Infobar:  Soutěžní ročník 2019/20 byl anulován. Extraliga nezná vítěze ani sestupující
 
 

Archiv

archiv článkůarchiv aktualit

Vypisuji posledních 30 článků.

31.5.Kovu k vítězství stačila jediná branka. Mečouni na Palmovce neskórovaliKOV - PLZ 1:0, 1.kolo | Tomáš MajerV sobotu 30. května odstartoval Autosklo H.A.K. Cup 2020, pohár ve kterém soupeří Kladno, Kovo Praha, Pardubice a Plzeň. Mečouni začali turnaj na ploše pražského Kova. O osudu utkání rozhodla zejména plzeňská koncovka, jelikož si všichni střelci vylámali zuby na brankáři Štouralovi a domácím stačila jedna přesná trefa.
29.5.Návrat k zápasům! Na modrou čáru se o víkendu postaví hráči Áčka a tři mládežnické týmyTomáš MajerPo koronavirové pauze a anulování rozběhnutého ročníku se mečouni vracejí k zápasové praxi. Hokejbalové celky z vlastní iniciativy nyní pořádají turnaje a domlouvají zápasy, které zaplní program do konce června. Již o tomto víkendu do hry vstoupí žákovské týmy, dorost a muži. Junioři si na svoji přemiéru ještě týden počkají.
20.5.Anulovaná sezóna: Nedohraný ročník mládežnických týmůMarkéta PeclováTaké všem mládežnickým kategoriím byla letošní sezóna zrušena. Junioři v jarní části nestačili odehrát ani jedno utkání, dorost a starší žáci nastoupili do jednoho souboje, mladší žáci do dvou. Jak se mládeži dařilo před anulováním ročníku a v čem vynikaly jednotlivé kategorie? Nejen na to jsme se zaměřili v následujícím článku.
18.5.Anulovaná sezóna: Zima nabitá turnajiTomáš Majer, Markéta PeclováBěhem zimní přípravy se plzeňští hokejbalisté zúčastnili několika turnajů. A-tým se představil doma na turnaji Pilsen Challenge, starší žáci na turnaji O pohár místostarostky MO Plzeň 1, pro mladší žáky se konal Zimní pohár mladších žáků. Ti poté vycestovali ještě na Pražský míček. Dva turnaje absolvovala i přípravka a rovněž došlo i na minipřípravku.
13.5.Anulovaná sezóna: Statistické zajímavostiMarkéta PeclováHokejbalisté se pomalu začínají vracet na hřiště, ale na soutěžní zápas si fanoušci ještě musejí chvíli počkat. Čekání si tedy pojďme zkrátit pohledem do statistik anulované sezóny. Některé statistiky mečounů nabízejí zajímavá čísla, především v posledním utkání před zrušením sezóny se do nich nestačilo zapisovat.
11.5.Anulovaná sezóna: Nováčci v sestavě mečounůMarkéta PeclováBěhem momentální pauzy se také podíváme na to, jak se vedlo nováčkům v plzeňském A-týmu. Svou první sezónu mezi muži letos odehráli Vít Lokajíček, Richard Hurt a Tomáš Ulč. První extraligové zápasy si v anulovaném ročníku zapsali i Lukáš Zíka a David Štípek, kteří patří věkem ještě do kategorie juniorů.
9.5.Anulovaná sezóna: Vítězné góly Michala PrůchyMarkéta PeclováPlzeňští hokejbalisté v letošní sezóně odehráli čtyři utkání, v nichž se o vítězi rozhodovalo až v prodloužení nebo samostatných stříleních. Jen jednou byl úspěšnější soupeř, třikrát se z druhého bodu radovali mečouni. A všechny tři rozhodující branky vsítil Michal Průcha. V základní hrací době se jeho vítěznými staly ještě dvě.
7.5.Anulovaná sezóna: Tři domácí zápasy, 33 vstřelených gólůMarkéta PeclováPlzeňští hokejbalisté v letošní sezóně odehráli na domácí půdě tři utkání, kde počet jejich gólů dosáhl dvojciferného čísla. Poprvé se tak stalo v závěru podzimu v zápase s Mostem, který si z Plzně odvezl 10 branek. Stejnou nadílku dostala i Karviná v úvodu jarní části. Ve druhém souboji jara se mečouni radovali dokonce z 13 přesných ran.
4.5.Anulovaná sezóna: Návraty do plzeňského kádruMarkéta PeclováPo konci letošní sezóny, která byla koncem dubna anulována, si nyní připomeneme zajímavé momenty, jež se v ní udály. Nejprve se podíváme na návraty. Před ročníkem 2019/2020 se do plzeňského A-týmu vrátilo pět hráčů. Dres s mečounem už v minulosti oblékali Kejř, Průcha, Slanec, Vágner a David Ulč.
1.5.Dobrá zpráva! Klub chystá brzký návrat k trénováníRedakceMečouni všech kategorií se mohou těšit na obnovení sportovní činnosti. Po více než dvou měsících absolutního klidu se rychle blíží doba, kdy hráči opět vezmou na našem stadionu hokejky do rukou!
20.4.Soutěžní ročník 2019/20 byl anulován. Extraliga nezná vítěze ani sestupujícíRedakceČeskomoravský svaz hokejbalu dospěl k rozhodnutí anulovat stávající ročník a přerušená sezóna byla anulována. Hokejbal se tak zařadil po bok drtivé většiny sportovních soutěží, které kvůli epidemii COVID-19 musely ukončit rozehrané soutěžě.
19.4.Statistické okénko: Mečouni byli nejnebezpečnější ve třetí třetině, závěr druhé jim nevycházelTomáš MajerBěhem koronavirové pauzy jsme provedli analýzu dosavadních utkání A-týmu v letošní přerušené sezóně. Analyzovali jsme časy vstřelených a obdržených branek během základní hrací doby a zaměřili jsme se také na jednotlivé třetiny. Data ukázala silné a poněkud slabší pasáže hry.
14.4.TOP články: Poděkování mistrům z roku 1997, návraty Petra Šulana a Smitera KailyTomáš MajerDruhá pětice TOP článků je na světě. Tentokrát jsme se zaměřili na období od roku 2015. V článcích zavzpomínáme například na poděkování prvním plzeňským mistrům, z rozhovorů si přiblížíme svět hokejbalových gólmanů či Smitera Kailu, který se bez pochyb řadí mezi největší osobnosti našeho sportu.
1.4.TOP články: Mečouni se Stanley Cupem, ocenění MS či Pletka na tréninku starších žákůTomáš MajerHokejbalovou pauzu jsme se rozhodli vyplnit připomínáním významných článků s přesahem, které zveřejňujeme na našem facebooku. Netroufáme si však udělovat článkům hierarchii podle jejich důležitosti a vydáváme je chronologicky. Prvních pět připomínáme i v článku na webu.
19.3.Předseda klubu Josef Kadaně o momentální situaci, úpravách haly či dalších plánechTomáš MajerHokejbalová sezóna byla přerušena. Až do odvolání se odkládají zápasy všech soutěží. V závislosti na momentální situaci v České republice a ve světě se teprve rozhodne o jejím dalším osudu. Situace přesto klub HBC Plzeň neparalyzovala úplně a předseda klubu Josef Kadaně v rozhovoru prozrazuje plány na nejbližší týdny.
12.3.AKTUALIZACE: Soutěžní utkání se odkládají, do úterý 17. března zrušeny všechny tréninkyRedakceNa základě rozhodnutí ČMSHb se počínaje dnešním dnem 12.3.2020 až do odvolání odkládají soutěžní utkání organizovaná ČMSHb a RSHb. Klub reaguje interním rozhodnutím, které od dnešního dne do úterý 17. března ruší všechny tréninky HBC Plzeň. O dalším postupu bude informovat.
11.3.V tomhle trendu můžeme do konce sezóny klidně pokračovat, směje se útočník Tomáš MajerMarkéta PeclováMečounům se v úvodu jara daří. Ve dvou domácích zápasech už v síti soupeřů skončilo dvacet tři míčků. Postarali se o to také střelci prvních gólů v sezóně nebo premiérových branek v extralize mužů. Jedním z nich byl Tomáš Majer, který po těchto skvělých výsledcích vidí ideální příležitost se dobře naladit na těžší zkoušky.
11.3.Nové informace k mimořádným opatřením v kontextu s výskytem onemocnění COVID-19RedakceKlub HBC Plzeň v kontextu víkendových zápasů informuje o aktuální situaci v rámci mimořádných opatření. Z rozhodnutí ČMSHb se soutěžní utkání neruší, pořadatel zápasu (domácí klub) je však povinen zabezpečit, že se utkání nezúčastní více jak 100 osob. Klub se nyní celou situací zabývá a závazné pokyny pro režim víkendových zápasů vydá v pátek 13.3.2020.
10.3. Informace o prevenci šíření koronaviru RedakceDůležitá zpráva pro provozovatele sportovních zařízení města Plzně
9.3.Hodnocení víkendu: A-tým se rozstřílel, slaví i mladší žáci, starší žáci poprvé bez boduMarkéta PeclováO uplynulém víkendu se v akci objevily tři týmy a všechny na domácím hřišti. V sobotu nejprve starší žáci na úvod jara zaznamenali těsnou porážku, poté se už ale slavilo, když A-tým přemohl Sudoměřice třinácti góly. O den později sehráli utkání mladší žáci, kteří se rovněž radovali. Dorost měl volno a juniorský zápas byl odložen.
7.3.Mečouni si opět zastříleli! Sudoměřice odjely s třinácti gólyPLZ - SUD 13:0, 15.kolo | Markéta PeclováPlzeňští hokejbalisté navázali na utkání z minulého týdne a i dnes slaví vysokou výhru. Sudoměřice na západ Čech nepřijely v ideální formě, domácí v utkání dominovali a hosté si nakonec odvezli třináct branek. Hattrickem se blýskl Roušal, dvougólovými střelci se stali Průcha, Švarc a Hurt. První extraligové branky si zapsali Majer a Zíka.
5.3.Připíšou mečouni další tři body do tabulky proti Sudoměřicím?Tomáš MajerOpět po týdnu se na domácí půdě představí extraligový A-tým. Plzeňané, kteří se pohybují na předních pozicích v tabulce hostí Sudoměřice, které by rády vybojovaly play-off. Jarní část začíná pro juniory a starší žáky, kteří v sobotu shodně hostí Prachatice.
4.3.Vstřelit deset gólů před svými fanoušky je opravdu skvělý pocit, těší Lukáše VodrážkuMarkéta PeclováV sobotu mečouni doma zahájili jarní část extraligy vítězstvím nad Karvinou. Soupeři ze Slezska vsítili deset branek, o tu devátou se v závěrečné třetině postaral Lukáš Vodrážka. Plzeňský obránce, jenž v duelu také zaskakoval v první obranné dvojici, se v rozhovoru zmiňuje nejen o tomto gólu, ale také o tom, že má raději utkání více vyrovnaná.
2.3.Hodnocení víkendu: Třikrát vítězný vstup do jara, kanonáda Áčka a přestřelky mládežeTomáš MajerUplynulý víkend pro trojici týmů znamenal první zápasy v jarní části hokejbalových soutěží. Vše načal mužský tým, který deklasoval Karvinou deseti góly. V neděli pak nastoupili dorostenci, kteří v důležitém souboji porazili Kladno. Stejně tak se z výhry na půdě Blovic radovali mladší žáci. Oba duely byly velmi brankově velmi bohaté.
29.2.Mečouni vstupují do jara vítězně. Karviné nastříleli deset branekPLZ - KAR 10:2, 19.kolo | Markéta PeclováV prvním utkání jarní části plzeňský A-tým na domácím hřišti přivítal Karvinou, a to ve velkém stylu. Na hrací ploše byl aktivnějším týmem a již v páté minutě vedl o dvě branky. Celkem jich hokejbalisté ze Slezska obdrželi deset. Na vysoké výhře se svými góly podílelo sedm hráčů, dvě branky zapsali Švarc, Roušal a David Ulč.
28.2.Jarní část startuje! A-tým začne doma s KarvinouMarkéta PeclováPo třech měsících se opět rozeběhne naše nejvyšší hokejbalová soutěž. Plzeňští hokejbalisté vstoupí do jara sérií třech domácích zápasů. Jako první do západních Čech zavítá Karviná, která bude chtít mečounům oplatit porážku z podzimu. Naopak Plzeň se pokusí o prodloužení vítězné šňůry již na šest zápasů.
26.2.Reprezentační kempy jsou vždy náročné, říká dorostenec Lukáš KopalMarkéta PeclováO nominaci na červnový Světový pohár v reprezentaci hráčů do šestnácti let bojuje také Lukáš Kopal. Plzeňský hokejbalista byl o uplynulém víkendu v Dobřanech součástí kempu této reprezentační kategorie. V rozhovoru se rozpovídal nejen o tomto soustředění, ale také o zimní přípravě a svých výkonech v plzeňském klubu.
24.2.Starší žáci ovládli turnaj O pohár místostarostky MO Plzeň 1Tomáš MajerCenné prvenství na domácím turnaji ukořistili v sobotu starší žáci. Ze čtyř zápasů se radovali hned třikrát a pokaždé s čistým kontem. Svěřenci Daniela Krále nezvládli jen souboj s Kladnem, to ale bohatě napravil poslední duel, ve kterém si vystříleli zlaté medaile, které hráčům na krk pověsila paní Mgr. Ilona Jehličková, místostarostka MO Plzeň 1.
20.2.S podanými výkony jsme docela spokojeni, hodnotí turnaj Adam RoušalMarkéta PeclováZa uplynulým Pilsen Challenge 2020 se ještě jednou ohlédneme s Adamem Roušalem. Útočník, jenž obléká dres s číslem 29, se stal na turnaji nejproduktivnějším hráčem mečounů, podílel se na spoustě důležitých gólů a nakonec byl také vybrán do All-Stars Teamu. Přesto si je vědom věcí, na kterých je potřeba ještě zapracovat.
19.2.Debutant Lukáš Zíka: Největší zážitek? Že jsem si mohl zahrát s naším A-týmemTomáš MajerTurnaj Pilsen Challenge s A-týmem absolvoval junior Lukáš Zíka. Hráč, který se k hokejbalu vrátil před sezónou po delší pauze, předvedl povedené výkony, které korunoval vítězným gólem proti Skalici, díky čemuž Plzni rapidně zvýšil šance na finále. V rozhovoru šikovný útočník celý stříbrný turnaj bilancuje.
Aktuální články

Kovu k vítězství stačila jediná branka. Mečouni na Palmovce neskórovali

V sobotu 30. května odstartoval Autosklo H.A.K. Cup 2020, pohár ve kterém soupeří Kladno, Kovo Praha, Pardubice a Plzeň. Mečouni začali turnaj na ploše pražského Kova. O osudu utkání rozhodla zejména plzeňská koncovka, jelikož si všichni střelci vylámali zuby na brankáři Štouralovi a domácím stačila jedna přesná trefa.

Zápasy
Pohár | sobota 30.5.2020 | 11:00
Kovo Praha - HBC Plzeň
KOV PLZ
 
 
 
 
Pohár | sobota 13.6.2020 | 12:30
Pardubice - HBC Plzeň
 
Pohár | sobota 27.6.2020 | 11:00
HBC Plzeň - Kladno
 
 
 
 

Online přenosy zápasů hokejbalové extraligy najdete na Onlajny.cz

Tabulka
P. Tým Z S B
1. Kladno 15 65:29 37
2. Plzeň 16 77:38 34
3. Hradec Králové 15 65:38 32
4. Pardubice 14 73:42 29
5. Kert Park Praha 14 74:38 28
6. Ústí n/L 14 62:44 26
7. Karviná 15 48:49 25
8. Letohrad 14 43:47 15
9. Sudoměřice 13 32:72 12
10. Dobřany 16 45:95 12
11. Most 14 26:69 7
12. Kovo Praha 14 19:68 4
Hráči
Richard Hurt #13
Richard HURT
Číslo dresu:   13
Narozen:   27.10.1999
Výška:   169 cm
Váha:   61 kg
Post:   útočník
Hůl:   levá
 
 
 
Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv
Copyright © 2008-2020 HBC Plzeň & eSports.cz s.r.o. |   RSS kanál