Plzeň padla v Hradci Králové po samostatných stříleních a stále nemá jisté prvenství

Téměř na dosah měli hokejbalisté Plzně jistotu prvenství po základní části na hřišti Hradce Králové. Utkání, v němž mečouni potřebovali k jistotě prvního místa získat dva body, rozhodly o osudu zápasu až samostatná střílení, v nichž se štěstí usmálo na stranu Východočechů. Po vítězství Pardubic se tedy o triumfu po základní části rozhodne až v posledním kole.

Plzeňané začali na hradeckém hřišti aktivně. Důsledný forčeking přinesl rychle svoje ovoce. Nejprve to byl útok složený z mladíků, který zatápěl Pirátům. Po nich se při napadání za brankou domácích dostal k míčku Ondřej Malý a trochu překvapivě zasunul míček za záda hradeckého gólmana. Mečoiúni měli i nadále více ze hry, která byla na kluzkém povrchu o poznání lepší než na stejně obtížně hratelném hřišti na Lužinách. I přesto se ale Piráti dostali dvakrát na poměrně dlouhou dobu do prostoru kolem Kráčinovy branky. Hosté ale těmto výpadům odolali. Stejně tak i oslabení, jež přišlo v závěru první třetiny. Ve druhé části to byli znovu Plzeňané, kteří byli nebezpečnější. Zejména v přesilovce si hosté vytvořili nejméně dvě čisté gólové šance. Nejprve netrefil v téměř ideální pozici odkrytou branku Jiří Kavalír a následně bomba Martina Krcha orazítkovala levou tyč Biegelovy branky. O dvě minuty později se neujal slibný průnik Jakuba Kolaříka po pravé straně hřiště. Do kabin se tak šlo po dvou třetinách za hubeného vedení Plzeňanů., ale s další přesilovkou Hradce Králové . Mokrý povrch dělal i nadále problémy hráčům obou týmů a po jedné podobné situaci si nedovoleně počínal Martin Kunzmann a Hradci Králové se naskytla druhá přesilovková výhoda. I tohle oslabení však Mečouni zvládli. V plném poštu se hrálo jen chvíli, protože rozhodčí posoudili jeden ze soubojů jako podražení a za katr putoval Dan Krásný. Mečouni se opět ubránili. Jenže byla to v pořadí čtvrtá přesilovka Pirátů, která znamenala vyrovnání. Na trestnou lavici se v polovině poslední třetiny vydal už podruhé Lukáš Vodrážka a Jakub Petr od mantinelu prostřelil vše co stálo v cestě 1-1. Tři minuty před koncem se karta obrátila. Druhou početní výhodu dostali Plzeňané. Domácí však přidali na agresivitě a rychlém napadání a Mečouni s tím měli na nestabilním povrchu značné problémy. Přesto mohli rozhodnout. Martin Krch se uvolnil od mantinelu ale ze slibné pozice mezi kruhy mířil jen do tyče – podruhé v zápas. Hradečtí přes snahu hostů remízový stav udrželi do závěrečné sirény. V samostatných stříleních začali hradečtí úspěšně. Jan Hrabica překonal blafákem Petra Kráčinu. Na druhé straně neuspěl Dan Krásný. Nedařilo se ani hradeckému Petrovi. Martin Krch jako druhý plzeňský exekutor měl k brance velmi blízko. Jenže míček nasměroval už potřetí v zápase do tyčky. .. Další úspěšný zákrok Petra Kráčiny držel plzeňský tým stále v naději, ale zakončení Jaroslava Pauera šanci na srovnání skóre nemělo. Mečouni nedotáhli svoji snahu potvrdit definitivně výhru v základní části extraligy do zdárného cíle. Chybí jim k tomu aktuálně jediný bod. Nicméně, Plzeňané mají všechny trumfy ve vlastních rukou. V posledním utkání základní části hostí na svém hřišti zatím osmý Letohrad.