Infobar:  FANSHOP: Prodej zelených hráčských dresů, výběr velikostí i čísel (1 ks = 300 Kč)
 
 

Startuje extraligové play-off! Na Košutku připlují hradečtí Piráti

Startuje extraligové play-off! Na Košutku připlují hradečtí Piráti O následujícím herním víkendu startuje závěrečná fáze CROSSDOCK extraligy hokejbalu. Na čtyřech kolbištích se rozběhnou čtvrtfinálové série. Jedním z nich bude také hokejbalová hala na Košutce. Mečouni změří ve dvou duelech síly s Hradcem Králové. Doma se představí také dorostenci.

 
 
05.04.2019 | Tomáš Majer

HBC Plzeň – HBC Hradec Králové,
sobota 6.4. od 16:00, neděle 7.4. od 10:30

Jarní část základní části je po měsíci passé. Tabulka byla rozdělená prakticky do tří skupin. O čelo soupeřilo Kladno s Kertem, velice zajímavá se ukázala bitva pěti týmů o sedmou a osmou příčku, zaručující vyřazovací boje. Ve středu tabulky pak bojovali Plzeňané s trojicí východočeských soků o co nejlepší výchozí pozici. Tento souboj nakonec mečouni ovládli a skončili na třetí příčce. K té jim pomohl zejména jarní bodový zisk proti zmíněným konkurentům, když získali sedm z devíti možných bodů.

Celkově se jaro v podání plzeňského A-týmu dá označit za povedené. Mečouni prohráli pouze ve dvou případech a na závěr základní části (konečně) zvítězili v prodloužení. Celkový zisk týmu tak činil 43 bodů ve 22 duelech. Čtvrtfinálový soupeř, po základní části šestý Hradec Králové, jich nasbíral o sedm méně.

Hradeckým hokejbalistům vyšla především podzimní část soutěže. Na jaře ztratili kontakt v bojích o třetí příčku nepovedeným výjezdem na sever Čech. Ze vzájemného duelu s Plzní ale vyšli jako vítězové. Duel, kterému nepřálo počasí, nabídl pouze jednu branku na každé straně. Oba brankáři se činili, jak nejlépe mohli. Utkání dospělo do samostatných střílení, kdy nezaváhal ani jeden z hradeckých střelců. Celkově mečouni se svým čtvrtfinálovým sokem neměli v základní části dobrou bilanci. Prohráli s ním i první duel na podzim na Košutce. Domácí měli hororový start a přes výrazně zlepšenou druhou část duelu již manko nestáhli a prohráli 3:4. V obou případech týmu Hradce velel Jiří Rytíř, který ale těsně před startem play-off po vzájemné dohodě na hradecké lavičce skončil.

Základní část je ovšem minulostí a opět začínají platit stokrát opakovaná klišé o jiné soutěži či ještě vyšší důležitosti zvládání nerovnovážných situací. Diváky, kteří budou tuto sérii sledovat, rozhodně čeká zajímavá podívaná. Oba celky mají oporu ve svých gólmanech. Hradeckou jedničkou byl letos Petr Brykner, mečouni se již tradičně mohli spolehnout na duo Kráčina – Návara, které si rovnoměrně rozdělilo zápasy.

V poli hradečtí mají mix ostřílených borců a dravého mládí. Podařilo se jim navíc probudit Ondřeje Luxe, který v týmu hostuje z Letohradu a s patnácti trefami a pěti nahrávkami byl nejproduktivnějším mužem hradecké družiny. Plzeňané neměli letos výrazného lídra kanadského bodování. U nejvíce branek byl letos Jiří Benedikt (9+5), jaro ale na výbornou vyšlo Martinu Kunzmannovi, který se trefil hned pětkrát a těžil ze spolupráce se Švarcem a Vobrubou.

Podívat se na zajímavé bitvy můžete jak v sobotu, tak v neděli. Přijďte mečouny podpořit!

Zápasy můžete rovněž sledovat v online přenosu na serveru onlajny.com.

Program víkendu:

Sobota – 6. dubna
  • A-tým: Plzeň – Hradec Králové (16:00)
  • Junioři: Nové Strašecí – Plzeň (14:00)

Neděle – 7. dubna
  • A-tým: Plzeň – Hradec Králové (10:30)
  • Dorost: Plzeň – Ústí nad Labem (12:45)
  • Mladší žáci: Dobřany – Plzeň (11:00)

Podobné články
Aktuální články

Mládež může využívat klubové minihřiště! Hráči si jej mohou rezervovat u svých trenérů

Současná pandemická situace nadále neumožňuje trénovat bez omezení, ba ani potkávat se ve větším počtu, nežli dvou sportovců. Trenéři se svým svěřencům věnují přes online platformy a nyní klub přichází s novinkou. Přes rezervační systém je možné si na předem domluvený čas zarezervovat klubové minihřiště!

Zápasy
5. | sobota 3.10.2020 | 16:00
Pardubice - HBC Plzeň
PCE PLZ
 
 
 
 

Nenalezeny žádné zápasy

 
 
 

Online přenosy zápasů hokejbalové extraligy najdete na Onlajny.cz

Tabulka
Tabuka 2020/2021 bude zveřejněna po prvním odehraném kole.
Hráči
Lukáš Hanuš #15
Lukáš HANUŠ
Číslo dresu:   15
Narozen:   18.9.1996
Výška:   189 cm
Váha:   91 kg
Post:   obránce
Hůl:   levá
 
 
 
Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv
Copyright © 2008-2021 HBC Plzeň & eSports.cz s.r.o. |   RSS kanál