Infobar:  FANSHOP: Nově prodej klubových kšiltovek - výběr hned ze čtyř variant!
 
 

Pokud chceme uspět, musíme tam každý nechat všechno, říká Tomáš Chramosta

Pokud chceme uspět, musíme tam každý nechat všechno, říká Tomáš Chramosta Po restartu 1. Alpa ligy hrají za B-tým převážně junioři, které vede jako kapitán Tomáš Chramosta. Plzeňský obránce je momentálně také nejproduktivnějším hráčem mužstva, v obou utkáních po rozběhnutí soutěže se prosadil a pomohl týmu k prvním bodům v sezóně, což je pro něj důležitější než osobní statistiky.

 
 
09.06.2021 | Markéta Peclová

Na konci května se po dlouhé době rozeběhla také první liga. Věřil jsi, že se ještě tato soutěž nějakým způsobem dohraje?
Nevěřil jsem, že se dohraje jakákoliv soutěž, ale když jsem viděl, že dostala výjimku Extraliga, tak jsem doufal i v dohrání dalších soutěží.

Hned v prvním utkání po jejím restartu jste vybojovali vůbec první body v sezóně. Jak jste se vstupem do zkrácené základní části spokojeni?
Spokojeni si myslím, že můžeme být všichni, protože osobně si myslím, že v Prachaticích jsme předvedli výborný týmový výkon a i díky trošku štěstíčka ke konci zápasu jsme domů vezli tři body.

O víkendu jste na domácím hřišti těsně prohráli se Svítkovem. Co nakonec rozhodlo o vítězi?
Myslím, že zápas jsme měli vyhrát, protože v určitých chvilkách hry jsme byli lepším týmem. Bohužel jsme ale nebyli moc efektivní při přesilových hrách a rozhodly naše chyby hlavně ve středním pásmu, což budeme muset zlepšit. Ale myslím, že týmový výkon byl ještě o něco lepší než v Prachaticích.

Ty jsi v přesilové hře vsítil branku na 2:1. Jak na celou gólovou situaci vzpomínáš?
Bylo to přímo po buly, dalo by se říct, že to byl nacvičený signál, kdy mi Marek Reiser vyhraje buly a já z toho hned střílím. Jsem moc rád, že nám to vyšlo a že výbornou práci odvedli i kluci, kteří mi parádně zablokovali protihráče. Jsem rád, že nám to při zápase konečně vyšlo, protože se o to snažíme na tréninku pořád, ale moc nám to nevychází (smích).

Ve dvou zápasech jsi teď posbíral čtyři kanadské body, celkem jich máš pět a jsi momentálně nejproduktivnějším hráčem týmu. Jak jsi se svým výkonem spokojený?
Jsem za to určitě moc rád a dá se říct, že jsem spokojený s tím, jak se mi momentálně daří, i když by to mohlo být ještě lepší. Každopádně mi nejde tolik o to, kolik dám gólů nebo na kolik gólů přihraju, je pro mě víc, že tím dokážu pomoct týmu, což o víkendu bohužel nevyšlo. Ale hlavně dva body mám díky Polimu (Roman Poláček), kterému jsem to v Prachaticích ťuknul a on to dvakrát krásně trefil.

V 1. lize nastupujete především s juniorským celkem, vnímáš nějaké rozdíly mezi juniorskou a první ligou?
Rozdíly jsou určitě velké oproti juniorské soutěži. Nepřijde mi, že by to bylo o moc rychlejší, ale určitě je to mnohem tvrdší než juniorská soutěž, což mě osobně vyhovuje. Myslím si, že do žádného zápasu nejdeme jako favoriti, takže víme, že pokud chceme uspět, tak tam každý musíme nechat všechno, což si myslím, že nám taky pomáhá.

V minulém rozhovoru jsi říkal, že uděláš všechno pro to, aby ses dostal na mistrovství světa do Švýcarska. To bylo bohužel zrušeno minulý i tento rok. Myslíš, že ještě dojde k posunutí věkové hranice a že tvůj ročník nepřijde o ten vrchol mládežnického hokejbalu?
Myslím, že už velká šance na další odložení není. Pořád mě to moc mrzí, protože jsme s kluky udělali výbornou partu a všechny nás mrzí, že přijdeme o vrchol mládeže.

V dalším zápase se s B-týmem střetnete se Suchdolem, který v této sezóně ještě neztratil ani bod. Jaké očekáváš utkání?
Moc si nevzpomínám na výsledek, když jsme se Suchdolem hráli na podzim, ale vím, že zápas především rozhodly individuální chyby. Po koronavirové pauze je hrozně těžké předpovědět, kdo jak na tom bude a kdo jak trénoval. Věřím, že pokud podáme týmový výkon jako proti Svítkovu a vyhneme se chybám, které jsme udělali, tak uspějeme. Určitě se na zápas připravíme co nejlíp a pojedeme tam s tím, že chceme vést domů tři body.

Podobné články
Aktuální články

Mečouni budou čelit mistrovi. V sobotu vyrazí na hřiště Kert Parku

Šňůru čtyř zápasů během osmi dní odstartuje plzeňský A-tým na hřišti úřadujícího mistra. V sobotu odpoledne odehraje duel na pražských Lužinách, kde bude čelit místnímu Kert Parku. Mečouni zatím ze dvou zápasů nezískali ani bod a ani Kert nezažívá zrovna ideální rozjezd sezóny. Kdo se bude radovat ve vzájemném souboji?

Zápasy
3. | sobota 18.9.2021 | 16:00
HBC Plzeň - Kladno
PLZ KLA
 
 
 
 
4. | sobota 25.9.2021 | 16:00
Kert Park Praha - HBC Plzeň
 
11. | úterý 28.9.2021 | 16:00
HBC Plzeň - Dobřany
 
5. | sobota 2.10.2021 | 16:00
HBC Plzeň - Hostivař
 
 
 
 

Online přenosy zápasů hokejbalové extraligy najdete na Onlajny.cz

Tabulka
Tabuka 2021/2022 bude zveřejněna po prvním odehraném kole.
Hráči
Ladislav Svoboda #6
Ladislav SVOBODA
Číslo dresu:   6
Narozen:   15.3.2000
Výška:   174 cm
Váha:   61 kg
Post:   útočník
Hůl:   levá
 
 
 
Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv
Copyright © 2008-2021 HBC Plzeň & eSports.cz s.r.o. |   RSS kanál