Hodnocení víkendu: Áčko přivezlo body z Rakovníku, radovala se i mládež

První březnový víkend nabídl několik hokejbalových bitev. Volno měli pouze mladší žáci. Áčko těsně přehrálo Rakovník. Tuhé bitvy s nejbližšími pronásledovateli svedl starší dorost. Jasné výhry pak slavili mladší dorostenci a starší žáci.

Na úvod jarní části cestovali mečouni do středních Čech. V hokejbalovém areálu HBC Rakovník se bojovalo o další body do tabulky CROSSDOCK extraligy. Hosté byli zpočátku aktivní, ovšem byla to Plzeň, kdo první inkasoval, a to zásluhou Tvarůžka. Jenže Západočeši brzy odpověděli, prosadil se Kunzmann. Rychlé vyrovnání tým nabudilo a brzy po začátku druhé třetiny se radoval Pokorný. Jeho branka se nakonec ukázala jako vítězná, jelikož další příležitosti mečouni neproměnili. I přes hubenou výhru získali důležité tři body.

Komentář trenéra Michala Edla: Do zápasu jsme měli dobrý vstup a vytvořili jsme si několik brankových situací. Paradoxně jsme dostali gól, ale na týmu bylo vidět, že jde bojovně za vyrovnáním. Poté s námi otřáslo zranění Ondry Benedikta, pro nějž nejspíše sezona skončila, ale utkání jsme nakonec zvládli. Trochu mě mrzí, že jsme nedokázali vstřelit další branku, přece jenom jsme šancí měli poměrně hodně a nemuseli bychom se na konci zápasu strachovat o tři body. Budeme na tom tento týden více pracovat.

Vítězství po zimní pauze vnímám jako důležité. Odstartovali jsme dobře jarní část, ale nyní sami víme, co nás čeká za soupeře. Musíme se na ně dobře připravit a doufám, že utkání rozumně zvládneme, což znamená, že budeme bodovat.

Sobota 3.března: HBC Rakovník – HBC Plzeň 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Souboj prvních dvou týmů extraligy staršího dorostu nabídl zajímavou podívanou. Mečouni chtěli využít domácího prostředí, začátek se jim ovšem nevyvedl. Gólman Hrubý totiž v první třetině dvakrát smolně inkasoval při soupeřově přesilovce. Domácí ve druhé třetině přidali na obrátkách a měli jasně více ze hry, z velké převahy vytěžili ovšem pouze vyrovnání. Třetí třetina nabídla spíše taktický souboj a vítěze tak měla určit samostatná střílení. Plzeňané nenavázali na úspěšný závěr v Kladně a tentokrát bonusový bod získaly Pardubice.

Komentář trenéra Tomáše Semery: Už samotné postavení týmů v tabulce napovídalo, že se bude jednat o velmi vyrovnané utkání. My jsme od začátku hráli aktivně a vytvářeli si střelecké příležitosti. Bohužel jsme se nechali dvakrát vyloučit a soupeř obě přesilovky využil. Po přestávce jsme pokračovali v naší hře a podařilo se nám vyrovnat. Ve třetí třetině jsme dali dle mého zcela regulérní gól, pan rozhodčí byl však jiného názoru a viděl při vstřelení branky nějaký faul. Samostatná střílení pak tentokrát zvládl lépe soupeř. Jsem rád, že taková prohra přišla teď a můžeme se z toho poučit.

Sobota 3. března: HBC Plzeň – HBC Autosklo H.A.K. Pardubice 2:3ss (0:2, 2:0, 0:0 – 0:1)

O den později hostili Plzeňané třetí tým extraligy, královéhradecké Piráty. Diváci sledovali vyrovnanou hru. Domácí podržel brankář Hrubý a sami se v první třetině dvakrát prosadili. Velký tlak nejprve zúročil Vobruba a poté přidal šťastnou trefu Votípka. Ve druhé části měli více ze hry domácí, branka ale nepadla. Vše měla rozhodnout až třetí část. Brzká branka Drože na 3:0 zápas zřejmě zlomila a v závěru se trefil ještě Lokajíček. Mečouni nezaváhali a po sobotní ztrátě si opět upevnili první místo v tabulce.

Komentář trenéra Tomáše Semery: Chtěli jsme s dalším pronásledovatelem v tabulce odčinit prohru z předešlého dne a to se nám podařilo. Dle mého to nebyl tak hezký zápas pro oko diváka, ale soupeře jsme nepustili do větších brankových příležitostí a sami postupně branky přidávaly. V obou zápasech jsme měl z naší hry a z výkonu hráčů celkem dobrý pocit.

Neděle 4. března: HBC Plzeň – HBC Hradec Králové 1988 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)

Plzeň jako třetí tým skupiny B zajížděla na hřiště předposledního Kova. Domácí se prezentovali tvrdou hrou, ovšem střílení branek bylo v režii hostů. Nejprve se prosadili Reiser a Miksan. Dvě sekundy před koncem první třetiny dal Kovu ránu do vazu ještě Chramosta. Hostům se dařilo na asfaltovém povrchu využívat přesilové hry. Hned tři z pěti faulů soupeře byly potrestány, navrch mečouni přidali jednu branku v oslabení. Konečné skóre mělo podobu 1:6.

Komentář trenéra Josefa Kadaněho: Z našeho pohledu klidnému průběhu utkání přispěla úvodní třetina a solidní tříbrankový náskok. To je na asfaltovém hřišti pro nás vždy důležité.
Prosadili jsme se i v několika přesilovkách, v řadě z nich kluci předvedli utěšené kombinace. Dobře vedle kluků z naší stálé sestavy zahráli i Dan Horažďovský a Radek Zíka - starší žáci, kteří tým doplnili.

Neděle 4. března: TJ Kovo Praha – HBC Plzeň 1:6 (0:3, 0:1, 1:2)

V sobotu se starší žáci vydali na hřiště Prachatic. Na podzim zde zvítězili jasně 9:0. Také tentokrát byli favoritem. Na úvodní branku se ale čekalo poměrně dlouho. Čekání utnula až trefa Tyrše z osmé minuty. Do první sirény se hosté radovali ještě třikrát, což domácí Prachatice definitivně zlomilo. Převaha Plzně pokračovala i nadále. Po 45 minutách na tabuli svítilo skóre 0:8 ve prospěch mečounů. Brankář Šlechta příliš práce neměl, i tak má další čisté konto. Hattrick vstřelil Dan Král, čtyřmi body se blýskl mladší žák David Eichler.

Komentář trenéra Václava Tůmy: K zápasu jsme vyrazili v nepočetné sestavě, ale na hřišti jsme i přesto měli od začátku převahu. Drželi jsme míček převážně na našich hokejkách a bylo jen otázkou, kolik dokážeme proměnit vytvořených šancí. O obrázku zápasu svědčí i to, že přestože jsme si jako tradičně hodně hráli a málo stříleli, tak se skóre zastavilo na čísle 8 a ještě jsme nastřelili čtyřikrát tyčku. Kuba Šlechta si připsal čisté konto, ale tentokrát mu to příliš práce nedalo, protože domácí se k naší brance dostávali velmi sporadicky.

Sobota 3. března: HBC Prachatice – HBC Plzeň 0:8 (0:4, 0:1, 0:3)