Hodnocení víkendu: Čtvrtfinále extraligy nerozhodně, B-tým končí, junioři těsně za medailí

Plzeňský A-tým se s ústeckou Elbou rozešel po dvou utkáních nerozhodně, o semifinalistovi tak rozhodne středeční třetí duel. B-tým statečně vzdoroval Svítkovu, bohužel neúspěšně. Skvěle klub reprezentovali junioři na finálovém turnaji, medaile jim unikla jen těsně. Dva týmy minipřípravek si zahrály ve Stříbře.

Utkání na severu Čech začali mečouni aktivně, postupně se začala proubouzet i Elba, která šla jako první do vedení v 10. minutě. Studená přišla pro Plzeň přišla o osm minut později, během kterých Ústí skórovalo dvakrát během třinácti sekund. Před přestávkou sice snížil Slanec, ale domácí přišli s rychlou odpovědí a třetí třetina patřila jasně jim. Severočeši zvítězili 6:1 a mečouni navíc přišli o fantasticky chytajícího Kráčinu kvůli zranění.

Komentář trenéra Josefa Kadaněho: Sobotní zápas jsme rozehráli velmi solidně, i když jsem šancí moc neměli, byla naše hra větší část první třetiny dobrá. Nedůslednosti v defenzívě pomohly soupeři hned ke třem brankám. Ačkoli se nám před koncem druhé třetiny podařilo snížit, čtvrtá branka na začátku poslední třetiny, která padla v oslabení, učinila našim šancím na zvrat konec.

Sobota 26. června: Elba DDDM Ústí nad Labem – HBC Plzeň 6:1 (1:0, 2:1, 3:0)

V neděli se do vedení jako první dostala Plzeň, když se trefil Kunzmann. Elba brzy vyrovnala zužitkovanou přesilovou hrou. Hra ve druhé třetině měla rychlé tempo. Ústí poslal do vedení Poláček po vyhrané buly. V 35. minutě navíc zvýšil Kučera na rozdíl dvou branek. Plzeň zareagovala na varovné kontrolky. Nejprve snížil Slanec a v čase 44:15 poslal zápas do prodloužení Valenta. O pokračování série nakonec rozhodla samostatná střílení a v nich trefy Hurta a Hanuše. V plzeňské brance zazářil Návara,k terý zlikvidoval hned čtyři ústecké pokusy.

Komentář trenéra Josefa Kadaněho: Nedělní odveta přinesla moc pěkný a dramatický zápas. Nutno říct, že náš soupeř disponuje velmi kvalitním kádrem. Není jednoduché se proti němu střelecky prosazovat. O to více vyniká to, že kluci dokázali tentokrát nepříznivý vývoj zvrátit. Úsilí našich hráčů bylo myslím mimořádné. Jsme moc rádi, že série nekončí a že ve středu jedeme bojovat o postup mezi čtyři nejlepší týmy.

Neděle 27. června: HBC Plzeň – Elba DDM Ústí nad Labem4:3ss (1:1, 0:1, 2:1 – 0:0)

B-tým

První čtvrtfinále 1. Alpa ligy mezi mečouny a pardubickým Svítkovem se odehrálo v plzeňské hale. Po první třetině se šlo do kabin bez branek. Skóre otevřeli Východočeši. Běžela 22. minutě a přesilovku využil Černický. O deset minut později srovnal stav Poláček. Hra byla vyrovnaná, rozhodnout mohla každá chyba. Tu bohužel udělali mečouni a Svítkov si vzal vedení zpět tři minuty před koncem a v samotném závěru přidal pojistku při plzeňské powe-play.

Sobota 29. června: HBC Plzeň – HBC Svítkov Stars Pardubice 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

V Pardubicích bylo cílem týmu zvítězit, aby měli mečouni šanci vybojovat si Final four v prodloužení. Začali dobře, když v sedmé minutě využil přesilovku Kristl. Svítkov srovnal brzy po zahájení druhé třetiny. Plzeň odpověděla znovu v přesilovce, ve druhém zápase série se trefil Poláček. Nicméně i Svítkov využil dvě přesilovky a hned v rozmezí jedné minuty ve třetí části, čímž obrátil vývoj zápasu. Mečouni ovšem ukázali sílu, když v dikové pasáži i oni brzy přidali třetí branku, konkrétně Reiser. Další gól již bohužel nezvládli, i přesto zkušenějšímu soupeři vzdorovali velmi statečně.

Neděle 27. června: HBC Svítkov Stars Pardubice HBC Plzeň 3:3 (0:1, 1:1, 2:1)

Komentář trenéra Tomáše Semery: Obě utkání byla velice vyrovnaná. V prvním zápase rozhodlo o výsledku naše neproměňování vyložených šancí a ojedinělá taktická chyba tři minuty před koncem zápasu, ze které padl rozhodující gól. Ve druhém zápase jsme podali i v oslabené sestavě heroický výkon, který však na to, jít do prodloužení o postup do final four, nestačil. V obou zápasech skvěle zachytal Libor Kojzar. Pochvalu však zaslouží všichni hráči za obrovskou obětavost, vůli a odhodlání jít za vítězstvím. Pokud to shrnu, účel a význam kroku, který jsme udělali (odehrát s juniorkou po Covidu 1. Alpa ligu), si myslím splnil vše, co jsme od toho očekávali. Odehráli jsme šest velice těžkých utkání. Až na malý herní a výsledkový výpadek v Suchdolu jsme nikde jinde nepropadli. Zlepšovali jsme se zápas od zápasu, a to především po stránce taktické. Hráči nasbírali spoustu zkušeností, zjistili jaký je rozdíl mezi mládežnickým a mužským hokejbalem a kde musí přidat, aby příště byli ještě lepší.

Plzeňská juniorka se základem týmu dorostenců se vydala na finálový turnaj BEKO poháru juniorů, ten hostil ústecký zimní stadion. Základní skupinu otevřeli výhrou proti Malenovicím. Zásluhou Slezáka šli do vedení již ve druhé minutě a nakonec si došli pro vítězství 3:1. Ještě o jeden gól veseleji skončilo utkání proti Prachaticím, kterým mečouni oplatili porážku ze základní skupiny. Druhé utkání rozhodla povedená pasáž mezi 6. a 7. minutou, kdy prachatický gólman inkasoval hned třikrát. Závěrečná porážka 0:4 s Kert Parkem nic neměnila na tom, že mladý plzeňský tým se probojoval mezi čtyři nejlepší a v neděli jej čekaly medailové boje!

HBC Plzeň – HBC Malenovice 3:1 (2:0, 1:1, 0:0) Podrobnosti o utkání
HBC Plzeň – HBC Prachatice 4:1 (3:0, 1:1, 0:0) Podrobnosti o utkání
HC Kert Park Praha – HBC Plzeň 4:0 (2:0, 2:0, 0:0) Podrobnosti o utkání

V semifinále čelili mečouni favorizované Hostivaři, která přijela s mužskou extraligou protřelými mladíky. Byla to ovšem Plzeň, kdo vedl po první dvanáctiminutovce. Střelcem branky byl Miksan. Hostivař nicméně ukázala svoji kvalitu a když Čejka vstřelil během tří minut čistý hattrick, sen o finále byl o něco dále. Hostivař ještě přidala jeden gól a Plzeň se chystala na zápas o bronzové medaile. V něm nastoupili proti domácímu Ústí nad Labem. To se ujalo vedení, mečouni přišli s odpovědí hned po devíti sekundách! Stejný scénář, byť s pozdější odpovědí, se konal ještě jednou a o vítězi musela rozhodnout samostatná střílení. V nich bohužel Plzeň poněkud smolně prohrála. Během celého turnaje ale plzeňský klub reprezentovali víc než dobře!

SEMIFINÁLE: HBC Plzeň – HBC Hostivař 1:4 (1:1, 0:3, 0:0) Podrobnosti o utkání
O 3. MÍSTO: Elba DDM Ústí nad Labem – HBC Plzeň 3:2ss (1:1, 1:1, 0:0) Podrobnosti o utkání

Komentář trenéra Michala Edla: Děkuji klukům za výbornou sezónu. Zejména za to jak jsme pracovali a drželi při sobě. Pevně věřím, že vše co jsme je naučili, si ponesou dál. Snad bude ještě šance je opět trénovat, protože mají to správné plzeňské srdce!

Minipřípravka

Po Covidové pauze měla plný program také minipřípravka. Ta o posledním červnovém víkendu poslala hned dva týmy do Stříbra. Zelený tým se utkal se Stříbrem a Blovicemi. Bílý tým čelil Stříbru a Dobřanům. Všichni zúčastnění si turnaj užili a po zásluze obdrželi pamětní medaile.