Infobar:  Soutěžní ročník 2019/20 byl anulován. Extraliga nezná vítěze ani sestupující
 
 

Anulovaná sezóna: Zima nabitá turnaji

Anulovaná sezóna: Zima nabitá turnaji Během zimní přípravy se plzeňští hokejbalisté zúčastnili několika turnajů. A-tým se představil doma na turnaji Pilsen Challenge, starší žáci na turnaji O pohár místostarostky MO Plzeň 1, pro mladší žáky se konal Zimní pohár mladších žáků. Ti poté vycestovali ještě na Pražský míček. Dva turnaje absolvovala i přípravka a rovněž došlo i na minipřípravku.

 
 
18.05.2020 | Tomáš Majer, Markéta Peclová

V polovině února se v plzeňské hale uskutečnil mezinárodní turnaj Pilsen Challenge. A-tým bojoval o cenný pohár s dalšími dvěma celky ze Slovenska a Švýcarska, z tuzemské soutěže se turnaje zúčastnil Hradec Králové. Základní část mečouni ovládli, ve finále ale podlehli pouze o jeden gól Východočechům a nakonec skončili na stříbrné pozici. Adam Roušal, jenž se podílel na řadě důležitých gólů a byl nominován do All-Stars Teamu, zhodnotil týmový výkon takto: „Samozřejmě že když jsme se dostali do finále, jsme chtěli vyhrát, ale i druhé místo je pěkné a s podanými výkony jsme docela spokojeni. Turnaj nám ukázal na čem pracovat.“

V závěru zimní přípravy se konal turnaj pro starší žáky, který nesl název O pohár místostarostky MO Plzeň 1. Plzeňští se v něm utkali s Kladnem, Prachaticemi, Heřmanovo Městcem a pražskými Rebely. Mezi čtyřmi týmy našli jen jednoho přemožitele, vsítili nejvíce branek ze všech účastníků, obdrželi jich nejméně a nakonec došli pro zlaté medaile. „Turnaj byl pro nás poslední herní prověrkou před startem jarní části soutěže. Poskytl nám konfrontaci s předními celky ostatních skupin MČR SŽ. Ukázaly se některé nedostatky, na kterých budeme pracovat na trénincích. Ale také jsme si ověřili, že když tento tým potáhne za jeden provaz, bude velmi silný,“ řekl po turnaji trenér Daniel Král.

Dva turnaje absolvovali v zimní pauze mladší žáci. Nejprve startovali na domácím Zimním poháru mladších žáků. V konkurenci Prachatic, Kert Parku, pražských Rebelů a pardubického Svítkova obsadili třetí místo. V polovině února pak vyrazili svěřenci Michala Samce na turnaj Pražský míček, kde se utkali také proti výběru juniorek U16. Konečné páté místo zhodnotil Michal Samec následovně: „Na turnaji jsme podávali dobré výkony. Střetli jsme se s kvalitními týmy a jen jedna nepodařená půle nás stála možnost hrát o vítězství. Přesto jsem spokojen, tým předvedl, že má potenciál a jednotliví hráči se neustále zlepšují, což mi dělá velkou radost.“

Během zimních měsíců se dostalo také na kategorie přípravek a minipřípravek. Na začátku ledna se střetli nejmladší mečouni s týmy z regionu, o měsíc později se v hale konal velký turnaj, kterého se zúčastnili například týmy Pardubic, Hostivaře, berounských Keltů. „Jsem s výkony hráčů spokojený, hráli jako jeden tým. I když je turnaj stál hodně sil, tak se jim líbil,“ nechal se po turnaji slyšet trenér Marek Štrunc. Nádherným proložením turnaje byly dva zápasy minipřípravek mezi Plzní a Blatnou, které obě rozhodla až závěrečná samostatná střílení.

Podobné články
Aktuální články

Trojice týmů začala s přípravou na novou hokejbalovou sezónu

V pondělí 3. srpna se poprvé sešli hráči dorostu a A-týmu, aby zahájili přípravu na nadcházející ročník. O den později se k nim připojili také junioři. Žákovským družstvům začne tréninkový cyklus o den později. Klub v srpnu čekají tři významné akce, včetně mládežnického Pilsen Cupu!

Zápasy
Pohár | sobota 27.6.2020 | 11:00
HBC Plzeň - Kladno
PLZ KLA
 
 
 
 

Nenalezeny žádné zápasy

 
 
 

Online přenosy zápasů hokejbalové extraligy najdete na Onlajny.cz

Tabulka
P. Tým Z S B
1. Kladno 15 65:29 37
2. Plzeň 16 77:38 34
3. Hradec Králové 15 65:38 32
4. Pardubice 14 73:42 29
5. Kert Park Praha 14 74:38 28
6. Ústí n/L 14 62:44 26
7. Karviná 15 48:49 25
8. Letohrad 14 43:47 15
9. Sudoměřice 13 32:72 12
10. Dobřany 16 45:95 12
11. Most 14 26:69 7
12. Kovo Praha 14 19:68 4
Hráči
Martin Kunzmann #16
Martin KUNZMANN
Číslo dresu:   16
Narozen:   16.12.1995
Výška:   178 cm
Váha:   71 kg
Post:   útočník
Hůl:   pravá
 
 
 
Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv
Copyright © 2008-2020 HBC Plzeň & eSports.cz s.r.o. |   RSS kanál