Infobar:  Hokejbalový bál HBC Plzeň - 11.1.2020
 
 

Neměnil bych, ohlíží se za angažmá v Grenchenu obránce Michal Slanec

Neměnil bych, ohlíží se za angažmá v Grenchenu obránce Michal Slanec O uplynulém víkendu se do Plzeňského dresu vrátili Michalové Slanec a Průcha. Oba medailisté z extraligy a z juniorských i seniorských šampionátů. Prvně jmenovaný naskočil do obou duelů. V rozhovoru přibližuje jak se celá situace ohledně jeho návratu ze Švýcarska má. Na úplný návrat si totiž fanoušci musejí ještě chvíli počkat.

 
 
18.09.2019 | Tomáš Majer

Michale, o víkendu jsi odehrál v plzeňském dresu dva duely. Dres s mečounem jsi oblékl po třech sezónách ve švýcarském Grenchenu. Jak se vůbec rodil tvůj návrat do Plzně?
Myšlenka na návrat přišla někdy letos v únoru, kdy jsem zvažoval, jestli chci zde pokračovat, ať už z životního nebo sportovního hlediska. Ale úplný návrat to ještě není, ten přijde až po novém roce. Jsem domluvený, že ve Švýcarsku zůstanu do konce roku. Mám zde ještě pracovní povinnosti a také nějakou rozjetou spolupráci s Grenchenem.

Kabina se během zmíněných dvou sezón poměrně obměnila. Sledoval jsi na dálku počínání Plzně v extralize? S kým z týmu jsi byl nejvíce v kontaktu?
Samozřejmě, že sledoval, asi ne úplně všechny zápasy, ale přehled jsem měl. V největším kontaktu jsem byl asi s Kráčim a Krchym.

V rozhovoru před odjezdem do Švýcarska jsi mluvil o tom, že se těšíš na novou výzvu. Splnila tato tříletá výzva tvoje očekávání? Jaké bylo angažmá v Grenchenu po sportovní i životní stránce?
Já si myslím, že naprosto splnila. Člověk poznal trošku jiný život, jazyk, kulturu a podobně. A co se týče Grenchenu, tak si nemůžu stěžovat. Klub funguje výborně, jsou zde super lidé. Je to jako jedna velká rodina a já jsem rád, že jsem trefil zrovna Grenchen. Neměnil bych.

Nyní máš za sebou dva zápasy v české extralize, kde ses musel popasovat i s obměněnými pravidly. Můžeš v krátkosti porovnat švýcarskou a českou nejvyšší soutěž, kde jsou největší rozdíly?
Největší rozdíl? Těžko hodnotit, ale asi v taktické připravenosti hráčů. Je to tady (ve Švýcarsku) takový hurá hokejbal sem a tam. Řekl bych, že je to trošku pozůstatek ze hry 4 na 4.

Ze dvou zápasů jste získali čtyři body. Mohl bys duely zhodnotit po týmové a osobní stránce?
Po týmové stránce bych řekl, že jsme měli vyhrát i v Ústí. Měli jsme je na lopatě a sami jsme je pustili zpět do zápasu. Po té osobní řeknu jen, že to nebylo ideální. Mám před sebou ještě hodně práce si zpátky navyknout na úroveň, taktiku, povrch...

V obranném páru jsi většinou nastupoval s mladými obránci Tomášem Ulčem a Jakubem Šmucerem, kde jsi plnil roli zkušenějšího beka. Snažil ses s mladými beky hodně mluvit?
Určitě, komunikace na hřišti je velice důležitá.

Ty sám jsi v A-týmu začínal před deseti lety. Pamatuješ si, s kým si nastupoval nejčastěji? Jak jsi ty zpracovával rady či výhrady od starších kolegů?
Co si tak pamatuji moje začátky, tak jsem snad první tři sezóny hrál vzadu jen s Mariánem Juráčkem. Ten je skoro o 20 let starší, takže tam nebylo na výběr nic jiného, než držet pusu a krok (úsměv). Ono si to časem sedlo...

Během oněch deseti let se změnil i hokejbal v České republice. Obměnila se téměř všechna extraligová hřiště, výstroj vypadá jinak. Spousta starších hokejbalistů mluví o tom, že dnes je hokejbal úplně jiný sport, než dříve. Souhlasíš s nimi?
Určitě. Hokejbal za tu dobu, co jsem začal, prodělal ohromný progres. Je rychlejší, přesnější, klade určitě větší nároky na hráče. Já začínal hrát s hokejovými chrániči holení. Vypadalo to jako rytířská zbroj, a dnes se hraje s fotbalovými chrániči. Je jedině dobře, když se tenhle sport bude pořád vyvíjet.

Podobné články
Aktuální články

Kluci mě několikrát popichovali, ať se ještě vrátím, prozrazuje Michal Průcha

Sobotní duel proti Hradci ukončil svou přesnou trefou v samostatných stříleních Michal Průcha. Plzeňský útočník, jenž někdy nastupuje také v obraně, se do Plzně vrátil po dvou letech. V rozhovoru říká, proč působení na západě Čech přerušil a co ho vedlo k návratu. Zmiňuje se i o tom, jak se hokejbal během jeho extraligové pauzy změnil.

Zápasy
11.kolo | sobota 9.11.2019 | 17:00
HBC Plzeň - Hradec Králové
 
 
 
 
12.kolo | sobota 16.11.2019 | 17:00
HBC Plzeň - Most
 
13.kolo | sobota 23.11.2019 | 17:00
HBC Plzeň - Dobřany
 
14.kolo | sobota 30.11.2019 | 16:00
HBC Plzeň - Ústí n. Labem
 
 
 
 

Online přenosy zápasů hokejbalové extraligy najdete na Onlajny.cz

Tabulka
P. Tým Z S B
1. Kladno 11 47:21 27
2. Pardubice 10 57:29 23
3. Plzeň 11 36:28 20
4. Kert Park Praha 10 50:24 19
5. Hradec Králové 9 37:23 19
6. Ústí n/L 10 41:34 17
7. Karviná 9 26:22 15
8. Letohrad 10 33:30 14
9. Sudoměřice 9 23:42 10
10. Dobřany 10 30:56 9
11. Most 11 17:53 4
12. Kovo Praha 10 16:51 3
Hráči
David Ulč #7
David ULČ
Číslo dresu:   7
Narozen:   15.9.1998
Výška:   183 cm
Váha:   80 kg
Post:   útočník
Hůl:   pravá
 
 
 
Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv
Copyright © 2008-2019 HBC Plzeň & eSports.cz s.r.o. |   RSS kanál