Infobar:  ČF 3: SK Hokejbal Letohrad - HBC Plzeň 2:1ss
 
 

Velkou roli hraje skvělý kolektiv, pochvaluje si atmosféru ve starším dorostu Richard Hurt

Velkou roli hraje skvělý kolektiv, pochvaluje si atmosféru ve starším dorostu Richard Hurt Starším dorostencům se zatím velice daří, zatím neztratili ještě ani bod. Svůj podíl na tom má také šikovný Richard Hurt. Útočník malého vzrůstu, ale s náturou bojovníka a šikovnýma rukama, který potrápí nejednoho obránce soupeře. Čerstvě osmnáctiletý forward se postaral o vítězný gól v posledním zápase a již se těší na poslední duel podzimu.

 
 
30.11.2017 | Tomáš Majer

Zaměřme se na poslední hrací víkend staršího dorostu. V sobotu jste vyjeli do Jihlavy pro jasné vítězství 16:3. Byl zápas opravdu tak jednoznačný, jak udává výsledek? Nebylo poté náročné se soustředit za jasného stavu?
Nevěděli jsme co od soupeře čekat, takže jsme zápas vzali zodpovědně a po dvou rychlých gólech jsme začali kontrolovat celý průběh zápasu. Za tak příznivého stavu jsme chtěli všichni útočit a občas zapomínali na obranu. Jinak si myslím, že celý zápas jsme odehráli v tempu.

O den později jste naskočili v Hostivaři. Pražané vás vcelku potrápili, zvítězili jste ale 2:1 a prodloužili vítěznou sérii. Jak zápas vypadal z Tvého pohledu?
Utkání s Hostivaří bylo velmi náročné. Vedli jsme 1:0, ale Hostivař po rychlém brejku vyrovnala. Na druhý gól jsme se hodně nadřeli, měli jsme spoustu šanci, které jsme nevyužili. Ve třetí třetině to tam naštěstí padlo, ustáli jsme závěrečný tlak soupeře a máme zasloužené tři body.

Ty sám jsi vstřelil vítěznou branku a trefil ses na podzim již podesáté. Dokázal bys popsat celou situaci?
Hostivař jsme zavřeli v pásmu. Po velkém tlaku jsem dostal míček na kruh, kouknul se, kde má gólman místo a vystřelil. Naštěstí to tam padlo.

Zatím jste v soutěži neztratili ani bod a jste na samotném vrcholu extraligy SD. V čem vidíš největší sílu vašeho týmu?
Těžko říct. Myslím, že velkou roli hraje skvělý kolektiv a že se umíme semknout ve chvíli, kdy je to potřeba.

V pátek jako poslední klubové družstvo naskočíte do soutěžního zápasu. Od 19:30 hostíte Písek. Co od zápasu očekáváš? Co bude rozhodovat?
Písek je kvalitní mužstvo, takže se nesmí zase nic podcenit a vlítnout do zápasu. Rozhodovat budou góly a to, jak se ráno vyspím (smích). Myslím ale, že bychom tento zápas měli zvládnout a nechat všechny body doma.

Kromě zápasů ve starším dorostu sbíráš zkušenosti v prvoligových Liticích. Jak bys zhodnotil dosavadní působení ve druhé nejvyšší soutěži? Jsou to pro tebe cenné zkušenosti?
V Liticích jsem hrál už jako malý a osobně to tam mám rád. Znám většinu kluků a rozumím si s nimi i na hřišti. Zkušenosti to jsou pro mě určitě cenné, hrají tam starší a zkušenější hráči, takže se leccos přiučím.

Jakým způsobem ses k hokejbalu dostal? Vybavíš si své začátky?
Začátky si vybavím jen letmo. Hrál jsem si za barákem s dřevěnou hokejkou a tenisákem na Jardu Jágra a přišel za mnou kamarád, jestli bych s ním nechtěl zkusit hokejbal. Šel jsem do toho. A kdo by tehdy řekl, že budu hrát za Litice Flames a oblékat právě dres s číslem 68?

Závěrečná otázka. Co považuješ za svůj dosavadní největší trumf v hokejbalu a jaký je tvůj cíl do budoucna?
Za svůj dosavadní největší úspěch beru to, že jsem mohl reprezentovat Českou republiku a obléct dres se lvíčkem na hrudi. Můj cíl do budoucna je výhra titulu ve starším dorostu a prosadit se v A-týmu.

Podobné články
Aktuální články

Preview: Play-off staršího dorostu, domácí rozlučka mladších dorostenců, žáci ve Stříbře

O nadcházejícím víkendu halu oživí zápasy plzeňských dorostenců. Staršímu dorostu začíná dvěma duely semifinále proti Hostivaři. Mladší dorostenci hostí České Budějovice a budou chtít potvrdit druhou příčku. Mladší žáci v sobotu vycestují do Stříbra.

Zápasy
ČF3 | sobota 5.5.2018 | 16:00
Letohrad - HBC Plzeň
 
 
 
 

Nenalezeny žádné zápasy

 
 
 

Online přenosy zápasů hokejbalové extraligy najdete na Onlajny.cz

Tabulka
P. Tým Z S B
1. Kert Park Praha 20 95:36 53
2. Kladno 20 86:41 39
3. Plzeň 20 55:50 34
4. Ústí n/L 20 61:58 33
5. Pardubice 20 52:54 33
6. Letohrad 20 48:40 32
7. Hradec Králové 20 58:59 31
8. Sudoměřice 20 40:62 25
9. Most 20 47:58 24
10. Rakovník 20 44:73 17
11. Kovo Praha 20 29:84 8
Hráči
Adam Vágner #17
Adam VÁGNER
Číslo dresu:   17
Narozen:   2.4.1983
Výška:   183 cm
Váha:   96 kg
Post:   obránce
Hůl:   levá
 
 
 
Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv
Copyright © 2008-2018 HBC Plzeň & eSports.cz s.r.o. |   RSS kanál