Infobar:  ČF 3: SK Hokejbal Letohrad - HBC Plzeň 2:1ss
 
 

Jaroslav Pauer: Čeká nás těžká zkouška před play off

Jaroslav Pauer: Čeká nás těžká zkouška před play off V posledním utkání plzeňští hokejbalisté zabrali na hřišti posledního Kova a přerušili sérii předchozích nezdarů. Do sítě pražského celku se trefil i Jaroslav Pauer, který ví, že poslední duel základní části proti Hradci Králové může hodně napovědět o tom, v jakém rozpoložení půjde Plzeň do vyřazovacích bojů.

 
 
18.4.2018 | Dominik Rejthar

Proti Kovu jste protrhli sérii tří porážek. Nebylo utkání proti posledním Pražanům o to těžší, že jste věděli, že tři body potřebujete jako sůl?
Utkání těžší nebylo. Byl to zápas jako každý jiný, ale je fakt, že jsme se potřebovali už probrat a zvítězit, protože v posledních zápasech se zbytečně v domácím prostředí nechávaly body soupeřům.

Jak důležité bylo, že jste v první třetině přežili šance soupeře a následně jste dokázali odskočit na rozhodující rozdíl?
Měli jsme štěstí, soupeř hned z první šance nastřelil tyčku, což byl pro nás signál zabrat, abychom nemuseli dohánět gólovou ztrátu. Z tlaku se nám podařilo vstřelit tři branky, což jsme si museli pohlídat.

Ve třetí třetině jste se ubránili i při dlouhém pětiminutovém oslabení, v němž jste ještě značnou chvíli hráli ve třech. Byla to hodně nepříjemná situace v zápase?
Celkově oslabení jsou nepříjemný, stojí vždycky hodně sil. A pokud má soupeř o dva hráče navíc, příliš se to bránit nedá…Naštěstí jsme to zvládli, což nás povzbudilo.

Postaral ses o třetí branku mečounů. Vzpomeneš si ještě, po jaké akci padla?
Na branku si vzpomínám. Měli jsme přesilovku a v našem obranném pásmu jsem dostal nahrávku od Holase (Jan Holý), rozběhl se, na útočné modré mi Pechta (Daniel Pejchar) stáhnul protihráče k mantinelu, a mně se otevřela cesta až ke gólmanovi, kterého jsem překonal střelou mezi nohy.

V jarní části sezony se často mění spoluhráči, s nimiž nastupuješ v lajně. Čím si to vysvětluješ a jak je to pro tebe složité?
Je to hodně složitý. Člověk se na někoho snaží zvyknout a vyhovět si. Než si zvykne, už hraje s někým jiným.

S kým nejraději nastupuješ?
Na tréninku si skvěle vyhovím s Kuncim (Martin Kunzmann) a Švarcíkem (Marek Švarc). V zápase jsme ale pohromadě příliš šancí nedostali. Uvidíme, třeba to přijde v sobotu (smích).

V posledním domácím zápase proti Hradci Králové můžete zabojovat o třetí místo v tabulce. Jak těžké to bude utkání?
Bude to těžký zápas. Jak my, tak Hradec potřebujeme body, abychom se umístili co nejlépe a začínali jsme play off doma. Pro diváky to bude podle mě pěkné utkání. Bude to taková zkouška naší cesty před vyřazovacími boji.

V hale na Košutce se vám v posledních duelech příliš nedařilo. Čím to podle tebe bylo?
Nedařilo vůbec. Celý tým dělal hrubé chyby v obraně a strašně se nadřeme na gól. Pokud ho dáme, ihned inkasujeme. Na tom musíme zapracovat.

Podobné články
Aktuální články

Hodnocení víkendu: Všechny tři týmy zvítězily! Starší dorost jednou výhrou od finále

Další hokejbalový víkend je za námi. Náročný byl zejména pro starší dorostence, kteří odehráli dvě semifinálové bitvy, obě nakonec úspěšně! Mladší dorost má zajištěnou druhou příčku ve skupině, která znamená postup na semifinálový turnaj. Dařilo se i mladším žákům, ti vyhráli ve Stříbře s čistým kontem.

Zápasy
ČF3 | sobota 5.5.2018 | 16:00
Letohrad - HBC Plzeň
 
 
 
 

Nenalezeny žádné zápasy

 
 
 

Online přenosy zápasů hokejbalové extraligy najdete na Onlajny.cz

Tabulka
P. Tým Z S B
1. Kert Park Praha 20 95:36 53
2. Kladno 20 86:41 39
3. Plzeň 20 55:50 34
4. Ústí n/L 20 61:58 33
5. Pardubice 20 52:54 33
6. Letohrad 20 48:40 32
7. Hradec Králové 20 58:59 31
8. Sudoměřice 20 40:62 25
9. Most 20 47:58 24
10. Rakovník 20 44:73 17
11. Kovo Praha 20 29:84 8
Hráči
Jakub Voves #26
Jakub VOVES
Číslo dresu:   26
Narozen:   4.6.1996
Výška:   180 cm
Váha:   70 kg
Post:   útočník
Hůl:   pravá
 
 
 
Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv
Copyright © 2008-2018 HBC Plzeň & eSports.cz s.r.o. |   RSS kanál