Hodnocení víkendu: A-tým znovu do nájezdů, tentokrát vítězně. Slavil také starší dorost

Čtyři zápasy, jedno vítězství, remíza a dvě porážky. Hodnocení víkendu se již psalo i lépe. Muži napotřetí zvládli samostatná střílení. Zatímco starší dorost doma deklasoval Karvinou, mladší prohrál se Suchdolem. Stejnému soupeři podlehli také starší žáci. FOTO: Josef Česák.

Prognózy duelu dvou posledních semifinalistů a sousedů v tabulce nepředpovídaly zrovna kanonádu. A od začátku byl v Polabinách vidět tuhý boj. Sem-tam nějaký brejk, sem tam práce pro brankáře. Jinak bojovný hokejbal. Podmínky k hokejbalu nebyly zcela ideální, díky kombinaci plastového povrchu a nepříznivého klimatu. Sečteno a podtrženo, zápas v 45 minutách nenašel jediného střelce a mečouni tak šli potřetí v řadě do samostatných střílení. V oba trenéři Plzně ukázali dobrým výběr, když nominovali úspěšné střelce Davida Ulče a Jiřího Benedikta. Právě devatenáctiletý mladík Ulč měl na svědomí vítězný nájezd. Výborný Jiří Návara v brance nepustil za svá záda jediný míček.

Komentář trenéra Michala Edla: „Myslím, že zápas nebyl moc dobrou reklamou na hokejbal. Byli jsme úspěšní v obranné činnosti a zády výborného Návaru. V útoku to byla bída. Naštěstí jsme neinkasovali. A konečně jsme uhráli nájezdy. Většina útočníků má ještě hodně daleko ke svému maximu. Na tom budeme pracovat. S body v takovém počasí na plastu spokojeni jsme.“

Sobota 7. října HBC Autosklo H.A.K. Pardubice – HBC Plzeň 0:1 ss (0:0, 0:0, 0:0)

Starší dorost zdobil v zápase s Karvinou znovu povedený úvod. Do vedení se dostali hned v prvním střídání a skóre se s přibývajícím časem uměrně navyšovalo. V šesté minutě tabule ukazovala skóre 5:0, do konce třetiny se trefili domácí ještě jednou. Karvinští se poté zatáhli více do hloubi obranného pásma a příděl gólů se zastavil. Úroveň předváděné hry Plzně šla od druhé třetiny rapidně dolů. Ve třetí části Karviná dokonce třikrát potrestala okénka v obraně mečounů. Výsledkem je i tak vysoká výhra 10:4 a prodloužení vítězné série. Hattrickem se ukázal Matěj Votípka.

Komentář trenéra Tomáše Semery: „Opět jsme měli dobrý vstup do utkání a po pár minutách vedli 3:0, náskok jsme do konce třetiny ještě více navýšili. Místo pokračování v úspěšné a účelné hře, ale přišla opět jakási ztráta koncentrace a výkon šel dolu. Na tom budeme muset zapracovat, aby se nám to v dalších utkáních nestávalo, jinak bychom na to mohli doplatit.“

Sobota 7. října: HBC- Plzeň – HbK Karviná 10:4 (6:0, 2:1, 2:3)

V neděli do Plzně přijeli hokejbalisté Suchdola nad Lužnicí. Od začátku diváci sledovali vyrovnané a pohledné utkání. Plzeň měla lepší start a dostala se do vedení, soupeř ale vzápětí vyrovnal. Ve druhá části ale převzal iniciativu soupeř, kterému do karet hrála také plzeňská oslabení. A dvěma góly v této fázi hry si velice pomohl. Plzeň probudil až inkasovaný gól na 1:4, kdy se mečouni dostali opět do tempa. Postupně přebírali otěže a v poslední minutě vstřelili kontaktní branku. Vyrovnání ovšem nepřišlo. Mladší dorost tak prohrál podruhé v sezóně.

Komentář trenéra Josefa Kadaněho: „Suchdol jsem před sezonou považoval za největšího favorita skupiny a dnes to potvrdil. Měli jsme dobrý start a dostali jsme se i po zásluze do vedení. O tom, že jsme na body nedosáhli, rozhodla především druhá třetina. Ztratili jsme ten správný herní rytmus a soupeř s několika výraznými osobnostmi trestal naše zaváhání. Od půlky třetí třetiny jsme se opět dostali do vyšší kvality hry a v závěru chybělo málo, abychom skóre ještě srovnali.“

Neděle 8. října: HBC Plzeň – SK Suchdol nad Lužnicí 3:4 (1:1,0:2,2:1)

Také starší žáky čekal souboj s týmem Suchdola, ovšem na jihu Čech. Plzeňané zde prožili hororový úvod. Brankář Šlechta totiž během šesti minut lovil míček ze sítě hned třikrát a musel přenechat místo kolegovi Svobodovi. Západočechy poté probral time-out a do přestávky stáhli náskok domácích hokejbalistů na jedinou branku. To ovšem bylo ze strany hostů vše. Mečounům se nedařily kombinace podle představ a Suchdol posléze dovedl potrestat chyby. Výsledné skóre má podobu 6:2. Šanci na odvetu mají Plzeňané hned za týden, tentokrát se bude hrát v hale na Košutce.

Komentář trenéra Václava Tůmy: „Zápas rozhodl katastrofální nástup do zápasu z naší strany. Už v 6. minutě to bylo 3:0 a to ještě náš brankář několik dalších vyložených šancí domácích zneškodnil. Po oddechovém času jsme se trochu uklidnili a do konce třetiny se nám podařilo snížit na 3:2, ale po celý zápas jsme dělali strašlivé chyby, zejména v rozehrávce, utíkal nám míček z hokejek a stejná nemohoucnost nás provázela i v zakončení. Sami jsme naopak darovali domácím spoustu šancí ke skórování, což ještě třikrát využili. Nezbývá než se z tohoto zápasu rychle oklepat, poučit se z chyb a pokusit se soupeři porážku oplatit hned v dalším utkání, kdy se stejným protivníkem střetneme tentokrát doma.“

Sobota 7. října: SK Suchdol nad Lužnicí - HBC Plzeň 6:2 (3:2,2:0,1:0)