Infobar:   CROSSDOCK extraliga: HBC Plzeň - SK Sudoměřice 13:0 (5:0, 4:0, 4:0)
 
 

Ondřej Benedikt spokojeně polyká porci zápasů v A-týmu i dorostu

Ondřej Benedikt spokojeně polyká porci zápasů v A-týmu i dorostu Již loni naskočil v závěru základní části za extraligový A-tým, letos množství utkání sehraných v nejvyšší soutěži znatelně rozmnožil. Ondřej Benedikt zatím zdárně kombinuje utkání staršího dorostu a áčka. Přestože v extralize letos ještě nebodoval, je zatím spokojený. Sbírá zkušenosti a upozorňuje na sebe trenéry reprezentační dvacítky, se kterou by rád absolvoval světový šampionát. Ten hostí v příštím roce jihočeský Písek.

 
 
26.10.2011 | Marek Chlupatý
Ondro, v dosavadním průběhu sezóny jsi nasbíral pestrou řadu zápasů. Od srpnového World Cupu neustále střídavě nastupuješ za starší dorost a A-tým. Jsi za takovou porci utkání rád nebo už začínáš cítit únavu?
Jsem mladý a mám dost energie, abych takovou zátěž zvládal. Proto mi vůbec nevadí, že hraji podle možností za oba týmy. Je to skvělá příležitost, jak sbírat zkušenosti od starších hráčů. V dorostu pak naopak mohu já poradit těm mladším.

Do áčka jsi naskočil už na konci loňské sezóny a to ve velkém stylu – brankou proti Karviné. Jak vzpomínáš na tenhle moment a první extraligovou trefu?
Ten gól si dobře pamatuji, ale považuji ho spíš za šťastný než nějak vypracovaný. Hráli jsme spolu dva starší dorostenci, naskočili jsme ze střídačky na hřiště a hned jsme se dostali do akce dva na jednoho. Já dokázal zakončit.

Přestože hráváš spíše v útoku, v domácím utkání s Pardubicemi jsme tě viděli v obranných řadách. Jak těžké bylo zvyknout si na tuhle pozici?
Hrál jsem se Standou Valentou, se kterým jsme si dobře sedli. I když jsme byli u jednoho obdrženého gólu, myslím, že se nám utkání povedlo. Standa mi dost pomohl, když bylo třeba, křikl na mne.

Ondřej Benedikt v utkání s Oberwil Rebells (semifinále World Cupu 2011)

Která pozice ti tedy vyhovuje více, nastupuješ raději v obraně nebo v útoku?
Nevadí mi ani jedno. On to zas není takový rozdíl, na obou pozicích má člověk dané úkoly, které musí plnit. Pořád musí hrát konstruktivně, takže ve hře s míčkem opravdu rozdíl není. Protože ale hrávám v útoku na pozici centra, hodně se naběhám, určitě víc než jako obránce.

V čem je největší rozdíl mezi starším dorostem a seniorskou kategorií? V čem je přechod nejtěžší?
V tom, že hráči v extralize váží o třicet kilo víc než já. Nebojím se jít do běžeckých soubojů, ale v přetlačování nemám šanci. Z dorostu jsem zvyklý hodně hrát s míčkem, pokrýt si ho a hledat spoluhráče, v mužích je na všechno daleko méně času. Proto se na mne spoluhráči občas zlobí, ale zvykám si. S přibývajícími zkušenostmi se určitě i tohle lepší.

Když nastupuješ na hřiště, vnímáš, kdo stojí proti tobě? Že jdeš na vhazování proti mistrům světa?
Znám hráče, proti kterým hraji, a jsem rád, že proti nim mohu nastupovat. Ale jakmile začne hra, jde tohle stranou, pak není čas koukat, kdo je kdo. Je rozdíl, když koukáte na hráče z hlediště, obdivujete je a když s nimi nastoupíte k jednomu utkání. Pak jsme všichni na stejné úrovni.

V utkání s Pardubicemi nastoupil Ondřej Benedikt jako obránce

V dosavadním průběhu sezóny jsi na sebe určitě upozornil trenéry reprezentační dvacítky. Je juniorské mistrovství světa, které se na jaře uskuteční v Písku, vrcholem letošní sezóny a tvého snažení?
Určitě budu rád, když se mi povede dostat se do týmu a být ve finální nominaci pro mistrovství. Ale není to jednoduché, protože jsem v maturitním ročníku a mám hodně mimohokejbalových starostí. Musím se snažit ve škole, k tomu absolvovat v týdnu tři tréninky a o víkendu zápasy. Ale zvládli to jiní, tak to snad zvládnu taky. Šampionát v Písku je velkou motivací.

Blíží se další víkend a pro tebe opět dvě utkání. V pátek tě čeká zápas s A-týmem v Kladně, v sobotu pak se starším dorostem duel s Pardubicemi. Jak se na další porci zápasů připravuješ?
Trénuji s A-týmem a připravuji se na zápas na Kladně. Chceme konečně vyhrát, o to se porveme. Stejně tak chceme zvítězit v sobotu nad Pardubicemi, i když jejich sílu neznáme. Dorostenecká extraliga je letos hodně vyrovnaná. V posledních zápasech jsme dvakrát remizovali a rozhodovala až samostatná střílení. Tomu se tentokrát chceme vyhnout a získat tři body.

Podobné články
Aktuální články
Zápasy
15.kolo | sobota 7.3.2020 | 14:00
HBC Plzeň - Sudoměřice
 
 
 
 
20 | sobota 18.4.2020 | 17:00
HBC Plzeň - Kladno
 
22.kolo | sobota 25.4.2020 | 14:00
Hradec Králové - HBC Plzeň
 
 
 
 

Online přenosy zápasů hokejbalové extraligy najdete na Onlajny.cz

Tabulka
P. Tým Z S B
1. Kladno 15 65:29 37
2. Plzeň 16 77:38 34
3. Hradec Králové 15 65:38 32
4. Pardubice 14 73:42 29
5. Kert Park Praha 14 74:38 28
6. Ústí n/L 14 62:44 26
7. Karviná 15 48:49 25
8. Letohrad 14 43:47 15
9. Sudoměřice 13 32:72 12
10. Dobřany 16 45:95 12
11. Most 14 26:69 7
12. Kovo Praha 14 19:68 4
Hráči
Marek Švarc #22
Marek ŠVARC
Číslo dresu:   22
Narozen:   20.2.1995
Výška:   184 cm
Váha:   76 kg
Post:   útočník
Hůl:   levá
 
 
 
Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv
Copyright © 2008-2020 HBC Plzeň & eSports.cz s.r.o. |   RSS kanál