Infobar:  Srpnový hokejbalový camp s Lukášem Zdrhou pro žáky HBC Plzeň
 
 

Jaroslav Pauer: Čeká nás těžká zkouška před play off

Jaroslav Pauer: Čeká nás těžká zkouška před play off V posledním utkání plzeňští hokejbalisté zabrali na hřišti posledního Kova a přerušili sérii předchozích nezdarů. Do sítě pražského celku se trefil i Jaroslav Pauer, který ví, že poslední duel základní části proti Hradci Králové může hodně napovědět o tom, v jakém rozpoložení půjde Plzeň do vyřazovacích bojů.

 
 
18.04.2018 | Dominik Rejthar

Proti Kovu jste protrhli sérii tří porážek. Nebylo utkání proti posledním Pražanům o to těžší, že jste věděli, že tři body potřebujete jako sůl?
Utkání těžší nebylo. Byl to zápas jako každý jiný, ale je fakt, že jsme se potřebovali už probrat a zvítězit, protože v posledních zápasech se zbytečně v domácím prostředí nechávaly body soupeřům.

Jak důležité bylo, že jste v první třetině přežili šance soupeře a následně jste dokázali odskočit na rozhodující rozdíl?
Měli jsme štěstí, soupeř hned z první šance nastřelil tyčku, což byl pro nás signál zabrat, abychom nemuseli dohánět gólovou ztrátu. Z tlaku se nám podařilo vstřelit tři branky, což jsme si museli pohlídat.

Ve třetí třetině jste se ubránili i při dlouhém pětiminutovém oslabení, v němž jste ještě značnou chvíli hráli ve třech. Byla to hodně nepříjemná situace v zápase?
Celkově oslabení jsou nepříjemný, stojí vždycky hodně sil. A pokud má soupeř o dva hráče navíc, příliš se to bránit nedá…Naštěstí jsme to zvládli, což nás povzbudilo.

Postaral ses o třetí branku mečounů. Vzpomeneš si ještě, po jaké akci padla?
Na branku si vzpomínám. Měli jsme přesilovku a v našem obranném pásmu jsem dostal nahrávku od Holase (Jan Holý), rozběhl se, na útočné modré mi Pechta (Daniel Pejchar) stáhnul protihráče k mantinelu, a mně se otevřela cesta až ke gólmanovi, kterého jsem překonal střelou mezi nohy.

V jarní části sezony se často mění spoluhráči, s nimiž nastupuješ v lajně. Čím si to vysvětluješ a jak je to pro tebe složité?
Je to hodně složitý. Člověk se na někoho snaží zvyknout a vyhovět si. Než si zvykne, už hraje s někým jiným.

S kým nejraději nastupuješ?
Na tréninku si skvěle vyhovím s Kuncim (Martin Kunzmann) a Švarcíkem (Marek Švarc). V zápase jsme ale pohromadě příliš šancí nedostali. Uvidíme, třeba to přijde v sobotu (smích).

V posledním domácím zápase proti Hradci Králové můžete zabojovat o třetí místo v tabulce. Jak těžké to bude utkání?
Bude to těžký zápas. Jak my, tak Hradec potřebujeme body, abychom se umístili co nejlépe a začínali jsme play off doma. Pro diváky to bude podle mě pěkné utkání. Bude to taková zkouška naší cesty před vyřazovacími boji.

V hale na Košutce se vám v posledních duelech příliš nedařilo. Čím to podle tebe bylo?
Nedařilo vůbec. Celý tým dělal hrubé chyby v obraně a strašně se nadřeme na gól. Pokud ho dáme, ihned inkasujeme. Na tom musíme zapracovat.

Podobné články
Aktuální články
Zápasy

Nenalezeny žádné odehrané zápasy

 
 
 
Turnaj | sobota 25.8.2018 | 10:00
HBC Plzeň - Prachatice
 
Turnaj | sobota 25.8.2018 | 18:00
Skalica - HBC Plzeň
 
Turnaj | neděle 26.8.2018
HBC Plzeň - ???
 
 
 
 

Online přenosy zápasů hokejbalové extraligy najdete na Onlajny.cz

Tabulka
Tabuka 2018/2019 bude zveřejněna po prvním odehraném kole.
Hráči
Petr Gřonka #9
Petr GŘONKA
Číslo dresu:   9
Narozen:   28.10.1991
Výška:   184 cm
Váha:   75 kg
Post:   útočník
Hůl:   levá
 
 
 
Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv
Copyright © 2008-2018 HBC Plzeň & eSports.cz s.r.o. |   RSS kanál