Infobar:  Turnaj juniorů 9. - 10. února 2019: O pohár hejtmana Plzeňského kraje
 
 

Šest nahrávek ve dvou duelech. Matěj Deja pomohl výrazně k úspěšnému vstupu do sezóny

Šest nahrávek ve dvou duelech. Matěj Deja pomohl výrazně k úspěšnému vstupu do sezóny Tým dorostu má za sebou dva zápasy a v obou případech slavil tříbodovou výhru. Jedním z režisérů hry se ukázal Matěj Deja. Tvořivý centr k jedné trefě přidal hned šest asistencí. Nejen trenéru Edlovi tak ukázal, že je při chuti a po zásluze jsme s útočníkem s číslem 10 připravili první mládežnický rozhovor v sezóně.

 
 
19.09.2018 | Tomáš Majer

Matěji, máte za sebou dva zápasy a v obou případech jste zvítězili. Jak bys zatím zhodnotil vstup do sezóny?
Vstoupit do sezóny hned dvěma vítězstvími je určitě skvělé. Samozřejmě to neznamená, že už nemáme, co zlepšovat a vše se vyhraje samo. Máme před sebou ještě celou sezónu a hodně dřiny.

Viděl jsi určitý posun kupředu mezi zápasy v Jindřichově Hradci a proti Ústí nad Labem?
Posun tam určitě byl. Přece jen jsme v prvním zápase v tomto složení hráli úplně poprvé a ještě to nebylo ono. První třetina byla spíše taková „rozkoukávací“, postupně se ale náš výkon zlepšoval. O týden později, kdy jsme hráli doma, to hned od rozcvičení bylo znatelně lepší. Fungovali jsme už více jako celek, ne jako jednotlivci. Na trénincích jsme si podrobněji rozebrali chyby z prvního zápasu a poučili se z nich, což také bylo v utkání s Ústím znát.

Zatím jste čtyřikrát udeřili v přesilovkách. Budou právě početní výhody to, co bude zdobit váš tým?
Přesilovým hrám věnujeme poměrně hodně času. Máme natrénovaných hned několik variant a každý na hřišti vždy ví, co má dělat a kde má zrovna stát. To, že se nám daří proměňovat početní výhody je jedině dobře a i přesto, že máme ještě co zdokonalovat, si myslím, že právě přesilovky by mohly náš tým vyvyšovat nad ostatní.

Ve vaší divizi vás čeká celkem devět soupeřů a 27 zápasů. Kteří z protivníků budou, podle tvého názoru, nejtěžšími soupeři?
Tohle mohu těžko posoudit, jelikož složení týmů moc neznám a nevím, co od nich čekat. Ale kdybych měl vybrat alespoň jeden celek, tak si myslím, že silným soupeřem by mohla být Hostivař.

V útoku nastupuješ s Jaroslavem Svobodou a Honzou Slabihoudkem. Dle statistik si dovedete vyhovět, ty jsi navíc nasbíral už šest asistencí. Máte nějak rozdělené role?
S Járou už se známe dlouho. Rozumíme si. Víme, co ten druhý právě bude chtít s míčkem udělat, a myslím si, že dokážeme vytvořit i pohledné akce. Jak už statistiky napovídají, Jára je střelec, také rád dělá kličky a vymýšlí všelijaké parádičky. Já se snažím vytvořit mu gólové příležitosti, a když mám na výběr, tak raději volím přihrávku než střelu. Honza se u nás v útoku stará spíše o tu „černou“ práci, která je pro nás velmi důležitá a ani bez ní by branky nepadaly. To, ale neznamená, že by Honza neuměl dávat góly, naopak, když se mu naskytne situace, nemá se vstřelením branky problém. Také nám jako celému útoku pomáhá to, že máme za zády zajištěnou obranu. Vím, že když jsou tam oni, tak si mohu dovolit víc, ale samozřejmě jim také jako centr musím pomáhat dozadu a když vyběhnou, zastoupit je na jejich místě.

Tým dorostu vede letos Michal Edl. Dokázal bys říct, do jakých činností vás nejvíce směřuje a co vám zdůrazňuje?
Pan trenér se z nás už od prvního tréninku snaží udělat lepší hráče, respektive lepší mužstvo. Předává nám zkušenosti, které nasbíral za svou hráčskou, ale i trenérskou kariéru. Na tréninku děláme cvičení, která jsou vždy nějak spojena s utkáními, abychom byli co nejlépe připraveni. Směřuje nás k tomu, abychom hráli jako tým, nebáli se, tlačili se do branky, zbytečně si nekomplikovali některé situace a hlavně z toho všeho měli radost a dobrý pocit. I když je v některých situacích nekompromisní, jsou chvíle, kdy nás nechá hrát podle nás, moc do naší hry nezasahuje a to za cílem toho, že chce, abychom nebyli „strojovití“, ale vytvářeli jsme hru sami a rozvíjeli tak svoji kreativitu a herní myšlení.

Jaké jsou tvé hokejbalové cíle do dalších let?
Moje cíle jsou jasné, věnovat se hokejbalu co nejdéle to jen bude možné. Rád bych se také podíval do reprezentace a v budoucnu nastupoval v extralize mužů.

Podobné články
Aktuální články

Tři dny elitního hokejbalu! Na Košutce se potkají reprezentace evropské špičky

Od pátku 15. do neděle 17. února se v Plzni odehraje Turnaj tří reprezentací. Významná prověrka před červnovým šampionátem v Košicích čeká národní týmy Švýcarska, Slovenska a České republiky. Odehraje se celkem šest zápasů, ve kterých diváci uvidí známé tváře. Český dres oblečou také dva mečouni.

Zápasy
0.kolo | pátek 8.2.2019 | 19:00
HBC Plzeň - Kert Park Praha
PLZ KER
 
 
 
 
0.kolo | sobota 23.2.2019 | 11:00
HBC Plzeň - Prachatice
 
18.kolo | sobota 2.3.2019 | 16:00
HBC Plzeň - Pardubice
 
19.kolo | sobota 9.3.2019 | 16:00
HBC Plzeň - Letohrad
 
 
 
 

Online přenosy zápasů hokejbalové extraligy najdete na Onlajny.cz

Tabulka
P. Tým Z S B
1. Kert Park Praha 16 66:42 38
2. Kladno 16 71:34 36
3. Letohrad 16 46:23 30
4. Plzeň 15 47:32 28
5. Hradec Králové 15 47:42 27
6. Pardubice 15 54:49 25
7. Karviná 14 45:48 18
8. Sudoměřice 14 35:48 17
9. Most 13 37:39 14
10. Kovo Praha 15 31:58 13
11. Ústí n/L 13 30:43 12
12. Rakovník 14 26:77 6
Hráči
Jiří Kavalír #49
Jiří KAVALÍR
Číslo dresu:   49
Narozen:   7.6.1986
Výška:   186 cm
Váha:   84 kg
Post:   obránce
Hůl:   levá
 
 
 
Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv
Copyright © 2008-2019 HBC Plzeň & eSports.cz s.r.o. |   RSS kanál