Infobar:  ČF 3: SK Hokejbal Letohrad - HBC Plzeň 2:1ss

Hodnocení víkendu: Muži zvládli důležitý souboj, výhry MD a SŽ nad soupeři z Prahy

Hodnocení víkendu: Muži zvládli důležitý souboj, výhry MD a SŽ nad soupeři z Prahy Pouze tři zápasy klubových družstev se odehrály o uplynulém víkendu. Áčko v sobotu přejelo Hradec Králové a v základní části končí třetí. Mladší dorostenci rozstříleli Kovo a lítý boj s Hostivaří úspěšně zvládli starší žáci.

23.4.2018 | Tomáš Majer

A-tým

Přímý souboj o to, kdo bude začínat play-off doma. To byl zápas Áčka proti Hradci Králové. Mečouni začali skvěle. Hned v prvním střídání se prosadil Pauer. Hra byla poté chvíli opticky vyrovnaná, to ovšem netrvalo dlouho, jelikož mečouni poté spustili drtivý tlak a Hradec prakticky nepouštěli z obranné třetiny. Na konci druhé části navíc dvěma góly donutili soupeře ke střídání gólmanů. Nakonec si domácí došli pro klidné vítězství 5:0, v základní části skončili třetí a ve čtvrtfinále vyzvou Letohrad.

Komentář trenéra Michala Edla: Kluci věděli, o co hrajeme a bylo to cítit už z kabiny. Vstup do zápasu se nám povedl a pak už jsme navyšovali skóre. Třetí třetinu bych jako trenér hodnotil 3-, ale kluky jsme nechali, ať si zápas po zásluze užijí. Nakonec z toho byl zajímavý posun v tabulce.

Sobota 21. dubna: HBC Plzeň – HBC Hradec Králové 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)

Podrobnosti o utkání

Mladší dorost

Po prohře s Kertem minulý týden přivítali mečouni druhý pražský tým, který je ovšem výkonnostně o kousek níže. Přesto hosté srdnatě bojovali a drželi po první části stav 1:0. Nicméně v prostřední patnáctiminutovce se spustil plzeňský gólostroj. Brankář Kova musel míček lovit hned sedmkrát. V poslední třetině domácí neubírali a nakonec slavili vysoké vítězství 13:0. Pozitivem je pět využitých přesilovek a devět různých střelců.

Komentář trenéra Josefa Kadaněho: Kovo se snažilo hrát od úvodu aktivně, což jim přineslo úspěch v podobě vyrovnané první třetině. Tým se postupně vrátil ke hře, kterou jsme předváděli ještě tři týdny zpátky. S výkonem jsem tím pádem spokojený. Zápas se vydařil i všem třem děvčatům, která pod delší době nastoupila v kompletním složení.

Neděle 22. dubna: HBC Plzeň – TJ Kovo Praha 13:0 (1:0, 7:0, 5:0)

Starší žáci

Stále nekompletní kádr starších žáků v sobotu přivítal Hostivař. V deváté minutě poslal domácí celek do vedení Krejčí, to ovšem bylo na dlouhou chvíli vše. Gólman soupeře totiž chytal vynikající utkání. To hostivařským mladíkům dodalo sebevědomí a podařilo se jim vyrovnat. Rozhodnout tak musela třetí třetina, v ní mečouni nenechali nic náhodě a třemi přesnými zásahy převalili zápas na svoji stranu.

Komentář trenéra Václava Tůmy: Po většinu zápasu jsme sice měli míček na našich hokejkách, ale soupeř dlouho odolával a zejména hostující gólman nám dlouho nedovolil proměnit naše četné šance. Nám naopak chyběla větší pohotovost v zakončení a důraz před brankou. Až ve třetí části jsme se i v tomto zlepšili a několik šancí přece jen proměnili v góly. Hosté hrozili především z brejků, ale většinu z nich náš brankář skvělými zákroky zneškodnil a za svá záda pustil pouze jediný míček. Všichni hráči si zaslouží pochvalu za přístup k zápasu, kdy do toho dávali opravdu plné nasazení a přestože se někteří potkali na hřišti v jednom útoku spolu poprvé v životě - neboť jsme opět ve značně nekompletní sestavě museli hodně improvizovat- fungovali jako tým, povzbuzovali se a bojovali o vítězství i za své zraněné kamarády, kteří je přišli podpořit do hlediště.

Sobota 21. dubna: HBC Plzeň – HBC Hostivař 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)

Program příštího víkendu:

Sobota – 29. dubna
  • A-tým: Plzeň – Letohrad (16:00)
  • Starší dorost: Plzeň – Písek (11:00)
  • Mladší dorost: Prachatice – Plzeň (13:00)
  • Starší žáci: Plzeň – Suchdol (13:00)
  • Mladší žáci: Prachatice – Plzeň (11:00)

Neděle 29. dubna
  • A-tým: Plzeň – Letohrad (11:00)
  • Starší dorost: Plzeň – Písek (14:00)

Podobné články
Aktuální články

Hodnocení víkendu: Všechny tři týmy zvítězily! Starší dorost jednou výhrou od finále

Další hokejbalový víkend je za námi. Náročný byl zejména pro starší dorostence, kteří odehráli dvě semifinálové bitvy, obě nakonec úspěšně! Mladší dorost má zajištěnou druhou příčku ve skupině, která znamená postup na semifinálový turnaj. Dařilo se i mladším žákům, ti vyhráli ve Stříbře s čistým kontem.

Hůl:   levá

Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv