Áčko postupuje do dalšího kola poháru

V úterý 28. října se v nevlídném počasí poprvé představila Škoda na hokejbalovém hřišti v Horní Bříze. Důvodem bylo klání ve 3. kole Českého poháru mezi domácím týmem a naším áčkem. Po náročném víkendovém programu řada hráčů odpočívala a tak dostali příležitost jak hráči z lavičky tak i dorostenci.

Úvod zápasu byl podle předpokládaného scénáře. Jaroslav Větrovec nadvakrát překonal Aleše Daňka v brance domácích. Při herní převaze však vyrobil Tomáš Semera nevynucenou minelu a soupeř ji potrestal. Při signalizované početní výhodě dokonce Horní Bříza vstřelila vedoucí gól. Chvilku na to po pěkné kombinaci dorostenecké řady srovnal Jaroslav Liška. Ještě v téže třetině se skóre měnilo znovu a opět překvapivě ve prospěch domácího celku, bylo to při vyloučení Jaroslava Kejře. Do druhé třetiny měla Škoda očekávaný nástup a Jan Beránek propálil vše co stálo v cestě. Přes řadu šancí Škody zůstalo po třiceti minutách skóre nerozhodné. Až ve třetí třetině se vývoj utkání odehrával v očekávaném duchu. Jaroslav Větrovec strhl vedení na stranu hostů. Pak se role nahrávače zhostil Ondřej Kejř, který nejprve naservíroval míček Martinovi Regnerovi, který zvyšoval na 5:3 a stejným způsobem připravil gólovou nahrávku svému bratru Jaroslavovi, který do prázdné branky uzavřel účet utkání. V něm nezklamala dorostenecká řada. Naproti tomu bylo zjevné, že hráči základního kádru měli problémy s potřebnou motivací. Postup do dalšího kola je tak pouze splnění povinosti.