Přípravný zápas s Kertem skončil remízou

Ve druhém přípravném utkání se A tým střetl s pražským Kert Parkem. Přes řadu příležitostí na obou stranách skončilo utkání fotbalovým výsledkem.

Kert přijel do Plzně ve velmi početné sestavě a do utkání vstoupil o poznání lépe. Plzeňané první třetinu téměř prospali o čemž svědčí nejlépe poměr střel (6:13). Pražané si svou aktivitou vynutili hned v úvodu přesilovou hru, kterou i využili díky souhře Kručka s Kočkou. Od druhé třetiny dali o sobě vědět i Mečouni. Hra se vyrovnala a rušno bylo před oběma brankami. Domácí Petr Kráčina i hostující Mikl však byli bezchybní. Kert měl na začátku třetí třetiny výhodu další přesilovky. Zlepšený pohyb Mečounů dělal soupeři potíže a tak se skóre tentokrát neměnilo. V této třetině častokrát domácí hráči zatlačili na dlouhé okamžiky před vlastní branku, ale i tehdy se potvrdilo, že střelecká potence plzeňských je mizivá. To platilo i o jediné početní výhodě domácích. Přesilovka byla sehraná velmi slušně, ovšem bez gólové tečky. V té době už byl stav nerozhodný 1:1, když drtivý tlak čtvrté řady korunoval úspěšnou střelou Michal Slanec. Žádná další branka již do konce utkání nepadla. V brance domácích se při absenci Jana Marka ve výborném světle ukázal Petr Kráčina.