Infobar:   CROSSDOCK extraliga: HBC Plzeň - SK Sudoměřice 13:0 (5:0, 4:0, 4:0)
 
 

Motivace probojovat se na mistrovství světa je obrovská, říká Tomáš Chramosta

Motivace probojovat se na mistrovství světa je obrovská, říká Tomáš Chramosta Mezi nominovanými hokejbalisty na kemp reprezentační dvacítky, který se uskutečnil o prvním únorovém víkendu, byl také Tomáš Chramosta. Obránce, který je momentálně neproduktivnějším hráčem plzeňských juniorů, v rozhovoru mimo jiné popisuje, co bylo náplní soustředění i svou premiérovou branku v U20.

 
 
05.02.2020 | Markéta Peclová

O víkendu jsi absolvoval v Plzni soustředění reprezentace U20. Připravoval jsi se nějak speciálně na tento kemp?
Během zimní pauzy jsem se snažil udržovat v kondici, ale neřekl bych, že nějak speciálně. Měli jsme ale s juniorkou téměř měsíc zimní přípravy za sebou, takže myslím, že připravený jsem byl.

Můžeš prozradit, na co jste se na kempu nejvíce zaměřovali?
Nemyslím si, že bychom se zaměřovali na něco konkrétního, protože pro většinu z nás to bylo první setkání s hokejkami po zimní přípravě, takže si myslím, že sobotní trénink byl především jen o tom, abychom si osahali hokejku a míček před zápasem proti U18. V neděli jsme ještě měli kondiční trénink a potom zápas proti Kert Parku.

Jak už jsi zmínil, v sobotu jste odehráli zápas proti reprezentační osmnáctce, kterou jste porazili 6:3. Jaké to bylo utkání z tvého pohledu?
Tak myslím si, že začátek utkání nebyl z naší strany ideální, dělali jsme často chyby v obraně, ale postupně jsme se do toho dostávali a náš výkon se postupně zlepšoval.

Ty jsi se objevoval i v přesilovkových hrách. Střídali jste se na hřišti se spoluhráči pravidelně nebo jste měli utvořené speciální přesilovkové formace?
Střídali jsme se pravidelně. Vždycky šla ta lajna, na kterou vyšlo střídání.

O den později jste poměřili síly s Kert Parkem. Duel s Pražany došel až do samostatných střílení, po kterých jste zvítězili 6:5. Jak bys zápas zhodnotil?
Podle mého jsme proti Kert Parku měli mnohem lepší start do zápasu než v sobotu proti U18. Věděli jsme, že Kert Park bude hodně kvalitním a běhavým soupeřem, což se i potvrdilo a už i podle výsledku je jasné, že zápas byl velmi vyrovnaný.

Vstřelil jsi první branku dvacítky v tomto utkání, svou premiérovou v reprezentaci hráčů do dvaceti let. Jak bys popsal celou gólovou situaci?
Gól padnul při naší početní výhodě, kdy jsme si jen narychlo s kluky řekli, jak to sehrajeme. Hodně jsme si vyměňovali balónek a tím obranu Kert Parku hodně rozhýbali. Dostal jsem přihrávku od Brauniče (David Braun) na modrou čáru a viděl jsem, že Langy (Nicolas Langr) si sbíhá dolů před branku, tak jsem vystřelil a jsem moc rád, že to tam padlo, ale předcházela tomu výborná práce celé lajny.

Když budeme počítat i ty dva prosincové přípravné zápasy na Slovensku, tak jste ve čtyřech utkáních vsítili celkem 27 branek. Myslíš, že je ofenziva vaší silnou stránkou?
Nemyslím si, že bychom úplně vynikali v útoku oproti obraně, to ne, ale máme velice kvalitní tým a jelikož v průběhu campu nám vypadli dva obránci, tak nás museli doplnit kluci z útoku a tím se ukázalo, že všichni hráči jsou velice kvalitní a dokáží hrát “všude”.

Jak sis kemp užil? Bylo znát, že každý hráč se chce dostat do finální nominace pro mistrovství, které se koná již v červnu?
Camp jsem si velice užil stejně jako prosincový camp v Žilině, protože s kluky jsme skvělá parta. Určitě to znát bylo, protože probojovat se do finální nominace chce určitě každý.

Je reprezentace teď tvojí hlavní motivací a věříš, že se na juniorský šampionát do Švýcarska probojuješ?
Motivace je to určitě velká, ale momentálně máme před sebou jarní část s juniorkou, kde určitě chceme zabojovat o přední příčky v tabulce, abychom měli co nejlepší pozici pro play off, které je pro nás samozřejmostí. Ale motivace probojovat se na mistrovství světa je obrovská a udělám všechno, co bude v mých silách pro to, abych se dostal do finální nominace.

Podobné články
Aktuální články

Předseda klubu Josef Kadaně o momentální situaci, úpravách haly či dalších plánech

Hokejbalová sezóna byla přerušena. Až do odvolání se odkládají zápasy všech soutěží. V závislosti na momentální situaci v České republice a ve světě se teprve rozhodne o jejím dalším osudu. Situace přesto klub HBC Plzeň neparalyzovala úplně a předseda klubu Josef Kadaně v rozhovoru prozrazuje plány na nejbližší týdny.

Zápasy
15.kolo | sobota 7.3.2020 | 14:00
HBC Plzeň - Sudoměřice
 
 
 
 
18.kolo | sobota 28.3.2020 | 16:00
Kert Park Praha - HBC Plzeň
 
19 | sobota 4.4.2020 | 17:00
Pardubice - HBC Plzeň
 
20 | sobota 18.4.2020 | 17:00
HBC Plzeň - Kladno
 
 
 
 

Online přenosy zápasů hokejbalové extraligy najdete na Onlajny.cz

Tabulka
P. Tým Z S B
1. Kladno 15 65:29 37
2. Plzeň 16 77:38 34
3. Hradec Králové 15 65:38 32
4. Pardubice 14 73:42 29
5. Kert Park Praha 14 74:38 28
6. Ústí n/L 14 62:44 26
7. Karviná 15 48:49 25
8. Letohrad 14 43:47 15
9. Sudoměřice 13 32:72 12
10. Dobřany 16 45:95 12
11. Most 14 26:69 7
12. Kovo Praha 14 19:68 4
Hráči
Ondřej Malý #5
Ondřej MALÝ
Číslo dresu:   5
Narozen:   20.9.1991
Výška:   181 cm
Váha:   85 kg
Post:   útočník
Hůl:   levá
 
 
 
Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv
Copyright © 2008-2020 HBC Plzeň & eSports.cz s.r.o. |   RSS kanál