Domácí pětiboj zakončí Plzeňané soubojem proti sedmému Letohradu

Pouhá tři kola zbývají do zdárného zakončení základní části CROSSDOCK extraligy. Většina týmů zápolí o lepší postavení do vyřazovacích bojů, výjimkou není ani plzeňský A-tým a jeho sobotní soupeř z Letohradu. Mezi oběma celky je navíc pouze dvoubodový rozdíl!

HBC Plzeň – SK Hokejbal Letohrad, sobota 7. dubna od 16:00!

Letohradští Jeleni před nadcházejícím duelem drží sedmou příčku s pětibodovým náskokem na Most a Sudoměřice. K té jim také výrazně pomohlo poslední vítězství, když ve východočeském derby porazili na svém hřišti Hradec Králové. Stačila jim k tomu jediná branka Zdeňka Krále z 29. minuty. Právě Král je výraznou posilou do jarních bojů. K týmu se připojil po konci hokejové sezóny v Prostějově a hned při prvním představení v letohradském dresu rozhodl nájezdovou bitvu proti Kladnu. Trenéři Friml s Červinkou se navíc mohou spokojeně usmívat nad probuzením reprezentačního forwarda Ondřeje Luxe. Ten se na podzim nepotkal s formou a s tím trpělo i celé mužstvo. Nyní již hráč s číslem 7 opět škodí soupeřovým obranám a po jarních výkonech se s deseti body (3+7) usídlil na čele týmové produktivity.

Mečouni se po povedeném úvodu jara, kdy kromě předposledního Rakovníku skolili vedoucí dvojici Kert Park a Kladno, poněkud zastavili. Z posledních dvou zápasů odcházeli pouze s bodem po prohře v samostatných stříleních. Nejprve po vyrovnané bitvě s Pardubicemi a poté s Mostem, kdy svěřencům trenérů Edla a Polívky zle utekla první třetina. Proti Letohradu by se tak rádi vrátili na vítěznou vlnu. Tabulka je navíc neskutečně vyrovnaná a týmy na třetí až šesté pozici mají stejný počet bodů!

Hokejbalisté Plzně by také rádi oplatili svému soupeři porážku z podzimní části. V Orlických horách tehdy prohráli 1:4. Brankář Kráčina tehdy střídal při tříbrankovém manku, kdy v 17. minutě hned dvakrát inkasoval. V závěru duelu korigoval Hanuš, ale Letohrad přidal pojistku v podobě trefy do prázdné klece.

Rozhodně neváhejte a přijďte mečouny podpořit. O přestávce duelu navíc proběhne předání poháru pro vítěze základní části plzeňským starším dorostencům.

Utkání můžete sledovat také v online přenosu zde.