci. Hned zkraje druhé třetiny šli domácí do vedení. V poslední minutě prostřední části srovnal Deja. Posledních patnáct minut nabídlo několik zvratů, po základní hrací době byl ale stav vyrovnaný, a to 3:3. Prodloužení nerozhodlo a šlo se až do samostatných střílení, kde bonusový bod Plzni vystřelil Svododa.

Komentář trenéra Michala Edla: ­Další zápas, na který jsme se těšili a nakonec jej zvládli. Hostivař prokázala velkou zkušenost při srovnání stavu. Myslím, že se většinu zápasu hrálo, podle našeho tempa. Kluky chválím i za zvládnutí nájezdů i těch vychytaných!

Neděle 12. května: HBC Hostivař – HBC Plzeň 3:4ss (0:0, 1:1, 2:2 – 0:0)

Již od první buly se hrálo dle očekávaných not. Mečouni byli na míčku v útočném pásmu a soupeřův brankář byl od úvodních minut v permanentním ohrožení. Na úvodní gól Beneše sice Suchdol dokázal zareagovat, z jeho strany to ale bylo na dlouhou dobu vše. S přibývajícím časem skóre úměrně rostlo a zastavilo se na poměru 17:3. U osmi branek (2+6) byl David Eichler.

Komentář trenéra Daniela Krále:Od začátku jednoznačná záležitost. Kluci si vyzkoušeli různé herní varianty a kombinace, které většinou končili gólem. Škoda, že se soupeř zbytečně uchýlil k nefér zákrokům, které do tohoto sportu skutečně nepatří.

Sobota 11. května: HBC Plzeň – SK Suchdol nad Lužnicí 17:3 (3:1, 7:0, 7:2)

Po nevýrazném výkonu z Jindřichova Hradce cestovali mladší žáci opět na jih Čech. V Českých Budějovicích ale předvedli o stupeň lepší výkon. Již ve třetí minutě Plzeň do vedení poslal Langfelner. Mečouni pak po první třetině drželi dvoubrankový náskok. Ten po další dvanáctiminutovce ještě zdvojnásobili. Domácí sice v závěrečné třetině korigovali stav utkání, na plzeňskou výhru to ale nemělo žádný vliv.

Komentář trenéra Michala Samce: V Českých Budějovicích jsme se navzdory špatnému počasí prezentovali mnohem lepším výkonem, než minulý týden v Jindřichově Hradci. Soupeři jsme až na ojedinělé šance nedovolili vůbec nic a většina děje se tak odehrávala v útočném pásmu. Jediné, k čemu mám výhrady, je efektivita v zakončení, kdy jsme nedokázali proměnit obrovské množství slibných šancí. V tomto zápase nás to ale naštěstí, narozdíl od jiných, nemuselo až tolik mrzet.

Neděle 12. května: HBC Plzeň – SK Pedagog České Budějovice 5:2 (1:3, 0:2, 1:0)