Hodnocení víkendu: A-tým bez bodu, doma se dařilo dorostu a mladším žákům

Po vynucené pauze se o posledním květnovém víkendu všechny plzeňské týmy kromě juniorů vrátili k zápasům. A-tým na Palmovce nevybojoval ani bod, starší žáci na Kladně rovněž neúspěšní. Na domácí půdě slavili mladší žáci a dorost. Také přípravka byla na turnaji v Blovicích stoprocentní. Foto: HBC Kladno

A-tým

Mečouni po sérii domácích zápasů vyjeli po delší době na hřiště soupeře. Na úvod Autosklo H.A.K. Cupu se střetli s Kovem. S pražským týmem sehráli poměrně vyrovnané utkání, v první třetině se ze vstřelené branky neradoval ani jeden tým. Na první gól zápasu se čekalo až do 24. minuty, kdy pražští hokejbalisté využili přesilovou hru. Šance si vytvářeli i Západočeši, ale domácího gólmana překonat nedokázali, dvakrát mu také pomohla branková konstrukce. Hosté se neprosadili ani v závěrečné power-play a z hlavního města se vrátili bez bodu.

Komentář trenéra Josefa Kadaněho: Po téměř tříměsíční pauze jsme si opět zahráli zápas. Na to, že jsme měli zatím jen čtyři tréninky, to zejména v první třetině nebylo vůbec zlé. Ale ty gólové šance, které jsme měli, zůstaly bez využití. S postupem času a neproměňováním dalších příležitostí náš výkon klesal. Výsledkem byl obdržený gól v oslabení. Naše řešení šancí nebylo moc dobré. A nic na tom nemění ani dvě nastřelené tyčky. Nicméně, soupeř hrál výrazně lépe než loni na podzim. Kovo předvedlo sympatický výkon. Celkově to byl myslím velmi slušný zápas.

Sobota 30. května: TJ Kovo Praha – HBC Plzeň 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Podrobnosti o utkání

Dorost

Dorostenci se doma utkali s Kladnem. Skóre duelu otevřeli hosté již v páté minutě, ale za nedlouho se síť vlnila i na druhé straně a před první přestávkou se šlo do kabin za vyrovnaného stavu 1:1. Ve druhé třetině diváci žádnou branku neviděli, v té závěrečné se rozstříleli Plzeňští. Ti svůj výkon stupňovali a kladenským hráčům vsítili ještě tři branky. Po čtyřiceti pěti minutách hry se tak radovali z výhry 4:1.

Komentář trenéra Michala Edla: Po nucené pauze jsme měli obavu, jak tým zvládne hru na 4 útoky, což se nám v sezóně moc nedařilo. Až na maličkosti hráči plnili, co měli. Na můj vkus jsme měli moc vyloučených. Na tom chceme zapracovat do dalšího zápasu. Naše hra šla postupně nahoru.

Neděle 31. května: HBC Plzeň – HBC Kladno 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)

Starší žáci

Plzeňští starší žáci měli skvělou podzimní část, kde v každém zápase bodovali. Vstup do jara jim ale nevyšel stejně jako sobotní utkání s Kladnem. Mečouni hned v úvodu střetnutí inkasovali tři branky. Po delší době se jim sice podařilo snížit na rozdíl dvou gólů, ale pak už zase v přesilové hře navyšoval soupeř. Západočeši se později na kladenském hřišti prosadili ještě jednou, ovšem hostující obrana neměla svůj den a poté padaly branky už jen na druhé straně. Plzeň nakonec odjížděla s prohrou 2:7.

Komentář trenéra Daniela Krále: Začátek zápasu, kdy jsme během tří minut dostali tři góly, byl jak z hororu. Sice jsme měli míček častěji na hokejkách, ale bez šancí a ohrožení soupeřovy branky. Po tom nešťastném úvodu dlouho gól nepadl, než jsme snížili na 1:3. Zdálo se, že bychom ještě mohli duel zdramatizovat, ale přišel gól soupeře z přesilovky a naděje zase klesly. Přestože jsme ještě jednou snížili, v závěru jsme inkasovali do nesoustředěné obrany až na konečných 2:7. Přísnější měřítko snesli v tomto zápase pouze naši gólmani, kteří nás uchránili od většího přídělu. Vůbec nám nefungovala defenziva a největším zklamáním byl výkon starších hráčů, kteří by měli tým táhnout.

Sobota 30. května: HBC Kladno – HBC Plzeň 7:2

Mladší žáci

I mladší žáci vyběhli o víkendu k prvnímu duelu po pauze. Na domácím hřišti přivítali nedalekou Třemošnou, s níž hráli netradičně 4x15 minut. Domácí byli na hřišti aktivnější a vybudovali si dvoubrankové vedení. Hosté poté jednou přesnou trefou snížili, ale pak už se opět dvakrát radovali domácí. V dalším průběhu utkání opět nejprve přišlo snížení ze strany Třemošné, následně už se síť vlnila jen za zády hostujícího brankáře, když si Plzeň dalšími dvěma zásahy pojistila výhru. Hattrickem se blýskl Jan Meiner.

Komentář trenéra Michala Samce: Na zápas jsme se po dlouhé pauze všichni moc těšili a na hráčích to bylo od začátku hodně vidět. Samozřejmě jsme měli i slabší pasáže, ale celkově jsme byli aktivnějším týmem a měli více ze hry. Vzhledem k tomu, jak dlouho byli hráči bez hokejbalu, bych výkon hodnotil jako kvalitní jak po fyzické, tak po dovednostní stránce. Někteří hráči mě dokonce velice příjemně překvapili. Díky dohodě se soupeřem a rozhodčím jsme odehráli 4x15 minut, což díky velkému počtu hráčů v obou týmech nemělo negativní dopady a pomohlo to naší snaze co nejvíce navýšit herní praxi hráčů, o jejíž většinu na jaře přišli. Jsem rád, že se díky aktivitě klubu podařilo zajistit relativně velké množství zápasů se zajímavými soupeři a že se klukům alespoň částečně vynahradí přerušená sezóna.

Sobota 30. května: HBC Plzeň - TJ Tatran Třemošná 6:2

Přípravka

Nejmladší mečouni se v neděli představili na turnaji v Blovicích. Svěřenci Marka Štrunce odehráli tři utkání, ve všech se radovali z výhry, když postupně přemohli Strakonice 8:1, Blatnou 5:1 a Blovice 4:1. V sobotu se v akci objevila i minipřípravka, která sehrála turnaj na 20. ZŠ.