Hodnocení víkendu: Zklamání A-týmu, radost v podání SD

Plzeňské áčko v sobotu prohrálo s pražským Kertem a tato extraligová sezóna je pro něj u konec. Naopak z postupu do semifinále se radují starší dorostenci, kteří si snadno poradili se soupeři z Ústí nad Labem. Mladší dorostenci dvakrát podlehli Pardubicím a sérii bude muset rozhodnout až páté klání. B-tým si připsal po jedné výhře i prohře.

Utkání Plzeň - Kert Park Praha mělo vskutku neuvěřitelný průběh. Domácí velmi rychle prohrávali 0:4, přesto dokázali průběh zápasu otočit. Ani to však nestačilo na prodloužení čtvrtfinálové série. Po prohře 5:6 po prodloužení je extraligová sezóna u konce.

Sobota 14. dubna HBC Plzeň - HC Kert Park Praha 5:6p (2:4, 1:0, 2:1)

Starší dorostenci si v sobotu v Ústí nad Labem vybojovali postup do čtvrtfinále. Soupeři nedali šanci, zvítězili 7:2, v sérii celkem 3:0. V semifinále je nyní čeká soupeř z Letohradu.

Sobota 14. dubna Elba DDM Ústí nad Labem - HBC Plzeň 2:7 (1:3, 0:1, 1:2)

Tým mladší dorostu prohrál obě víkendová utkání v Pardubicích a stav čtvrtfinálové série je 2:2. Rozhodnout tak bude muset až pátý duel.

Sobota 14. dubna HBC Plzeň - HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice 4:2 (1:1, 1:0, 2:0)
Neděle 15. dubna HBC Plzeň - HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice 5:4 (1:1, 2:2, 2:1)

B-tým

B-tým v sobotu smolně prohrál v Třemošné, když rozhodující branku inkasoval v poslední minutě. V neděli si pak Plzeňané spravili chuť, porazili vikingy z Karlových Varů 21:1. Do konce základní části oblastní ligy zbývá béčku odehrát tři zápasy, v případě stoprocentní úspěšnosti obhájí první pozici z loňského roku.

Sobota 14. dubna Tatran Třemošná "B" - HBC Plzeň "B" 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)
Neděle 15. dubna HBC Plzeň "B" - HBC Vikingové Karlovy Vary 21:1 (3:0, 11:1, 7:0)