Infobar:  Tréninky přípravky a minipřípravky jsou v plném proudu! Každé pondělí a středu od 16:00 do 17:15
 
 

Jiří Benedikt: Hrajeme pořád stejně, akorát nedáváme góly

Jiří Benedikt: Hrajeme pořád stejně, akorát nedáváme góly V posledních čtyřech utkáních získali mečouni pouhé dva body. Naposledy utrpěli první domácí porážku v sezoně, když po špatném začátku nestačili na Hradec králové. Mezi střelce zápasu se zapsal i Jiří Benedikt, jenž tím v letošní sezoně již nyní překonal gólovou metu z loňského ročníku.

 
 
17.10.2018 | Dominik Rejthar

V sobotu jste nestačili na Hradec Králové a byla to pro vás čtvrtá porážka za sebou. Čím to je, že jste se dostali do útlumu oproti úvodu sezony?
Myslím, že to bude tím, že jsme přestali dávat góly. Hrajeme pořád stejně, šance si vypracovat taky dokážeme, ale prostě úspěšnost proměňování šancí nás teď trápí.

Proti Východočechům jste zažili hodně špatný úvod zápasu. Jak těžké je dotahovat dvoubrankovou ztrátu?
Zaspali jsme začátek. Nejspíše to byla nekoncentrovanost, nemělo by se to stávat, ale bohužel se to stane. Hradec nás hned dostal pod tlak a byl všude o krok dříve. Než jsme se ním srovnali tempo, prohrávali jsme o dvě branky. Byl to ale pořád začátek. Na srovnání nebo otočení zápasu jsme měli spousta času. Chtělo to jen se uklidnit po špatném úvodu a začít hrát, co máme. Bohužel nás opět zradila koncovka. Ve druhé třetině jsme hráli hodně přesilovek, i 5 na 3, ale nedokázali jsme toho využít. To je hlavní problém, proč jsme nedokázali zápas obrátit na svoji stranu.

Mocně jste dotahovali, ovšem jeden gól přece jenom chyběl. Mrzí tě situace v závěru duelu, kdy jsi trefil břevno?
To by mrzelo každého, pokud máte na hokejce srovnání zápasu, který pro nás nevypadal od začátku moc dobře. Bohužel chyběl možná jen centimetr, aby to vlítlo do brány.

První přesilovka v utkání se vydařila, když jsi prostřelil Bryknera. Poté to ale poměrně drhlo v početních výhodách. Čím to podle tebe bylo? Na čem je třeba zapracovat?
Na přesilovkách se musí pracovat pořád, ale na trénincích to úplně natrénovat nejde, protože se všichni hráči dobře znají. Při zápase využijeme modely z tréninku, ale je to o tom, co hráči na place momentálně vymyslí, a soupeře tím překvapí. Při první přesilovce jsem toho moc nevymýšlel a hned to vyšlo, ale při dalších výhodách už jsme se moc prosadit nedokázali, nebo spíše gólově. Šance jsme si vypracovali, ale zase tu byla naše aktuální koncovka.

V letošní sezoně se ti daří. Na kontě máš víc branek než za celý loňský ročník. Nemůže to být i tím, že hraješ s hokejkou od Honzy Kováře?
Hokejkou to určitě nebude, už jsem jí měl i v loňské sezóně a tam mi to moc nepadalo (smích).

Teď míříte na hřiště soupeřů, kde se vám v letošní sezoně příliš nedaří. Kde hledat důvody, že tomu tak je?
Důvody jsou stejné jako když hrajeme doma. Musíme dát víc gólů než soupeř, což se nám zatím nedaří.

Kromě toho jste nezvládli ani jedno prodloužení či nájezdy. Je to o štěstí nebo o něčem jiném podle tebe?
Nájezdy jsou možná o štěstí. Prodloužení je o chybách stejně jako celý zápas. My jsme ji v obou utkáních udělali, a proto jsme prohráli.

Teď vás čeká vedoucí Kladno. Co by mohlo na Středočechy platit, abyste u nich urvali nějaké body?
Na Kladno by mohlo platit, když budeme hrát hru, kterou máme, a dáme nějaké branky. To je vlastně asi taktika všech týmů (smích).

Podobné články
Aktuální články

Chtěl bych letos dosáhnout opět na vítězství v naší lize, říká starší žák Jáchym Dobrý

Starší žáci v sobotu zahájili sezónu vysokým vítězstvím nad Blatnou, kterou porazili rozdílem dvaceti tří branek. Na velké gólové úrodě se podílel také Jáchym Dobrý, jenž v rozhovoru hodnotí nejen toto utkání. S plzeňským obráncem jsme se ještě ohlédli za turnajem na pražských Lužinách, kde mečouni vybojovali druhé místo.

Zápasy
1. | sobota 5.9.2020 | 14:00
Ústí n. Labem - HBC Plzeň
UNL PLZ
 
 
 
 
4. | sobota 26.9.2020 | 11:00
Kladno - HBC Plzeň
 
5. | sobota 3.10.2020 | 16:00
Pardubice - HBC Plzeň
 
6. | sobota 10.10.2020 | 17:00
HBC Plzeň - Hradec Králové
 
 
 
 

Online přenosy zápasů hokejbalové extraligy najdete na Onlajny.cz

Tabulka
Tabuka 2020/2021 bude zveřejněna po prvním odehraném kole.
Hráči
Adam ROUŠAL
Číslo dresu:   29
Narozen:   7.9.1989
Výška:   177 cm
Váha:   73 kg
Post:   útočník
Hůl:   pravá
 
 
 
Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv
Copyright © 2008-2020 HBC Plzeň & eSports.cz s.r.o. |   RSS kanál