Infobar:   Plzeň - Kovo Praha, sobota 22. září od 16:00!

Pilsen Cup 2018 - souhrn prvního dne

Pilsen Cup 2018 - souhrn prvního dne Pilsen Cup se po roce opět rozběhl. První den nabídl zajímavé hokejbalové akce v hokejbalové hale i ve Štruncových sadech. K vidění byly jak debakly, tak úporné bitvy. Ve šlágru kategorie U15 si Spišská Belá vyšlápla na kanadský West Coast Express.

15.06.2018 | Tomáš Majer

Kategorie U15

Úvodní duel turnaje v hokejbalové hale přinesl kanonádu ve prospěch zámořského celku West Coast Express. Ti osmi góly přejeli švýcarskou Belpu. O jasné převaze svědčí i neuvěřitelných jednatřicet střeleckých pokusů. Kanaďané tak ukázali, že opět přijeli velmi silní. Ve Štruncových sadech změřili síly plzeňští mečouni s reprezentačním týmem České republiky U14. Plzeňané šli brzy do vedení, když se ve druhé minutě trefil Beneš. Na reprezentační čtrnáctce byla vidět počáteční nesehranost, z čehož mečouni těžili. Ve druhé polovině se ale misky vah srovnali. A srovnalo se i skóre. Jenže Plzeňané poté odskočili o dvě branky a reprezentanti se i přes bojovný výkon zmohli jen na kontaktní trefu.

SHC Belpa 1107 – West Coast Express 0:8 (0:4, 0:4)
Česká republika U14 – HBC Plzeň 2:3 (0:1 2:2)

Starší žáci HBC Plzeň se k druhé bitvě přesunuli do haly na Košutce. V souboji s Belpou měli více ze hry, dlouho je ale brzdili nepřesnosti, zejména při přechodu do útoku a finální fázi. Mnohem zajímavější byla druhá půle, Plzeň utahovala šrouby, až se trefil Banýr. Jenže Belpa se odhodlala k pořádnému závaru a brankář Šlechta se měl, co ohánět. Ve druhé půli musel řešit 14 střel soupeře! Všechny ale zlikvidoval a mečouni se radovali z těsné výhry 1:0. Jiný průběh nabídl večerní souboj ve Štruncových sadech. Reprezentační čtrnáctka si spravila chuť s Weidenem, který vysoko prohrál i své druhé utkání na turnaji, a to výsledkem 2:9.

HBC Plzeň – SHC Belpa 1107 1:0 (0:0, 1:0)
1. EV Weiden – Česká republika U14 2:9

Korunou pátečního dne byl souboj mezi West Coast Express a Spišskou Belou. Utkání bylo plné pohledných akcí, hezkých uvolnění, kliček, neohrožených soubojů. Belané vedli od první minuty. West Coast sice srovnal, ale dvě využité přesilovky a povedená střela pod víko znamenali vedení v poločase a výsledek 1:4. Jenže Kanaďané nesložili zbraně a dotáhli se na rozdíl jediné branky. Jenže jejich snahu o vyrovnání utnul finální trefou Filip Mešár, který v utkání zkompletoval hattrick.

West Coast Express – MŠK Špiská Belá 3:5 (1:4, 2:1)

Kategorie U17

Starší kategorii otevřel souboj domácích mečounů a Gajarů Flames. Slovenský celek se ujal vedení již ve druhé minutě. V deváté minutě se náskok Flames zvyšoval, první třetina nebyla ze strany Plzně vůbec ideální. Poté svůj výkon zlepšovali a kontaktní branku vstřelil Chramosta v končící přesilové hře. Po zbytek času se hrál vyrovnaný duel, který ovšem na stranu Gajar poslal dvěma zásahy Ketner. Jinačí podívanou měli diváci v hokejbalové hale, kde se střetl West Coast Express s Weidenem. Kanaďané na svého soupeře nastoupili a po první třetině vedli o tři branky. Weiden pak utnul velký tlak soupeře vstřeleným gólem, ale Express neponechal nic náhodě a svého soupeře nakonec zničili deseti góly. A nebýt brankáře Schauera, rozdíl mohl být ještě větší.

HBC Plzeň – Gajary Flames 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
West Coast Express – 1. EV Weiden 10:1 (3:0, 5:1, 2:0)

Podobné články
Aktuální články

První tři body ze hřiště soupeře, tahanici v Rakovníku rozhodl Kejř

Dohrávka 4. kola v Rakovníku znamenala pro Plzeňany nakonec těžký boj. Mečouni od první minuty prohrávali, po dvou třetinách byl stav vyrovnaný. Vedoucí tým soutěže přeci jen tři body přivezl, když ve třetí třetině překonal Gerlicha Ondřej Kejř a v závěru přidal pojistku Valenta.

Tabulka
Tabuka 2018/2019 bude zveřejněna po prvním odehraném kole.
Hůl:   levá

Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv