Hodnocení víkendu: Áčko poprvé doma padlo, mládeži se nedařilo proti Hostivaři

Uplynulý víkend příliš radosti nepřinesl. Zvítězila pouze žákovská družstva, která obě nastřílela přes deset branek. A-tým doplatil na špatný vstup a střelecký zmar, když těsně podlehl na domácí ploše Hradci Králové. Junioři a dorost shodně čelili Hostivaři, leč neúspěšně.

A-tým

Hrozivý vstup do utkání ze strany mečounů dal hradeckým Pirátům dvoubrankový náskok, a to již v čase 2:46. Po kontaktním gólu Jiřího Benedikta ovšem přišla další studená sprcha v podobě inkasovaného gólu po nahození z poloviny hřiště. Domácí postupně zlepšovali svůj výkon, nedařilo se jim ovšem v zakončení. K vidění byly minuté poloprázdné klece, slyšet byla branková konstrukce. Ve třetí části Plzeň dotahovala, seč mohla. Východočeši ale těsný výsledek 3:4 uhájili.

Komentář trenéra Luďka Polívky: Po nepovedeném vstupu do zápasu jsme zabrali a začali Hradec více tlačit, ale bohužel nás poté zase srazila zpátky smolná třetí branka. Měli jsme hodně přesilovek, ovšem nesehrávali jsme je ideálně, a pokud jsme už měli nějakou gólovku, neproměnili jsme ji. Jinak jsme nehráli vůbec špatně, celkový zápas se musel líbit, ale bohužel jsme na body nedosáhli. Jsme teď v nějakém útlumu a musíme se zase dostat co nejdříve zpátky do herní pohody.

Sobota 13. října: HBC Plzeň – HBC Hradec Králové 1988 3:4 (1:3, 0:0, 2:1)

Podrobnosti o utkání

Junioři

Náročný duel na Palmovce čekal juniory proti silné Hostivaři. Po pěkné akci šli Plzeňané do vedení, poté se ale jejich výkon utlumil. Domácí začali mít převahu a mečouni, kteří v průběhu duelu přišli o dva hráče, horko-těžko odolávali. V první minutě třetí třetiny bylo srovnáno. V závěru si hosté nepohlídali přihrávku zpoza branky mezi kruhy, odkud přesně pálil Vaniš a rozhodl o tom, že Plzeň nezíská ani bod.

Komentář trenéra Tomáše Semery: Na zápas jsme kvůli dopravní situaci přijeli pozdě a jako by se to na nás podepsalo v celém utkání. V první třetině jsme po individuální akci Votípky vedli 1:0, ale to bylo z naší strany téměř vše. Domácí byli aktivnější a stříleli ze všech pozic. Druhá třetina byla ve stejném duchu jako ta první a nám nešlo zařadit na vyšší rychlostní stupeň. Ve třetí jsme po naší nedůslednosti dvakrát inkasovali a nevezeme si tak z Prahy ani bod.

Sobota 13. října: HBC Hostivař – HBC Plzeň 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)

Dorost

Rovněž dorost se vydal do Prahy, kde v souboji o první místo v tabulce čelil Hostivaři. Pražané šli v sedmé minutě do vedení, které se jim do první sirény podařilo navýšit. Mečouni v první polovině duelu tahali za kratší konec a v 19. minutě brankář Šlechta lovil z branky již čtvrtý míček. Plzeňany nastartovala snižující trefa, když využili dvojnásobnou přesilovku. Z dalších příležitostí ve druhé třetině branka nepadla. Na konečných 4:2 pak snižoval premiérovou trefou v dorostu Krejčí.

Komentář trenéra Michala Edla: Měli jsme špatný vstup do zápasu i když jsem na to hráče připravoval. Ve druhé třetině jsme se o trochu zlepšili, ale soupeř nepolevil. Ve třetí třetině se nám podařilo snížit, ale na víc už nebylo. Soupeř byl lepší a zaslouženě zvítězil. Pozitivně hodnotím cíle druhé a třetí třetiny a proměněnou přesilovou hru..

Neděle 14. října: HBC Hostivař – HBC Plzeň 4:2 (2:0, 2:1, 0:1)

Starší žáci

Zápas na půdě jihočeského Suchdolu nabídl jednoznačnou záležitost ve prospěch Plzně. Mečouni předvedli ukázkový nástup, když na začátku sedmé minuty časomíra ukazovala stav 0:5 ve prospěch hostů. Mečouni měli jasně více ze hry a bylo jen otázkou času, jakým rozdílem duel skončí. Závěrečné skóre mělo podobu 2:16. Na straně Plzně celkem 8 bodů (4+4) zapsal útočník Dan Král.

Komentář trenéra Daniela Krále: V dalekém Suchdole jsme od počátku diktovali tempo hry a přestože jsme zdaleka nebyli v kompletním složení, jasně jsme soupeře přehrávali ve všech herních činnostech. Snad jen vyloučení nemuselo být tolik. I přes vysokou výhru se však najdou věci, na kterých je třeba pracovat, zejména spolupráce a komunikace při hře.

Sobota 13. října: SK Suchdol nad Lužnicí – HBC Plzeň 2:16 (1:5, 1:6, 0:5)

Mladší žáci

V duelu mladších žáků proti Jindřichově Hradci čelili Plzeňané nepočetnému soupeři. Ten ovšem nedával svoji kůži lacino. Rychlá trefa Lišky přinesla Plzni vedení, to se postupně navyšovalo. Ovšem domácí příliš často zapomínali na zadní vrátka. Brankáři Šebek s Hoškem si nakonec přišli na celou řadu zásahů. Celkový výsledek má podobu 11:4, což svědčí až o příliš otevřeném duelu. Hattrick a dvě přihrávky zaznamenal Matyáš Procházka.

Komentář trenéra Michala Samce:Zápas s Jindřichovým Hradcem nemohu hodnotit příliš pozitivně. Soupeř přijel s devíti hráči do pole, přesto se prezentoval bojovným výkonem a dokázal mnohdy využívat naší nesoustředěnosti a pohodlnosti. Naši hráči zůstali za očekáváním, přesto ale dokázali několikrát svou kvalitu pohlednými kombinacemi v útočném pásmu. Směrem dopředu hra vesměs fungovala, kardinální nedostatky jsme ale měli ve třetině obranné. Mohli jsme být rádi, že soupeř, který by pro nás přes veškerou úctu neměl být měřítkem, dokázal vstřelit "jen" čtyři branky a že naše snažení v útočné fázi se nakonec podepsalo na pestrém výsledku 11:4.

Sobota 13. října: TJ Olymp Jindřichův Hradec – HBC Plzeň 11:4 (3:1, 4:1, 4:2)