Úvodní přípravný zápas skončil výhrou

Mečouni se po pěti letech vrátili do Štruncových sadů. Poprvé jako hostující tým. V utkání s Liticemi si připsali první výhru v herní přípravě.

Ospalý začátek hostů potrestal po chybné přihrávce a nedůrazu Valenta (kmenový hráč Plzeňanů, který hrál na jaře v Liticích). Nato měli domácí i přesilovku a aby toho nebylo málo tak ze hry odstoupil Ondřej Krpal pro svalové zranění. Aktivita vydržela Liticím téměř celou úvodní třetinu. Ve 14. minutě ale srovnal stav na 1:1 novic Radek Mutínský. Od druhé třetiny hosté přidali na pohybu, důrazu a přesnosti a začali se stále více tlačit před litickou branku. Paradoxně ale uhodilo na opačné straně. Litický forward Kurka dostal dost prostoru mezi kruhy a poslal Litice opět do vedení. Ale jen na minutu. To vyslal Michal Slanec do brejku Václava Polívku a ten svůj blafák provedl excelentě. O dvě minuty později strhl vedení na stranu Mečounů kapitán Jiří Benedikt. Jeho povedené přesilovková střela si našla cestu do branky gólmana Hadraby. V poslední části vytěžili Plzeňané ze své převahy ještě dvě branky. V 38. minutě to byl Dominik Vít a po minutě korunoval svůj podařený výkon druhou brankou Václav Polívka. V té době hráli Mečouni bez dalšího obránce - Michala Edla, který odstoupil ve druhé třetině ze stejného důvodu jako Ondřej Krpal.