Čtvrtfinálová série se přesouvá na východ Čech, kde ji Plzeň bude chtít ukončit

Následující víkend přinese pokračování čtvrtfinálových sérií v play-off CROSSDOCK extraligy. Mečouni po úvodních domácích výhrách vycestují do Hradce Králové. Od postupu do semifinále je dělí jedna výhra, jsou si však vědomi, že je nečeká nic lehkého. Náročné duely v domácím prostředí sehrají mladší žáci a junioři.

HBC Hradec Králové 1988 – HBC Plzeň, sobota 13. dubna
od 16:30, případně neděle 14. dubna od 10:30

Play-off začali Plzeňané dobře. Áčku mečounů se povedlo navázat na povedené jaro, kdy se vyšvihlo na třetí místo v tabulce. O uplynulém víkendu dvakrát porazilo hradecké Piráty a na východ Čech pojede s cílem ukončit čtvrtfinálovou sérii, k čemuž potřebuje jedno vítězství. První duel rozhodla povedená pasáž Plzně v první třetině, kdy domácí hráči vstřelili hned tři góly během minuty a půl. Mečouni si nakoenc došli pro vítězství 5:1, když jediný gól inkasovali v závěrečné fázi zápasu.

V neděli šli domácí do vedení hned ve druhé minutě a opět utkání dovedli do vítězného konce. Druhý duel byl o poznání náročnější. Hradec se prezentoval zlepšeným výkonem, mečouni navíc hráli v okleštěné sestavě. Zdravotní trable do hry nepustily Jiřího Benedikta a Stanislava Valentu, v průběhu hry musel odstoupit Adam Roušal. Se všemi překážkami si však domácí poradili a slavili vítězství 4:0.

Trenér týmu Josef Kadaně byl spokojený s výsledky a ve většině i s předvedenou hrou. Je si však vědom, že Plzeňané rozhodně nemají vyhráno. „Známe historii loňského čtvrtfinále Hradce Králové s Kladnem – tedy víme, že jsme zatím jen dobře do této série vykročili,“ utnul Kadaně všechny unáhlené soudy ve víkendovém hodnocení.

Připomněl také loňský případ, kdy hradečtí hokejbalisté po úvodních duelech rovněž prohrávali 0:2 na zápasy, ale sérii otočili a v pátém duelu přehráli Kladno po samostatných stříleních. Piráti mají nůž na krku, v týmu ovšem mají velice zkušené hráče, kteří si s náročnější situací umějí poradit. Východočeši navíc vrátí do branky Petra Bryknera, který byl v sezóně brankářskou jedničkou a podílel se i na jarním vítězství Hradce nad Plzní 2:1 po samostatných stříleních.

Mečouni řešili před play-off příjemné starosti, koho do branky poslat, jelikož dvojice Kráčina – Návara po celý rok prokazovala stabilní dobré výkony. Volba nakonec padla na zkušenějšího Petra Kráčinu, který na konci základní části vychytal dvě čistá konta a v úvodních duelech play-off inkasoval jen jednou! Kráčinu důvěra těší, nastiňuje však dobrou pohodu mezi plzeňskými brankáři. „Jsem opravdu rád, že jsem dostal důvěru i pro letošní start v play off. Ale kdyby šel chytat Jirka, nebo když ještě půjde, tak mu to budu přát úplně stejně, jako to přeje on mně,“ nechal se slyšet v rozhovoru pro hokejbal.cz.

V poli se v prvních zápasech čtvrtfinále dařilo hráčům druhé plzeňské formace, kteří se postarali o pět z celkových devíti plzeňských gólů a ve všech měl prsty Marek Švarc (2+3). Udrží si útočník s číslem 22 formu i o následujícím víkendu a pomůže mečounům do semifinále?

Sobotní duel můžete v živém přenosu sledovat na serveru TVCOM.cz.

Zápas(y) můžete rovněž sledovat v online přenosu na serveru onlajny.com.