Infobar:   Zimní pohár mladších žáků - 19. ledna 2020
 
 

Reprezentační výběry mužů, žen i juniorů se budou připravovat v plzeňské hale

Reprezentační výběry mužů, žen i juniorů se budou připravovat v plzeňské hale Zimní pauzu svazových soutěží tradičně využívají národní týmy všech kategorií ke svým soustředěním. Nejinak tomu je letos. Do haly se naopak chystají prakticky všechny kategorie mužů i žen. U seniorských kategorií půjde o poslední kempy v předfinální fázi přípravy směrem k MS v Košicích.

 
 
11.01.2019 | Tomáš Majer

Reprezentace mužů: V Plzni uvidíme mužské reprezentace Švýcarska, Slovenska a České republiky

  • Termín akce: 15. – 17. února 2019
  • Nominovaní zástupci klubu: Ondřej Benedikt, Adam Roušal

Příprava seniorského národního týmu směrem k blížícímu se MS v Košicích se dostává téměř do finální fáze. Před startem jarní části prověří formu reprezentantů Turnaj tří zemí. Češi v něm změří síly s celky Slovenska a Švýcarska. Každý tým sehraje s každým po dvou duelech.

Národní tým má za sebou říjnovou akci v Žilině, kde dvakrát porazil domácí Slovensko. Nominaci ovlivnila celá řada omluvenek, mezi kterými nechyběly ani od Ondřeje Benedikta a Martina Krcha. Na Benedikta, který má doma bronz z posledního šampionátu v Pardubicích, ukázal trenér Mašík i tentokrát. Po letech se do reprezentace vrací také uzdravený Adam Roušal, který se v průběhu podzimu vrátil do Plzně po dlouholetém angažmá ve Švýcarsku.

Hokejbaloví diváci tak budou mít unikátní možnost vidět evropskou hokejbalovou elitu. Národní výběry seniorských reprezentací se v Plzni představí poprvé od Pilsen Challenge 2013!

Reprezentace žen: Trenér Manhart svolává hokejbalistky podruhé během krátké doby

  • Termín akce: 26. – 27. ledna 2019
  • Nominovaní zástupci klubu: Michaela Radová

Reprezentace žen pojede do Košic v roli obhájkyň světového zlata z Pardubic. Ženy se poprvé od povedeného šampionátu sešli již v prosinci, kdy kromě tréninkových jednotek sehráli také modelové utkání proti chlapeckému výběru U14. Na konci ledna se tým sejde znovu a opět bude halu sdílet s reprezentací U14.

V nominaci jsou mistryně světa v kategorii žen i v kategorii juniorek. Druhé jmenované zlato vybojovala česká děvčata v červnu v Přerově. Plzeň má své zastoupení v Michaele Radové, nastupující za dorost. Mezi náhradnicemi figuruje Nikola Blažeković.

Reprezentace U20: S obměněným trenérským kolektivem začne široký kádr nový cyklus

  • Termín akce: 11. – 12. ledna 2019
  • Nominovaní zástupci klubu: Tomáš Chramosta, David Štípek, Matěj Votípka

Dvacítka bude vůbec prvním celkem, který do Plzně zamíří. Začne zde nový cyklus směřující k šampionátu ve Švýcarsku, který se bude konat v příštím roce. V zemi helvétského kříže bude obhajovat světové prvenství. K tomuto kroku ji povede nově složený realizační tým vedený letohradským trenérem Tomášem Frimlem, který v dobách aktivní kariéry rovněž stanul na juniorském trůnu. Právě ve Švýcarsku v roce 2002 byl členem prvního zlatého juniorského družstva České republiky.

Friml a spol. pozvali na první kemp širší výběr, který čítá čtyři brankáře a třicítku hráčů do pole. Mezi nimi je řada členů stříbrné osmnáctky z uplynulého MS v St. John´s. Mezi nimi i centr první formace juniorů Matěj Votípka. Vůbec poprvé se mezi adepty na reprezentační dres zařadí technicky vybavení obránci Tomáš Chramosta s Davidem Štípkem.

Reprezentace U18: Trenér Semera dá šanci mezinárodním hokejbalem neozkoušeným hráčům

  • Termín akce: 19. – 20. ledna 2019
  • Nominovaní zástupci klubu: Matěj Deja, Jan Miksan

Standardní obměna čeká také reprezentaci U18, kterou nově dostal na povel lodivod plzeňským juniorů Tomáš Semera, který se pohyboval v realizačních týmech šestnáctky a osmnáctky po dvě předchozí reprezentační období. Osmnáctka absolvuje svůj kemp jen týden po reprezentaci U20, na rozdíl od ní ovšem trenéři přistoupili k odlišnému modelu nominace.

Trenéři doma nechají účastníky loňského Světového poháru U16, kde Češi skončili bronzoví a šanci se ukázat dají hráčům, kteří se na šampionát neprobojovali. Povolávací rozkaz tak dostali tahouni dorosteneckého celku Matěj Deja a Jan Miksan.

Příprava reprezentace U18 bude jako v případě nejstaršího juniorského výběru směřovat k šampionátu ve Švýcarsku v roce 2020.

Reprezentace U14: Dvě party talentovaných mládežníků budou pracovat na svém rozvoji

  • Termín akce: 26. a 27. ledna 2019
  • Nominovaní zástupci klubu: Jan Pavel Beneš, Matěj Pavlíček, Kristián Strnad, David Eichler, Matyáš Procházka, Adam Obr

České hokejbalové naděje se každoročně střetávají na konci června s těmi slovenskými. V posledních létech rovněž vídáme českou čtrnáctku na turnaji Pilsen Cup kategorie U15. Na přípravu talentovaných mladíků dlouhodobě dohlíží Martin Komárek, současný předseda Českomoravského svazu hokejbalu.

Také mladíci U14 se opětovně schází po prosincovém soustředění. Kemp je rozdělen do dvou dnů. V sobotu se trenérům ukážou hokejbalisté z východních Čech, Moravy a Slezska. O den později dojde na ty, kteří to do Plzně mají geograficky blíže. Mezi nimi je i šestice, která si s cestováním nemusí lámat žádnou hlavu. Jde o čtyři hráče starších žáků Beneš, Pavlíček, Eichler a Strnad. K nim se přidá dvojice talentovaných mladších žáků.

V hale nebude pouze reprezentační šestnáctka…

Jelikož bude v termínu 26. – 27. ledna hala plně obsazena výše zmíněnými výběry, setká se reprezentace U16 v Dobřanech, kde v prosinci absolvovala první soustředění. Šestnáctka má na přípravu nejkratší čas ze všech reprezentací. V půlce června ji v Litomyšli a České Třebové čeká Světový pohár. Bude u toho i trenér Michal Edl, který patří do realizačního týmu hlavního trenéra Christa.

O závěrečnou nominaci nyní dostanou šanci zabojovat Tomáš Nádraský a dvojice Luděk Pavlík a Radek Zíka, která už atmosféru Světového poháru dobře zná z přerovsko-zlínské akce.

Podobné články
Aktuální články

Se spoluhráči jsme byli hodně dobrý tým, ohlíží se za turnajem mladších žáků Matěj Langfelner

Zimní pohár mladších žáků je již za námi. Plzeňští se v něm poměřili s těmi nejlepšími týmy, se kterými se až na jeden během soutěže ve své skupině nepotkávají. Za turnajem se ještě jednou ohlédneme společně s Matějem Langfelnerem, jenž si z něho odnesl také ocenění pro nejužitečnějšího hráče plzeňského celku.

Zápasy
14.kolo | sobota 30.11.2019 | 16:00
HBC Plzeň - Ústí n. Labem
 
 
 
 
19.kolo | sobota 29.2.2020 | 17:00
HBC Plzeň - Karviná
 
15.kolo | sobota 7.3.2020 | 14:00
HBC Plzeň - Sudoměřice
 
16.kolo | sobota 14.3.2020 | 16:00
HBC Plzeň - Letohrad
 
 
 
 

Online přenosy zápasů hokejbalové extraligy najdete na Onlajny.cz

Tabulka
P. Tým Z S B
1. Kladno 13 58:24 33
2. Plzeň 14 54:36 28
3. Kert Park Praha 13 71:34 27
4. Pardubice 13 68:38 27
5. Hradec Králové 13 51:31 26
6. Ústí n/L 13 51:43 23
7. Karviná 12 38:32 21
8. Letohrad 13 40:43 15
9. Sudoměřice 12 32:59 12
10. Dobřany 13 38:70 12
11. Most 14 26:69 7
12. Kovo Praha 13 17:65 3
Hráči
Richard Hurt #13
Richard HURT
Číslo dresu:   13
Narozen:   27.10.1999
Výška:   169 cm
Váha:   61 kg
Post:   útočník
Hůl:   levá
 
 
 
Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv
Copyright © 2008-2020 HBC Plzeň & eSports.cz s.r.o. |   RSS kanál