Infobar:  Tréninky přípravky a minipřípravky jsou v plném proudu! Každé pondělí a středu od 16:00 do 17:15
 
 

Chci klubu vrátit, jak mě vychoval, říká nový trenér Michal Edl

Chci klubu vrátit, jak mě vychoval, říká nový trenér Michal Edl Od nové sezóny se na lavičku A-týmu mečounů postaví Michal Edl. Z role kapitána týmu a hráče jej nyní čeká přesun do role trenéra, na kterou byl téměř jasnou volbou. K dispozici bude mít nový trenér obměněný kádr, který doznal změn především v obraně.

 
 
10.08.2016 | Jakub Vais
Jaké jsou pocity po prvních dnech v roli hlavního trenéra?
Pocity jsou zatím takové smíšené. Radši bych se ještě viděl na hřišti sám, ale už v loňské sezóně nebyl zdravotní stav dobrý a já nechtěl hrát další rok pod prášky.

Znamená přesun do trenérské pozice konec kariéry?
Na tohle nedokážu ještě odpovědět, ale asi to konec bude.

Jaký byl důvod pro přesun do nové role trenéra?
Hlavní důvod byla nějaká potřeba klubu. Já už to mám dlouho nastavené v hlavě, že klub mě vychoval a já mu to musím vrátit. Trenér Kadaně skončil a z logiky věci to muselo přejít na někoho jiného. Řešili jsme nějaké varianty, ale nakonec to padlo na mě.

Byly ve hře i jiné varianty?
Téměř ne. Jedna z variant byla dvojice s Markem Lendlem, další možnost byla Martin Kovářík. My jsme to zvažovali dlouho, ale nakonec jsme nechtěli trhat klubovou kontinuitu, kdy Martin Kovářík je šéftrenér mládeže.

Asistentem nakonec bude Jan Beránek. Byla to vaše jasná volba?
Žádné další možnosti už nebyly. Já jsem od začátku chtěl Honzu jako asistenta, jsem za to rád. Spolu jsme toho hodně prožili, máme společný zájem pomoc klubu. Jsem rád, že budeme na střídačce spolu.

Jak se pod vaším vedením změní letní příprava?
V přípravě se nic zásadního nezmění. Oproti loňskému roku tam bude více běhání, ale základy budou stejné. Pondělní tréninky budou hráči nadále mít pod vedením kondičního trenéra Tomáše Semery, ve středu a pátek to bude na mě. První dva týdny budou určitě o kondici, pak se přesuneme na hřiště. Na konci srpna bychom chtěli sehrát i nějaký přípravný zápas.

Budete i letos absolvovat tradiční soustředění v Sušici?
Letos jsme chtěli zase jet na soustředění, ale s ohledem na soustředění reprezentace je prakticky nemožné najít termín. Svaz by nás pak lynčoval za to, že nechceme hráče uvolnit, tak jsme se rozhodli ustoupit a soustředění letos nebude.

Jaké se dají očekávat změny v kádru?
Kádr máme momentálně stabilizovaný. Přišlo pár hráčů z našeho staršího dorostu, na zkoušku pak jeden hráč z Litic a jeden z Blatné. Chceme dát šanci všem, takže uvidíme, jak to nakonec bude vypadat.

Více je ale odchodů, jelikož skončilo více hráčů.
Kromě mě skončil Jarda Kejř a otazník je u Adama Vágnera, který ale také mluvil o konci. U Jardy mě to osobně hodně mrzí, protože jsme spolu zažili hodně, nebyli jsme jinde než tady v Plzni.

Minimálně na rok odchází do Švýcarska Michal Slanec. Jak moc bude týmu chybět?
Michal Slanec nám po sportovní stránce bude určitě chybět. Zatím je tam na rok, s tím, že mu to můžeme v případě zájmu prodloužit na další rok.

Poslední sezóna se týmu povedla, v čem se můžete ještě zlepšovat?
Ten tým má určitě na špici extraligy, ale zároveň jsou tam stále velké rezervy zejména v herním systému a v hlavách jednotlivých hráčů.

Jaké budete mít cíle pro novou sezónu?
Já osobně jsem nad nějakým cílem nepřemýšlel, ale ten tým má na vítězství v extralize. K tomu je však strašně dlouhá cesta, ale věřím, že se nám to může podařit.

Podobné články
Aktuální články

Pauza je u konce! A-tým sobotu míří na Kladno a v pondělí odehraje zápas s Kertem

O následujícím prodlouženém víkendu půjde po dlouhé době do akce plzeňský A-tým, a to hned ve dvou případech! Na regulérní sobotní utkání na Kladně naváže odložený zápas na půdě Kertu, který se původně měl odehrát 19. září. Do akce půjde samozřejmě i mládež, doma se představí dorost a starší žáci. B-tým vyjede do Malenovic.

Zápasy
1. | sobota 5.9.2020 | 14:00
Ústí n. Labem - HBC Plzeň
UNL PLZ
 
 
 
 
4. | sobota 26.9.2020 | 11:00
Kladno - HBC Plzeň
 
5. | sobota 3.10.2020 | 16:00
Pardubice - HBC Plzeň
 
6. | sobota 10.10.2020 | 17:00
HBC Plzeň - Hradec Králové
 
 
 
 

Online přenosy zápasů hokejbalové extraligy najdete na Onlajny.cz

Tabulka
Tabuka 2020/2021 bude zveřejněna po prvním odehraném kole.
Hráči
Marek Švarc #22
Marek ŠVARC
Číslo dresu:   22
Narozen:   20.2.1995
Výška:   184 cm
Váha:   76 kg
Post:   útočník
Hůl:   levá
 
 
 
Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv
Copyright © 2008-2020 HBC Plzeň & eSports.cz s.r.o. |   RSS kanál