Pilsen Cup 2019 - souhrn třetího dne - Spišská Belá obhájila titul

Stejně jako před rokem vyhrála Pilsen Cup Spišská Belá. Slovenský tým za celý turnaj prohrál jediný zápas, když v posledním utkání základní části podlehl německému Weidenu. Stejnému soupeři ale oplatil porážku ve finále, kde ho Belá smetla vysoko 5:0. Nedařilo se naopak domácím mečounům, kteří obsadili předposlední páté místo.

Závěrečné nedělní boje začaly třemi zápasy, v nichž se teprve rozhodlo, které týmy se střetnou o medaile. Ve finále doplnil Spišskou Belou německý Weiden. A to díky výhře německého týmu nad tímto soupeřem v úvodním nedělním utkání, ale také díky úžasnému obratu české reprezentace v posledním zápase skupiny. Kanaďané vedli nad českou čtrnáctkou ještě 4 minuty před koncem 2:0. Pak se ale probudili střelci soupeře a během necelých tří minut otočili vývoj zápasu! Hned trojice celků se tak sešla se ziskem sedmi bodů (HBC Plzeň, ČR U14 a West Coast Express. Černého Petra po součtu vzájemných zápasů vyfasovali domácí mečouni a čekal je boj pouze o páté místo s poslední Blatnou.

Plzeňané si i v druhém nedělním zápase s Blatnou poradili a skončili pátí. Jednoznačné souboje nabídla medailová klání. Bronzové místo uzmula česká čtrnáctka, jenž porazila kanadský West Coast Express jednoznačně 4:0. Obhajobu loňského vítězství zvládla Spišská Belá bez zaváhání. Weiden přejela poměrem 5:0 a mohla posléze slavit.

1. EV Weiden – MŠK Spišská Belá 3:2
TJ Blatná Datels – HBC Plzeň 4:5
West Coast Express – Reprezentace ČR U14 2:3
O 5. místo: HBC Plzeň - TJ Blatná Datels 2:0
o 3. místo - West Coast Express - Reprezentace ČR U14 0:4
Finále - MŠK Spišská Belá - 1. EV Weiden 5:0