Hodnocení víkendu: Divoká přestřelka dorostu a starších žáků, B-tým neuspěl

O uplynulém víkendu se některé plzeňské týmy opět vrátily k zápasům. V sobotu se v domácím prostředí představili starší žáci, kteří vysoko porazili Blatnou. O den později si střelnici doma otevřel i dorost proti Suchdolu a úspěšní byli rovněž mladší žáci, kteří bojovali na hřišti Dobřan. B-tým ve druhém utkání nestačil na Brno.

B-tým

Proti Brnu začali Plzeňané dobře. Tým poslal do vedení po využité přesilovce Šiman. Jenže Brno oplatilo stejnou mincí a do první sirény se Buldokům podařilo otočit. Hosté ve druhé třetině převzali iniciativu a své vedení navýšili o dvě branky. Za Plzeň sice opět skóroval Šiman, ale domácí si hru komplikovali častými vyloučeními, které navíc byly z kategorie zbytečných. Síly v oslabení a velkém horku ubývaly rychle a Plzeň se navíc jen velmi těžko dostávala do útočné třetiny. Ve třetí části Brno nedopustilo zvrat a pátým gólem Moravané dali zápasu definitivní tečku.

Komentář trenéra Tomáše Salfického: Náš zápas proti Brnu se hodnotí těžce. Do utkání jsme vstoupili přesně, jak jsme chtěli a hned jsme šli do vedení, ale bohužel naší nedisciplinovaností jsme hned o vedení přišli. Ve zbytku zápasu jsme se ještě snažili se zápasem něco udělat, ale díky přesilovkám, které jsme Brnu věnovali, jsme si první body nepřipsali.

Neděle 20. září: HBC Plzeň B – Bulldogs Brno 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)

Dorostenci měli zahájit soutěžní ročník minulý týden. Z důvodu odloženého zápasu je tak premiéra v nové sezóně čekala až tuto neděli. A vstoupili do ní skvěle. Již po 27 vteřinách hry se radovali z první vstřelené branky. Vedení následně navýšili dvěma góly v přesilové hře, poté se síť vlnila za zády brankáře Suchdolu před první přestávkou ještě jednou. Plzeňští hokejbalisté stále nepolevovali a v prostřední části nasázeli soupeři dalších sedm míčků. I přes jedenáctibrankový náskok neměla Plzeň dost a v poslední třetině její brankostroj pokračoval, tentokrát za brankovou čárou skončilo osm balonků. Mečouni tak na úvod sezóny vstřelili devatenáct branek a ani jednu neinkasovali.

Komentář trenéra Michala Edla: Zápas byl od začátku bohužel jasný. My jsme v první třetině nebyli moc spokojeni. Tak jsme změnili zápasové zatížení hráčů a přineslo to kvalitní hru. Příští týden přijede jiný soupeř, je třeba se na něj připravit.

Neděle 20. září: HBC Plzeň – Suchdol nad Lužnicí 19:0 (4:0, 7:0, 8:0)

Stejně jako dorost i starší žáci zahajovali tento víkend sezónu na domácím hřišti a rovněž velmi úspěšně. Plzeňští vstoupili do zápasu aktivně, již od začátku utkání diktovali tempo hry a nepouštěli soupeře z jeho obranného pásma. Na hostujícího brankáře letělo několik střel a hned deset balonků musel ze své klece lovit v první patnáctiminutovce. Na začátku druhé třetiny si Blatná zahrála početní výhodu pět na tři, ani v této dvojnásobné přesilovce ale plzeňského gólmana nepřekonala, a naopak góly padaly opět na druhé straně, kde se domácí ve druhém dějství radovali šestkrát. Skóre navyšovali i v dalším průběhu hry, v závěru duelu se jednou poštěstilo i hostům.

Komentář trenéra Daniela Krále: Když jsme výrazně ovládli první třetinu, snažili jsme se, se vší úctou k soupeři, dát zápasu nějaký smysl. Ten spočíval ve větším vytížení mladších hráčů, kteří se potřebují nejvíce zdokonalovat. Ti zkušenější jim měli pomoci, což se sice ne vždy dařilo, nicméně skóre i tak dále narůstalo. Blatenští hráči zaslouží uznání za bojovnost i za velmi nepříznivého stavu.

Sobota 19. září: HBC Plzeň – HBC Blatná 24:1 (10:0, 6:0, 8:1)

I svěřenci trenéra Michala Samce vyběhli do soutěžního utkání po delší době. V nedalekých Dobřanech měli dobrý vstup do utkání, když v deváté minutě otevřeli skóre. Do konce první části stačili soupeři odskočit na rozdíl tří branek, kdy dva góly během jedenadvaceti vteřin vsítil Kasal. A tak jak mečouni v první části skončili, začali i tu druhou, kdy se dostali do šestibrankového vedení. Dobřany pak jednou přesnou ranou snížily a další góly byly k vidění až ke konci utkání, kdy se opět prosadili Plzeňští. Domácí poté dvěma brankami jen upravili stav na konečných 7:3 pro Plzeň, která si domů odvedla tři body.

Komentář trenéra Michala Samce: Zápas bych vzhledem k tomu, že polovina hráčů hrála první utkání za mladší žáky, hodnotil velmi pozitivně. Po celý zápas jsme byli lepší, chtěl bych pochválit hráče za individuální výkony. Samozřejmě je na čem pracovat, doufám, že přes nelehkou dobu na to budeme mít celou sezónu.

Neděle 20. září: TJ Snack Dobřany - HBC Plzeň 3:7 (0:3, 1:3, 2:1)