Infobar:  Pilsen Masters 2018: Veteránský turnaj, 5. - 7. října 2018

Hodnocení víkendu: Další porážka Áčka v prodloužení, obrat juniorů či první prohra MŽ

Hodnocení víkendu: Další porážka Áčka v prodloužení, obrat juniorů či první prohra MŽ Na začátku listopadu vyrazil A-tým do Ústí nad Labem, odkud přivezl pouze bod. Dvakrát šli do akce junioři, kteří se na zisk šesti bodů vcelku nadřeli. Dorost naopak absolvoval zápas z kategorie méně náročných. To se nedalo říct o bitvě starších žáků v Blatné, ani o duelu těch mladších v Třemošné.

05.11.2018 | Tomáš Majer

A-tým

Plzeňané začali aktivně a z počátku hojně zaměstnávali brankáře Bandu. Ve 12. minutě ovšem inkasovali v oslabení tří proti pěti. Aktivní hra Plzně přinesla odměnu v podobě vyrovnání. Malý se prosadil dorážkou, o chvilku později ale schovanou střelou vrátil domácím náskok Kváš. Ústečtí hrozili nadále z brejků, brankář Návara byl ale pozorný. Do prodloužení poslal duel vyrovnávací trefou Pejchar. Jenže z nastaveného hracího času se sehrálo jen 10 sekund, když přesilovku využil domácí Tomáš a ukončil tak zápas.

Komentář trenéra Luďka Polívky: Naše produktivita je mizivá. Byli jsme lepším týmem, ale nepotvrdíme to gólově. Naopak jsme si chtěli dávat pozor na oslabení, protože je Ústí trestá, ale dáme jim k dispozici dlouhou přesilovku 5 na 3. My jsme rovněž měli početní výhody, ale nejsme v nich úspěšní. Hrálo se klasicky bojovné utkání a měli jsme na to, abychom v Ústí vyhráli, ovšem i bod má svoji cenu.

Neděle 4. listopadi: Elba DDM Ústí nad Labem – HBC Plzeň 3:2p (1:1, 1:0, 0:1 – 1:0)

Podrobnosti o utkání

Junioři

Junioři v první třetině v Dobřanech rozhodně neměli navrch a museli přečkat ošemetné situace. Zápas ovšem v prvních patnácti minutách nenabídl branku. Duel zlomily dvě rychlé branky Ulče a jedna trefa Kováříka na začátku druhé části. Dobřanští posléze snížili, což ale na vývoj zápasu nemělo velký vliv. Mečouni v závěrečné třetině přidali ještě dvě branky a dovedli mač do vítězného konce. Plzni se dařilo v přesilovkách, ve kterých vstřelila hned čtyři branky.

Komentář trenéra Tomáše Semery: Na soupeře jsme chtěli od začátku vlétnout, ale opak byl pravdou. Byli to domácí, kteří nás přehrávali, byli všude dřív a vytvářeli si gólové příležitosti. O přestávce jsme si museli v šatně vyříkat, co a jak chceme hrát. Obraz hry se pak od druhé třetiny změnil a pomohli k tomu i naše využité přesilovky. Ty dle mého rozhodli o vývoji utkání a zbytek zápasu už jsme si pohlídali.

Sobota 3. listopadu: TJ Snack Dobřany – HBC Plzeň 1:5 (0:0, 1:3, 0:2)

O den později Plzeňané vyzvali v domácím prostředí Písek a pro diváky nachystali pořádné drama. Domácí od šesté minuty prohrávali, od počátku druhé třetiny dokonce o dvě branky. Písek, hrající pouze s jedenácti hráči v poli, Plzni pořádně zatápěl. Snižující branku vstřelili domácí až v 28. minutě, zásluhou Hurta. Třetí třetina pak nabídla strhující bitvu. Mečouni utkání otočili, Písek poté vyrovnal, Štípek ovšem svou druhou brankou v zápase definitivně přiřkl vítězství na domácí stranu.

Komentář trenéra Tomáše Semery:Ve druhém víkendovém utkání jsme chtěli vrátit Písku porážku z minulého týdne a potvrdit tři body z Dobřan. Bohužel z tlaku, který jsme si vytvářeli, jsme si nedokázali vytvořit vyloženou šanci. Soupeř opět velice dobře bránil a měl nebezpečné protiútoky. A tak se stalo, že jsme najednou prohrávali 2:0. Asi až pak jsme zjistili, že takhle to nepůjde a musíme hodně přidat. To se nám povedlo, utkání jsme otočili a kluky musím pochválit především za výkon ve třetí třetině.

Neděle 4. listopadu: HBC Plzeň – HC ŠD Písek 4:3 (0:1, 1:1, 3:1)

Dorost

Velmi jednostranný zápas mají za sebou dorostenci. Mečouni byli od začátku lepším týmem a Jindřichův Hradec za celý zápas vyprodukoval pouze pět střel. Zpočátku se ale domácím nedařilo pronikat středním pásmem a rovněž je trápila střelecká nepřesnost. Po dvou třetinách vedli domácí 5:0. Velmi se jim pak povedla pasáž ve třetí třetině, když během jedné minuty vstřelili tři branky a zvítězili nakonec 10:1.

Komentář trenéra Michala Edla: Zápas byl od začátku našich rukou a postupně jsme navyšovali brankový účet. První polovina zápasu nebyla podle mých představ, byla to z naší strany individuální plácaná, ale po time-outu přišlo zlepšení a víra ve své schopnosti a schopnosti spoluhráčů. Hráči si musí uvědomit, že rozhodnutý zápas je nejlepším tréninkem na nácvik činností. Myslím, že se to ve třetí třetině povedlo, i když tomu napomohl unavený soupeř. Kaňkou je zbytečný trest 10 min a obdržené branka.

Neděle 4. listopadu: HBC Plzeň – TJ Olymp Jindřichův Hradec 10:1 (2:0, 3:0, 5:1)

Starší žáci

Zatím nejvyrovnanější bitvu v sezóně mají za sebou starší žáci, kteří se v Blatné dlouho nemohli chytit. První třetina skončila bez branek, Plzeň následně poslal do vedení Kopal. Nicméně domácí srovnali v početní výhodě. Disciplína dělala hostům problém, o čemž svědčí devět vyloučených. Rozhodovala tak třetí třetina, ve které se Plzeňané zvedli a po dvou trefách si došli pro vítězství. K tomu výraznou měrou a 32 zákroky pomohl brankář Kočka.

Komentář trenéra Daniela Krále: V utkání s Blatnou jsme se dlouho nedokázali vyrovnat s asfaltovým povrchem. Když už jsme začínali mít navrch, zbrzdilo nás vyloučení. Přesto jsme ve druhé třetině otevřeli skóre my. Soupeř srovnal v přesilovce a rozhodnout tak měla třetí třetina. V té jsme předvedli nejlepší pasáž utkání a zužitkovali zlepšenou kombinační hru dvěma góly. Velký podíl na našem vítězství má gólman Ondra Kočka, který nedovolil soupeři více než jeden gól.

Neděle 7. listopadu: TJ Blatná Datels – HBC Plzeň 1:3

Mladší žáci

V nedaleké Třemošné sehráli mladší žáci Plzně zajímavý duel. V něm sice byli favoritem, ale domácí mladíci je zaskočili bojovností a odhodláním. Mečouni sice více drželi balonek, v prvních dvou třetinách ale branky nedocílili. Naopak sami dvakrát inkasovali. V závěrečné dvanáctiminutovce sice zvedli svůj výkon. Góly Remeše a Meinera ale doprovodil také jeden zásah domácích, kteří tak Plzni připravili první, byť těsnou, porážku v sezóně.

Komentář trenéra Michala Samce: Zápas v Třemošné nevyšel podle našich představ. Narazili jsme na odhodlaného soupeře s velkým hladem po vítězství, kterého jsme upřímně trochu podcenili. To byl rozhodující faktor znamenající naši porážku. Dovednostně jsme byli lepší, měli jsme i více ze hry, i když jsme nebyli efektivní. Ale soupeř nad námi zvítězil v něčem, s čím jsem ve svém týmu dlouhodobě nespokojen a na čem se usilovně snažíme pracovat - týmové morálce a chutí porvat se o vítězství na hranici možností.

Sobota 3. listopadu: TJ Tatran Třemošná – HBC Plzeň 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)

Program příštího víkendu:

Sobota – 10. října
  • A-tým: Plzeň – Sudoměřice (15:00)
  • Junioři: Ústí nad Labem – Plzeň (14:30)
  • Dorost: Ústí nad Labem – Plzeň (12:00)
  • Mladší žáci: Plzeň – Blatná (11:00)

Neděle – 11. října
  • Starší žáci: Plzeň – České Budějovice(13:00)

Podobné články
Aktuální články

Hodnocení víkendu: Čtyři výhry stačí, drahoušku. Nevedlo se juniorům

Druhý listopadový víkend přinesl čtyři vítězství klubových družstev. Áčko přehrálo Sudoměřice, doma se podařil obrat starším žákům. Ti mladší si zlepšili reputaci po minulé porážce jasným výsledkem. Výjezd juniorů a dorostu do Ústí přinesl shodné výsledky, jen s prohozenými číslicemi.

Hůl:   pravá

Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv