Hodnocení víkendu: Muži a starší žáci pouze s bodem, výhry dorostenců a MŽ

Třetí víkend v září přinesl rozdílné výsledky klubových družstev. Zatímco mladší žáci zvítězili dvouciferným výsledkem a dorostenci slavili po větších bitvách, na druhé straně se musela spokojit družstva mužů a starších žáků pouze s bodem. Oba týmy ztratily své zápasy v samotném závěru.

Skvělý úvod, hořký konec. To byl sobotní duel plzeňského Áčka proti Rakovníku. V osmé minutě vedli svěřenci trenérů Edla a Polívky už 3:0 a vše nasvědčovalo, že se domácí vrátí na vítěznou vlnu. Jenže Rakovník se postupně vracel do hry. Ve druhé třetině snížil Pospíšil. V té třetí se děli věci. Rakovník snížil na rozdíl jediné branky, ale dvoubrankový náskok mečounům prakticky ihned vrátil pohlednou trefou Pejchar. Jenže Plzni utekl závěr zápasu. Rakovník během necelých dvou minut srovnal na 4:4 a šlo se do nájezdové loterie. V ní se jako jediný prosadil hostující Tvarůžek.

Komentář trenéra Michala Edla: „Začátek zápasu byl podle našich představ. Hráli jsme jednoduchý a účelný hokejbal. Pak jsme polevili a nabídli soupeři dvě branky. Nakonec jsme si udělali znovu náskok a znovu ho promarnili. Nedokážu si to vysvetlit. Nakonec jsme museli být rádi za bod. “

Sobota 23. září: HBC Plzeň – HBC Rakovník 4:5ss (3:0, 0:1, 1:3)

Na jihu Čech se starším dorostencům vůbec nepovedl začátek. Debutující Rovaš v brance inkasoval již ve třetí minutě z přesné dorážky. V první třetině se hosté ještě trochu probouzeli. Ovšem již začínali přebírat otěže hry. Šancí přibývalo, soupeř odpadával, ovšem stejně jako v předchozích zápasech chyběly góly. Půst protrhl až Votípka v 35. minutě a srovnal tak stav utkání. Plzeňskou střídačku ještě rozradostnil 80 sekund před třetí sirénou Lokajíček a na světě bylo ubojované vítězství 1:2.

Komentář trenéra Tomáše Semery: „Tentokrát jsme nezačali vůbec dobře. Byli jsme takoví vlažní, nedůrazní a nechtělo se nám tahat. Zato jsme byli potrestáni. Od druhé třetiny se to zlepšovalo a výkon šel nahoru. Bohužel další zápas, kdy jsme se střelecky trápili. Ve třetí třetině jsme vsadili vše na jednu kartu - útok, útok, útok. Na konec se nám zápas podařilo otočit a získat další tři body.“

Sobota 23. září: HC Švantlův Dvůr Písek – HBC Plzeň 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)

Premiérové utkání před domácím publikem sehrál celek mladšího dorostu proti Prachaticím. Začal jej velice dobře. Už v čase 1:16 se trefil Klasna. Mečouni měli herně navrch, do sirény se ale neprosadili. Poté dvakrát v krátkém čase pálil přesně Galla a rozdíl byl již tříbrankový. Hostům se do pauzy povedlo snížit a Plzeň přestala dominovat. Prachatice dokonce na konci 36. minuty vstřelili kontaktní gól. Hned o sedmnáct sekund později ale vrátil svému týmu dvoubrankové vedení Bouší a plzeňský mladší dorost mohl slavit vítězství 4:2.

Komentář trenéra Josefa Kadaněho: „Odehráli jsme dobrý zápas. Highlanders byli zdatnými soupeři a budou jistě v dalších vzájemných zápasech. Celý tým podal výkon, který po většinu času splňoval vysoké parametry. Odměnou jsou tři body, ale především velmi dobrý pocit z naší hry. Zlepšily se konečně také přesilovky. Sice dnes bez gólového efektu, ale herně nesrovnatelné oproti předešlým zápasům či na jaře .“

Neděle 24. září: HBC Plzeň – HBC Prachatice 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Druhý duel v sezóně čekal starší žáky. Po výjezdu do Blatné hráli v neděli na Palmovce proti pražskému Kovu. Diváci po úvodním oťukávání viděli vyrovnaný a napínavý duel. Oba brankáři dlouho drželi čistý štít. Skóre otevřel plzeňský bek Nádraský, střelou v oslabení v 26. minutě. Dlouho vše vypadalo, že si hosté odvezou tři body za nejtěsnější možnou výhru, ovšem Kovo srovnalo 79 sekund před třetí sirénou a v následných samostatných stříleních získalo bonusový bod.

Komentář trenéra Václava Tůmy: „Zápas byl po celou dobu vyrovnaný. Nám dělal tentokrát asfaltový povrch větší potíže, než v Blatné a měli jsme zejména v 1. třetině problém s přechodem slibných útočných akcí až k zakončení. Ve druhé třetině jsme se trochu šťastnou střelou v oslabení dostali do vedení, domácí poté zvýšili tlak na naši branku, ale velmi dobře chytající Jakub Šlechta jim dlouho nedovolil vyrovnat. Až minutu a půl před koncem se to soupeřům, podobně šťastným zásahem, podařilo. Remíza po základní době tak asi vzhledem k vývoji zápasu a šancím na obou stranách byla spravedlivá.
V nájezdech pak byli na svém povrchu šikovnější domácí hráči. Naši hráči si přesto zaslouží pochvalu za bojovný výkon a kladem byla i velmi dobře zvládnutá oslabení. Nyní se už těšíme na první domácí zápas sezóny.“

Neděle 24. září: TJ Kovo Praha – HBC Plzeň 2:1ss (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)

Mladší žáci po úvodní vysoké výhře nad Třemošnou cestovali do jihočeské metropole. Na hřišti Pedagogu se hosté ujali vedení, domácí ale neskládali zbraně a byli nebezpeční z rychlých kontrů. Po změně stran už Plzeňané dominovali a směřovali za jasným vítězstvím. To má nakonec podobu 11:0.

Komentář trenéra Marka Štrunce: „I když tomu výsledek napovídá, hra tak jednoznačná nebyla. Pedagog se v první třetině dostával do brejků a jen díky zákrokům brankáře,zůstalo na naší straně čisté konto. Od druhé třetiny se již hrálo převážně v útočném pásmu Pedagogu., Plzeň předčila soupeře silou a vytrvalosti. Ale vázla kombinační hra, hráči si nedokázali přihrát, bylo vidět jen málo pěkných akcí. Třeti třetina byla poznamenána hrubým faulem domácích na našeho hráče, pro kterého musela přijet rychlá záchranná služba. Po vyšetření se všem ulevilo,jeho koleno vydrželo. Na svůj první bod si přišla Petra Kuthánová za nahrávku na gól. Brankář Ondřej Kočka vychytal druhou nulu.“

Neděle 24. září: SK Pedagog České Budějovice – HBC Plzeň 0:11 (0:2, 0:4, 0:5)